Dg > Mix

Kolitis/Proctitis

(1/5) > >>

djurkan:
Samo da vam se "pohvalim", danas sam dobio josh jednu dijagnozu - Proctitis ulcerohaemorrhagica sys, jupiiii.....sad imam bash bogat CV! :n30:

Ima neko bilo kakvo iskustvo sa ovim?

Sklerozica:
Đurkane, šta je to? Prvi rezultat na goglu je ova tema a nema rezultata koji se poklapaju u potpunosti sa napisanom dijagnozom.

djurkan:
Pa to je ulcerozan Kolitis, ali poshto je u donjem delu debelog creva, zove se Proktitis...to su inace cirevi ili afte u crevu, sada su se pojavili i kod mene, malo krvi u izmetu, dijareja, ali i bez drugih, tezih simptoma......najinteresatnije je da je autoimuna bolest ;) i da se ne zna uzrok i nema leka, zvuci poznato jel da :D.....lekarstvima se drzi pod kontrolom, ali moguci su povremeni napadi u vidu krvarenja, bolova, dijareje, itd. Poceo juce sa terapijom, trebalo bi da bude bolje....Ja sam ti valjda neki magnet za autoimune bolesti ;D

Sklerozica:
Dve autoimune. E oće te ...
Ovako si ok, mislim u glavi? Ne deluješ mi kao da su ti sve lađe potonule.

djurkan:
 :D Ma kaki bre potonule, super sam...evo posle pulsne vratio sam se u "normalu", sada da zalecim i ovaj kolitis i idemo dalje :cheers:....mislim, ja sam super, sedim i pishem, gledam jednim okom neki film, ukucani spavaju, sve pod kontrolom........Salu na stranu, mnogo ljudi imaju ovaj kolitis, ali sa terapijom i nekom dijetom, zive najnormalnije. A i mi znamo kako je ziveti sa boleshcu, samo moram biti odgovoran i ne forsirati nishta. Znash Skler zivot ide dalje, ja vec pravim planove kako da familijarno odemo preko "velike bare" naprolece kod kume ;)......a bolesti, pa nosim ih sa sobom... :ye:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju