Autor Tema: BusPlus karte  (Pročitano 19353 puta)

Van mreže milos26

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Cerebralna paraliza
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #30 poslato: Jul 31, 2013, 09:53:37 posle podne »
Pokusacu da ih dobijem,hvala u svakom slucaju. :)

Hendi-društvo

Odg: BusPlus karte
« Odgovor #30 poslato: Jul 31, 2013, 09:53:37 posle podne »

Van mreže milos26

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Cerebralna paraliza
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #31 poslato: Avgust 01, 2013, 07:52:54 pre podne »
Ne može druže samo za građane grada Beograda! Upravo sam pitao.  ](*,)

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #32 poslato: Avgust 01, 2013, 01:16:16 posle podne »
Ne mogu da verujem,ja sam prosle godine izvadio bez ikakvih problema....Samo daju prava za ljude iz Bg a za ostale nista,ko nas sisa... :n4:

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #33 poslato: Avgust 01, 2013, 01:26:45 posle podne »
Somi ja ne mogu da verujem da ti nisi jos ukacio da je BG drzava u drzavi :m3:

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #34 poslato: Avgust 01, 2013, 02:27:43 posle podne »
Ma ukacio sam ja to jos od kad imam dijagnozu,samo se svaki put iznerviram kad cujem tako nesto,pa zasto da nemamo svi ista prava??

Van mreže milos26

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Cerebralna paraliza
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #35 poslato: Avgust 01, 2013, 04:18:29 posle podne »
Nemam komentara....sto se tice ostalih subvencija nista ne moze bez tnp koju naravno nikom ne daju,znaju ljudi znanje. A sto nemamo prava na naknadu za telesno ostecenje to je tek posebna prica. Dodje mi da odem na Jamajku i to zauvek.  n31

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #36 poslato: Jul 31, 2014, 02:34:58 posle podne »
https://www.busplus.rs/page-dokumentacija-zaposleni.php

Pogledajte sve ove podlinkove..tu su sve kategorije.

Ja sam zaboravila kada mi ističe BUSPLUS kartica i sada uopšte ne znam kojoj kategoriji pripadam, tj da li ću plaćati popust ili ću i dalje imati free kartu.. :m2: 

Van mreže Bandzula

  • Član
  • **
  • Poruke: 851
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #37 poslato: April 11, 2017, 11:30:48 pre podne »
Pozdrav drustvo, pre mesec dana sam imao problem po pitanju trajne Bus Plus kartice, pa sam kasnije odustao. Ovako, isao sam u GSP na Dorcolu sa ciljem da produzim svoju karticu za nezaposlene, pa sam usput pitao da li mogu da izvadim trajnu na osnovu dijagnoze koja mi je napisana na papiru. Radnica je rekla da je problem, da ne mogu da izvadim karticu jer mi u papiru ne pise sifra G35, ali meni na papiru pise ovako:

'' Ispunjeni kriterijumi za postavljanje dijagnoze relapsno -reminentne forme multiple skleroze (McDonald 2010 kriterijumi)''

''Dg: MS (RR)''


Ja sam racunao da cu moci na osnovu toga da dobijem, ali ne, mora da pise sifra G35 ili da imam otpusnu listu iz bolnice koja ne sme da bude starija od 20 dana, ni to nisam najbolje shvatio  :m3:. Da li da odem kod neurologa da mi dopise sifru dijagnoze i da li ce pristati na to?
Tako da im je sve na tacni, ali nema sifre ,pa sam hteo to da vas pitam, sta i kako?

Hvala unapred  :n1:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #38 poslato: April 11, 2017, 01:11:45 posle podne »
Чудна формулација дијагнозе. Но, ако ти је она рекла да због шифре имаш проблем, иди да ти је допишу.

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #39 poslato: April 11, 2017, 02:18:17 posle podne »
Kao što kaže Skler, idi kod neurologa da ti upiše šifru dijagnoze. Meni su uvek pisali šifru G35, sklerosis multiplex, nikad mi niko nije rekao da li je RR, PP ili SP MS  :)

Van mreže Bandzula

  • Član
  • **
  • Poruke: 851
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #40 poslato: April 11, 2017, 08:47:14 posle podne »
Чудна формулација дијагнозе. Но, ако ти је она рекла да због шифре имаш проблем, иди да ти је допишу.
Kao što kaže Skler, idi kod neurologa da ti upiše šifru dijagnoze. Meni su uvek pisali šifru G35, sklerosis multiplex, nikad mi niko nije rekao da li je RR, PP ili SP MS  :)

Moracu da odem do neurologa. Izgleda da sam poseban slucaj, ali bez sifre  :)hah




Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #41 poslato: Maj 13, 2017, 12:46:19 pre podne »
Kada već pričamo o BusPlusu, pre par meseci sam htela da obnovim svoju free BusPlus kartu.

OK Dg, OK sve ali nisam na nalazu imala jedinstveni matični broj!!!!  I kada sam pitala da li može neko drugi da donese to umesto mene, rečeno mi je da ne može. Mora lično.

Niko mi od konduktera ne pravi problem, ali ipak sam išla kod neurologa i stavila je i JMBG. Tako da znate da i to traže, meni su tražili...možda više i ne traže..ali nije loše da se zna.

Ljuta sam jer opet moram da čekam u Beograđanki, tamo gde je jedna njihova ekspozitura.  :n15:

Van mreže Lavica

  • Član
  • **
  • Poruke: 20
  • Pol: Žena
  • Savladavanje prepreka je osnova samopuzdanja
  • Dg: Misteriozna Hemiplegija
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #42 poslato: Jul 31, 2017, 12:12:23 posle podne »
Ja sam u tempo odnela na salter bus plusa licnu i resenje da primam tudju negu. Tu me je slikala i dala plastikaner

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #43 poslato: Septembar 16, 2017, 11:59:57 pre podne »
Po novom Pravilniku za besplatnu BusPlus kartu potrebno je:

1. lična karta na uvid

2. izvod iz kartona iz Doma zdravlja u kome stoje: ime, prezime, matični broj, broj kartona, šifra dijagnoze i latinski naziv, zatim pečat lekara i pečat DZ

3. Rešenje o potpunom gubitku radne sposobnosti ili Rešenje o tuđoj nezi i pomoći

Pošto je to moje Rešenje bilo od 2011 i tu je stajalo da je kontrolni pregled 2013, iz BusPlusa iz Beograđanke slali su me u Sekretarijat za saobraćaj da oni odobre izdavanje BusPlus kartice.

Posle dva, tri dana sam dobila odgovor iz Sekretarijata i onda ponovo tražila produženje BusPlus kartice. Tek kada je službenica videla dopis iz Sekretarijata dobila sam novu BusPlus kartu.

Ova BusPlus karta važi i za pratioca, što znači da ukoliko imate pratnju u GSP-u, idete sa nekim, taj neko ne mora da ima kartu.

Eto, tako sam uz mnogo muke ostvarila svoje pravo. :m2:

Van mreže ninini

  • Član
  • **
  • Poruke: 34
  • Pol: Žena
  • ninininanana na na
Odg: BusPlus karte
« Odgovor #44 poslato: Septembar 17, 2017, 07:59:22 pre podne »
Hvala na informaciji Lavice  :cheers:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.