Autor Tema: Alkoholna Cerebelarna Degeneracija  (Pročitano 4239 puta)

Van mreže mi-ga

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Alkoholna Cerebelarna Degeneracija
« poslato: Novembar 17, 2011, 06:53:03 posle podne »
Poštovani,dvije godine kako sam osjetio prve znake bolesti.
Nadležna doktor neurologije,  konstatovao  je početak gubitka :
Ravnoteže ,govora i rukopisa, i iste označio kao Syndroma cerebellaris (160 - 167+).Kasnije  izvršeni pregledi uz snimak skenera i
 snimak magnetne  rezonance dali su sledeći: Objektivan nalaz03.06.2011 Laka afektivna inkontinencija. Facies aethilica. FOU arterioscleroticus.Slabost konvergencije bulbusa.Izrazita
 cerebelarna dizartija. Pozitivan palmomentalni obostrano.Vrat slobodan.Na rukama uredna trofika, hipotonija, puna   pokretljivost ali jasna hipodijadohokineza, hipermetrija više lijevo,intincioni tremor pozitivan
 obostrano pri probi Dimitz-Vujič, uredna gruba snaga,simetrični i
uredni mišićni refleksi, uredan senzibilitet.Tinelovi znaci pozitivni.Na donjim ekstremitetima trofičke promene kože stopala i potkolenica,punapokretljivost sa jakom dismetrijom,uredna snaga, u Mingazziniojevom testu tremor obe noge, simetrično se dobijaju patelarni .Lako sniženi
ahilovi,uredni plantarni odgovori ,  hiperpatija,skraćen vibracioni na
palčevima. Romberg ekstremno  pozitivan i sa otvorenim  očima, hod jako ataksičan,tandem hod nemoguć .MR endokranijuma ukazuje  na jasnu atrofiju cerebeluma.
Dg.Alkoholna cerebelarna degeneracija,Neuropatija tankih vlakana
(alkoholna),Obs paraneoplastična cerebelarna  degeneracija
Th.Milgamma 100mg 3x1prije jela Vitamin E 3x400 mg, Coenzime Q10 2 x
100mg,Tegretol CR 400 1 uveče.
Pio sam oko 25 godina,duvan i alkohol ostavio prije 7 godina, ali za to vrijeme nijesam imao zdravstvenih problema. Težak sam 90 kg, visok 185 sm ,krvni pritisak 120/70 mlHg,nalazi u krvi i mokraći uredni.Terpiju
pijem redovno  već 5 mjeseci ali da bolest polako  napreduje  Čini mi se
 da bolest šeta  sa listova prelazi na koljena a potom na butine i kukove, povremeno  potpuno  prestane, govor  mi se malo pogoršao.Boljitak osjećam kod Romberga,tako što ga (zahvaljujući vježbama) sada izvodim
sa otvorenim očima (a možda i zatvorenim !!?).Tandem hod, za koji konstatovano(u objektivnom 
 nalazu) da je nemoguć, sada mogu izvesti donekle na čistini ali malo užurbanim korakom !!
 Dok.scien.M.Pavićević, neurolog, koji me liječio, preminuo je prije oko 2(dva) mjeseca...Moje pitanje :
šta Vi mislite o ovoj bolesti,dali je
ova bolest izlečiva,koji su savremeni
ljekovi potrebni za liječenje iste,
šta Vi predlažete? Zabrinut...







[/b]

Hendi-društvo

Alkoholna Cerebelarna Degeneracija
« poslato: Novembar 17, 2011, 06:53:03 posle podne »

Van mreže nikola_b

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 586
  • Pol: Muškarac
  • Pevajte u mladosti,život treba živeti!
  • Dg: ALS
  • Grad: Nova Pazova
Odg: Alkoholna Cerebelarna Degeneracija
« Odgovor #1 poslato: Novembar 17, 2011, 08:32:42 posle podne »
Ja sam vec nesto rekao kad si se prestavio ali da ponovim, o tvojoj bolesti malo znam gotovo nista!Neki siptomi su mi poznati,problem sa hodom i govorom.Ono sto ohrabruje je uredan misicni refleks.Nevalja tvoja zabrinutost to ti nimalo nepomaze,samo odmaze moras misliti pozitivno,izbegavati nervozu stresne situacije,znam da nije lako ali je dobro po zdravlje.Tvoja terapija je delom vitaminska predpostavljam da je vitamin E 400 americke proizvodnje,njihovi farmaceuti preporucuju uz E vitamin i Selen!ZA govor predlazem vezbe logomotorike a za ravnotezu cu sutra postavit novu temu sa nekoliko vezbi.Kod ovih bolesti vazna je fizicka aktivnost,vezbaj.................glavu gore i misli pozitivno!    :ok:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.