Autor Tema: Surutka  (Pročitano 9527 puta)

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Surutka
« poslato: Decembar 09, 2011, 11:04:40 posle podne »
Jel pije neko od vas surutku? Ja je pijem u prahu, ako je ono sto pise o njoj tacno, da je bogata raznim esencijalnim mineralima po nas, to je ona dobra stvar! Inresuju me vasa iskustva!?

Hendi-društvo

Surutka
« poslato: Decembar 09, 2011, 11:04:40 posle podne »

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Surutka
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2011, 11:27:07 posle podne »
Ja nekoristim surutku  ali znam da je dobra za oporavak jetre.Kada sam  u februaru bio u banji tip koji je imao  mozdani udar pio je surutku u prahu. :ok:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Surutka
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2011, 06:43:06 posle podne »
Jel pije neko od vas surutku? Ja je pijem u prahu, ako je ono sto pise o njoj tacno, da je bogata raznim esencijalnim mineralima po nas, to je ona dobra stvar! Inresuju me vasa iskustva!?

Šta piše i jel primećuješ neki uticaj?

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Surutka
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2011, 06:57:37 posle podne »
 :n14:Pila sam je jedno vreme,onu u prahu..citala sam dosta pozitivnih stvari  o njoj..prestala sam kad mi je receno da moja krvna grupa  treba da izbegava mlecne proizvode..
dobra je za regeneraciju jetre,ali kazu da je bolja prirodna od ove u prahu  :n14:

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Surutka
« Odgovor #4 poslato: Decembar 11, 2011, 01:24:15 pre podne »
To sto ti je receno da tvoja krva grupa treba da izbegava mlecne proizvode znaci da izbegava masnocu iz mleka, a surutka je nus proizvod sirenja, tako da ostaje samo to sto ne ide u sir a to je masnoca :D

Sta znam, nisam bio u mogucnosti da je pijem 2-3 dana i odmah mi se javilo mravinjanje po levoj nozi, sad sam se ponovo vratio da pijem, i mislim da se polako povlaci! Sustinski pomogla mi je da se jetra vrati u normalu, jel su pre bolesti alt i ast enzimi jetre bili uvek poviseni a sad su u granicama normale na sredini normalnih vrednosti! Ako idemo teorijom da je kod nas problem u venama i losem odvodjenju krvi to je zato sto krv nije dovoljno cista, naravno ima i suzenja vena, ali ako je jetra dobra, krv je cistija i bolje cirkulise!

Sve u svemu nije je tesko piti, jeftina je u metrou ima za 130 dinara 500g, jedino neki sejker da se nabavi i muckas sa vodom!

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Surutka
« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2011, 11:29:40 pre podne »
Odlicno zamenjuje mileram/pavlaku u jelima, ako tezite da smanjite unos masti,
ukus je skoro kao i sa pavlakom, mada blago slatkast - pa ko voli ...
Odnosi se na surutku u prahu, ipak razmislite koje je sve tehnoloske postupke
surutka prosla dok nije postala prah i sta je zaista ostalo u njoj, a da je ukus OOK
jeste.

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Surutka
« Odgovor #6 poslato: Decembar 11, 2011, 11:54:47 pre podne »
Imam jos jedno celo pakovanje,pa cu poceti opet da je pijem(ionako mi je ukusna  :n14: )
E,Dusice bas ti hvala na informaciji,bas sam razmisljala sta bi moglo da mi zameni pavlaku,jer sam je dosta koristila u spremanju :ok:

Milose , u pravu si ,nije je tesko piti,pa zasto da ne  :n14:

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Surutka
« Odgovor #7 poslato: Decembar 28, 2011, 04:09:13 posle podne »
Ja sam pio samo jedamput dnevno, obicno uvece i to je nekih 20g surutke, medjutim nasao sam podatak da bi trebalo da se unosi bar 60g i to tri puta dnevno, tako da je sad pijem 2 puta, ujutru i uvece! U oriflame ima da se kupi zgodan plastican sejker u kome se razmuti surutka za sec :D

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Surutka
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2012, 01:57:57 posle podne »
Pocela sam da je pijem pre nesto vise od nedelju dana. Uzimam svezu, domacu(prednosti malog grada) i pijem najmanje 1l dnevno. Uzela sam je zbog problema sa enzimima jetre, ali planiram da je pijem duze vreme zbog svih vrednih sastojaka koje sadrzi  :n14:

Surutka je bogata proteinima, vitaminima (B2, B6, B12, C, K), aminokiselinama, enzimima, mineralima koji čuvaju život (kalcijum, fofsor kalijum, magnezijum), sprečavaju demineralizaciju organa i kostiju i mnogo drugih za zdravlje i razvoj živih bića, neophodnih materija. Minerali održavaju tonus ćelija i sprečavaju visok krvni pritisak, moždani udar, infarkt. Proteini sprečavaju osteoporozu, regulišu holesterol, zaustavljaju dejstvo zubnog plaka, povećavaju mišićnu masu, jačaju imunitet, smanjuju stres i što je veoma bitno regenerišu jetru.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Surutka
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2012, 02:57:59 posle podne »
 :ye1: ja ne mogu nista piti osim vode,(vocnih cajeva od nedavno) i 1dcl crnog vina (ne pijem biljne cajeve,sirupe,mleko,...,narocito nesto intenzivnog mirisa...pokusavala sam,nije da nisam, ali bezuspesno... :n6:...nema mi pomoci

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.