Autor Tema: BusPlus karte  (Pročitano 19343 puta)

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #45 poslato: Septembar 17, 2017, 10:38:05 pre podne »
Džudi sad je imaš, shodno tome vozi se, prema potrebi  :ye:

Hendi-društvo

Odg: BusPlus karte
« Odgovor #45 poslato: Septembar 17, 2017, 10:38:05 pre podne »

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #46 poslato: Septembar 08, 2020, 01:30:43 posle podne »
Ove godine nisam overila Rešenje o trajnoj nesposobnosti za rad.

Službenik je bio drzak. Zapretila medijima i stvarno poslala mejl svim medijima.

Rezultat - nula!

Evo pisma koje je upućeno medijima i koje sam objavila na blogu:



 Poštovani,

Pišem vam u nadi da ćete pomoći ne samo meni, već svim osobama sa invaliditetom.

Danas sam išla u poslovnicu BusPlusa u RK Beograđanka kako bih produžila svoju  personalizovanu BusPlus karticu.

Kao lice sa cerebralnom paralizom spadam u kategoriju lica B7p – Lica obolela od cerebralne paralize,dečije paralize i plegije

Ova kategorija osoba ima pravo na besplatni prevoz u javnom gradskom saobraćaju.

Međutim, pored priložene dokumentacije službenik koji radi u poslovnici BusPlusa tražio je overenu fotokopiju Rešenja nadležnog organa Republike Srbije o potpunom gubitku radne sposobnosti.

Imala sam original i dve fotokopije navedenog Rešenja ali nisu bile overene kod notara.

Na pitanje da li u blizini ima notara, rečeno mi je da nema i da su najbliži notari kod Kalenić pijace.

Ponovio je dva ili tri puta da dokument mora da bude overen kod notara jer tako stoji u Pravilniku.

Koristim ortopedsko pomagalo ( štap ) i uz poteškoće ulazim u gradski prevoz.

Tražila sam da mi vrati ličnu kartu i dokumentaciju i napomenula da ću se obratiti  medijima.

Ne znam ko je od nadležnih pisao Pravilnik o potrebnoj dokumentaciji za dobijanje besplatnih BusPlus kartica.

Te BusPlus kartice nisu besplatne!

Overa kod notara iznosi 720 dinara ( jedan primerak se daje stranci, jedan ostaje kod notara). Nova BusPlus kartica iznosi 250  dinara.

Za dobijanje „besplatne“ kartice potrebno je izdvojiti 970 dinara.

Znači, potpuno je netačno da su besplatne kartice stvarno besplatne.

Ali, nije sve u novcu. Iako u računaru u programu u kome se izdaju BusPlus kartice stoje fotografije korisnika personalizovanih BusPlus   kartica,  zaposleni u poslovnici traže da korisnici tih kartica moraju lično da dođu u poslovnicu.

Zamenu BusPlus kartice ne mogu da urade članovi porodice lica koje je obolelo.

Da li je normalno, fer, ljudski da ljudi koji koriste ortopedska pomagala ( štap, štake, invalidska kolica )  MORAJU LIČNO da idu prvo  kod lekara opšte prakse po  potvrdu o dijagnozi, zatim kod notara za overu i na kraju u poslovnicu BusPlusa?

Poslovnica BusPlusa u RK „Beograđanka“ nalazi se na drugom spratu. Ne postoje rampe za invalidska kolica i pristup osobama sa invaliditetom je gotovo nemoguć.

Molim vas da proverite ko je nadležan za donošenje tog Pravilnika BusPlusa i da skrenete pažnju na probleme OSI osoba.

Ponovo napominjem da ovo ne pišem samo zbog sebe, već i zbog svih osoba sa invaliditetom koji se suočavaju sa ovim problemom.

Ostavila sam na kraju mejla svoje lične podatke i broj telefona


PS. Iz principa neću karticu, a neću ni da čekam -sada je gužva a vlada korona.

PS1. Dobila sam mejl Sekretarijata za saobraćaj. Mora da se overi.


Pravilnik doneli Gradsko veće i gradonačelnik.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #47 poslato: Septembar 09, 2020, 10:40:10 pre podne »
Citat
Molim vas da proverite ko je nadležan za donošenje tog Pravilnika BusPlusa i da skrenete pažnju na probleme OSI osoba.
Проблем је што у овом феуду проблеми ничу на све стране.

Успут, прошле недеље сам оверавао нешто код нотара и платио 360 дин.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #48 poslato: Septembar 20, 2020, 04:51:54 pre podne »
Dobila sam odgovor nadležnih iz Gradske uprave. Pravilnik za BUSPLUS su usvojili Gradsko veće i Gradonačelnik.

Naivno sam poverovala da će se neko od medija ( bar onih kao nezavisnih ) oglasiti, tj da će bar na nekom portalu postaviti moj mejl-pismo.

Skler, hvala na informaciji, mislila sam da naplaćuju i svoju kopiju- ono šta ostaje kod njih :m3:

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #49 poslato: Decembar 15, 2020, 11:49:28 posle podne »
U udruženje i pitati ih ko koga više laže i za koga postoje dal zbog nas ili moi oboleli da bi oni imali posao. To je tako jer su od 2014 godine oteli upravljanjem RFzo od penzionera i rade šta im je volja. Ja vama ne mogu da opišem koliko gorčine je ova vlast sa svim uništenim službama navukla na mene. Živim za dan kad će proći njihovo pustošenje Srbije.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #50 poslato: Decembar 16, 2020, 05:08:53 posle podne »
Dala sam izjavu za N1 pre par nedelja. Od svih medija jedino me je N1 kontaktirao.

Napravili su prilog sa jednom slepom ženom i sa mnom.

N1 je kontaktirao BusPlus i od njih dobio samo laži..

1. Lice sa invaliditetom NE PLAĆA TAKSU kod notara.

2. Lice sa invaliditetom NE MORA lično da dolazi u BusPlus.

I rekli su ( iz BusPlusa ) da postoji ekspozitura BusPlusa koja je prilagođena OSI osobama. Misle na ekspozituru na Novom Beogradu, koja jedina ima rampu za invalidska kolica i koja je u prizemlju zgrade.

E, da...rekli su i da lift u Beograđanki radi, što apsolutno nije tačno.

Moja mama je otišla iz Beograđanke 1997.godine u porodičnu penziju ( radila je tamo ) i ona kaže da liftovi ni tada nisu radili, a pre toga su često bili u kvaru.

Ove godine nisam produžila BusPlus, ionako zbog korone retko, baš, baš retko idem u grad..

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #51 poslato: Decembar 17, 2020, 12:18:55 pre podne »
Ја ти верујем, од ових већих лажова нема а нажалост није то једина реч којом бих описао ефекте нјиховог рада. Свуда у свету је тешко бити ОСИ а у србији је то борба за живот.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.