Autor Tema: Kolitis/Proctitis  (Pročitano 10875 puta)

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Kolitis/Proctitis
« poslato: Novembar 17, 2011, 01:06:48 pre podne »
Samo da vam se "pohvalim", danas sam dobio josh jednu dijagnozu - Proctitis ulcerohaemorrhagica sys, jupiiii.....sad imam bash bogat CV! :n30:

Ima neko bilo kakvo iskustvo sa ovim?

Hendi-društvo

Kolitis/Proctitis
« poslato: Novembar 17, 2011, 01:06:48 pre podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2011, 10:18:00 posle podne »
Đurkane, šta je to? Prvi rezultat na goglu je ova tema a nema rezultata koji se poklapaju u potpunosti sa napisanom dijagnozom.

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2011, 12:39:12 pre podne »
Pa to je ulcerozan Kolitis, ali poshto je u donjem delu debelog creva, zove se Proktitis...to su inace cirevi ili afte u crevu, sada su se pojavili i kod mene, malo krvi u izmetu, dijareja, ali i bez drugih, tezih simptoma......najinteresatnije je da je autoimuna bolest ;) i da se ne zna uzrok i nema leka, zvuci poznato jel da :D.....lekarstvima se drzi pod kontrolom, ali moguci su povremeni napadi u vidu krvarenja, bolova, dijareje, itd. Poceo juce sa terapijom, trebalo bi da bude bolje....Ja sam ti valjda neki magnet za autoimune bolesti ;D

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2011, 12:46:12 pre podne »
Dve autoimune. E oće te ...
Ovako si ok, mislim u glavi? Ne deluješ mi kao da su ti sve lađe potonule.

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2011, 12:58:48 pre podne »
 :D Ma kaki bre potonule, super sam...evo posle pulsne vratio sam se u "normalu", sada da zalecim i ovaj kolitis i idemo dalje :cheers:....mislim, ja sam super, sedim i pishem, gledam jednim okom neki film, ukucani spavaju, sve pod kontrolom........Salu na stranu, mnogo ljudi imaju ovaj kolitis, ali sa terapijom i nekom dijetom, zive najnormalnije. A i mi znamo kako je ziveti sa boleshcu, samo moram biti odgovoran i ne forsirati nishta. Znash Skler zivot ide dalje, ja vec pravim planove kako da familijarno odemo preko "velike bare" naprolece kod kume ;)......a bolesti, pa nosim ih sa sobom... :ye:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2011, 01:02:05 pre podne »
Takav stav mi se sviđa.  :ye:
Preko velike bare, amerika? Kako podnosiš duža putovanja?

Van mreže Rina

  • Član
  • **
  • Poruke: 2351
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2011, 01:02:43 pre podne »
bravo!  :ye1: kad se jedna vrata zatvore,otvore se druga!

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2011, 01:11:57 pre podne »
Jeste Amerika, ali to su josh samo planovi, "daleko je sunce" :D....a duza putovanja, pa neznam shta mislish pod dugackim putem?....A i neznam shta bi moglo da mi bude, ozbiljno?...na primer letos smo bili kolima (ja vozio) u Grcku, to je oko 4,5 sati voznje odavde, i proshlo bez problema.....mislim da ne bi trebalo da imam problema avionom tako dugacak let, jednostavno ako mi je "teshko", onda stanem, dremnem, sednem, odmorim i to je to ;)....iskreno mene najvishe plashi to da je najceshce guzva za WC u avionima, odnosno ceka se na red, a ja sa ovim kolitisom (ako ga eventualno ne sredim, ali sumnjam) moram da brzo reagujem ;D

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2011, 01:17:27 pre podne »
4 sata vožnje je za mene previše. Ti si dobar. ;)

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2011, 01:19:50 pre podne »
A mozda je i meni 4 sata mnogo, ali silujem :m1:....shta osecash posle 4 sata, na primer?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2011, 01:30:16 pre podne »
Ma posle 3 sata, izađem iz auta i tražim krevet jer nisam sposoban ni za šta. Totalno slomljen.

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2011, 01:35:17 pre podne »
Uh ne...onda sam ja stvarno dobar. Nemam takvih problema....nego secam se da si pre par meseci pisao kako se penjesh peshke na deseti sprat, jel tako bilo?.....ako ne greshim, onda je to izuzetna kondicija i napor, mnogo veci nego voznja auta nekoliko sati, i zato svaka cast :ye1:...na primer ja i sada, kada se osecam odlicno, ne bih mogao da se popnem vishe od 4, 5 sprata u vrh glave...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2011, 01:36:40 pre podne »
To su bile adrenalinske oscilacije pa opet, i taj deseti nije bio lagan. Sada ... možda bi prešao 3.

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2011, 01:43:33 pre podne »
Pa dobro, znam da je kod svakog "dobro-loshe", ali ja i sa oscilacijama nikad, ali nikad ,vishe od 6,7 spratova...znaci, sve je relativno i sve je razlicno za svakog od nas :)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kolitis/Proctitis
« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2011, 01:46:53 pre podne »
"Rokni" se adrenalinom pa da vidimo. Ideš na 12-ti ;)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.