Autor Tema: Štap  (Pročitano 48968 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Štap
« poslato: Novembar 20, 2011, 12:48:58 pre podne »
Zbog tekućih problema, danas sam pomislio na njega. Kako se on koristi ako su i ruka i noga na istoj strani slabi?

Hendi-društvo

Štap
« poslato: Novembar 20, 2011, 12:48:58 pre podne »

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Štap
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2011, 09:02:46 pre podne »
Ja koristim muza,nemam iskustva sa stapom,samo sam jednom probala,dedin,ali mi nije bas odgovaralo..verovatno treba vremena da se covek navikne,,mada mene ova ravnoteza kolje,pa mi je sigurnije kad je muz ili dete pored mene ,na ulici na pr..po kuci sam ok..mozda i psiha radi svoje,jer sam dosta i padala  :m2: :m1:

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Štap
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2011, 10:29:36 pre podne »
Klasičan štap nije za one koji imaju problem sa ravnotežom. Preporučujem štap sa tri nožice,tronožac,ja koristim takav  već 6.meseci .Štap je metalni sa mogućnošću podešavanja visine,cena je 15 eura. Može se kupiti u BG.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Štap
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2011, 10:30:15 pre podne »
Ja koristim muza,nemam iskustva sa stapom,samo sam jednom probala,dedin,ali mi nije bas odgovaralo..verovatno treba vremena da se covek navikne,,mada mene ova ravnoteza kolje,pa mi je sigurnije kad je muz ili dete pored mene ,na ulici na pr..po kuci sam ok..mozda i psiha radi svoje,jer sam dosta i padala  :m2: :m1:

Tajči isto i kod mene,do skoro sam se za dvoje morala držati,sad samo za jedno a po malo i sama.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Štap
« Odgovor #4 poslato: Novembar 21, 2011, 11:42:29 posle podne »
Klasičan štap nije za one koji imaju problem sa ravnotežom. Preporučujem štap sa tri nožice,tronožac,ja koristim takav  već 6.meseci .Štap je metalni sa mogućnošću podešavanja visine,cena je 15 eura. Može se kupiti u BG.

Ako nije problem, zanima me kako izgleda.

Ja imam problem sa levom stranom, držim štap u desnoj ruci, a kada ga stavim u levu...užas, ne mogu da ga držim, pomera se, jer nemam kordinaciju pokreta leve ruke.

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Štap
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2011, 01:16:09 posle podne »
Ako nije problem, zanima me kako izgleda.

Ja imam problem sa levom stranom, držim štap u desnoj ruci, a kada ga stavim u levu...užas, ne mogu da ga držim, pomera se, jer nemam kordinaciju pokreta leve ruke.

Nije problem ionako ništa neradim,ovako ću bar nešto fotkati !



Položen štap.



Donji deo štapa-tronožac.

Ako treba još neka fotka javi. :ok:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Štap
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2011, 03:21:01 posle podne »
Hvala puno. Ako smem da primetim, možda je jedina "mana" ovog štapa što nema i onaj oslonac za ruku -dodatak, jer me posle boli i ta, kao "zdrava" desna ruka-tačnije rame...
Ovo pod navodnicima znači da su mi u Spec. bolnici za cer.paralizu rekli i da postoji oštećenje i desne strane tela, ali blago jer sam korišćenjem desne ruke i noge ojačala tu stranu.

 

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Štap
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2011, 04:15:18 posle podne »
Hvala puno. Ako smem da primetim, možda je jedina "mana" ovog štapa što nema i onaj oslonac za ruku -dodatak

Neznam o kom dodatku je reč,moguće da ima ali meni netreba. Štap  je domaće proizvodnje ,firma koja to pravi ima štap sa četri nožice!


Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Štap
« Odgovor #8 poslato: Novembar 22, 2011, 04:30:07 posle podne »

Meni je bilo lakse  hodati sa podlakatnom stakom, nego oslanjati se na stap.
Sjecam se, da su mi u Kanjizi rekli da stap uvek ide u suprotnu ruku od noge koja je slaba.   :grr:


http://www.fizioterapija.rs/upotreba-pomagala-pri-kretanju/       

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Štap
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2011, 08:49:04 posle podne »
to je ono što me zanimalo.  :ok:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Štap
« Odgovor #10 poslato: Novembar 25, 2011, 04:03:03 posle podne »
A meni zapravo treba samo ova jedna štaka-mislila sam da se to računa kao štap :-[



jer me boli rame od nošenja onog običnog štapa.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Štap
« Odgovor #11 poslato: Novembar 26, 2011, 12:09:48 pre podne »
Dzudi,  takvu podlakatnu staku sam dosta dugo koristila i sa njom sam bila puno stabilnija nego sa stapom.  :n14:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Štap
« Odgovor #12 poslato: Novembar 27, 2011, 04:45:11 posle podne »
Dašo, koliko koštaju te podlaktne štake ovde, a koliko u inostranstvu-ukoliko znaš...recimo u Nemačkoj?

Mnogo bi mi lakše bilo da kupim ( mada kod kuće već imam obične štake) nego da naručujem preko socijalnog-duža je procedura...a kupila bih samo jednu, a ako mora dve, onda obe.


Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Štap
« Odgovor #13 poslato: Novembar 28, 2011, 08:42:27 pre podne »
Nisam kupovala,posudila mi je prijateljica ,kojoj je sin kupio u Trstu.Mozda nazvti  Ortopediju ,Orsim,...koji se bave prodajom pomagala.
Moze se naci i u oglasima ,nove stake, npr http://www.kupindo.com/kupljeno/9583986_podlakatne-stake
http://www.kupindo.com/kupljeno/9258798_podlakatne-stake (ovo samo za informaciju.Kada je bilo vise donacija, tada je i po oglasima bilo vise ponuda novih ortop.pomagala.Pogledala sam ,trenutno nema na ponudi).Zao mi je sto ti ne mogu vise pomoci. :m3:

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Štap
« Odgovor #14 poslato: Novembar 28, 2011, 10:12:39 pre podne »
koliko koštaju te podlaktne štake ovde, a koliko u inostranstvu-ukoliko znaš...recimo u Nemačkoj?


Podklatne štake prilagodljive dužine - metalne sive sa mogućnosti podizanja podlaktnog dela Šifra:KY933L
Cena: 1.100,00 din

Nerazumem zašto pomagala tražite u inostranstvu kad stranci kupuju kod nas  :m1: vidi cenu !!??   :ok:  :ok:  :ok:

Dždi poslao sam ti link na PP................  n32

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.