Autor Tema: Agresivnost i Samopovređivanje u Autizmu  (Pročitano 3227 puta)

Van mreže Villain

  • Član
  • **
  • Poruke: 39
  • Pol: Muškarac
Agresivnost i Samopovređivanje u Autizmu
« poslato: Oktobar 22, 2011, 12:45:05 posle podne »
Ima je dosta kod autističnih osoba. Ukoliko se nije javila u ranom detinjstvu, obično zbog zapostavljenosti i nemara roditelja, dešava se pre ili kasnije u poodmaklim godinama!
Faktički je neizbežna. E sad, najčešća terapija je lekovima za epilepsiju ili nekim od najopasnijih "zavisničkih", za teži oblik šizofrenije.
Ima li ko iskustva na ovom polju sa svojim detetom? Ne bi bilo loše razmeniti mišljenje iako znam da je mnogim roditeljima izuzetno teško da pišu o ovome i to obično skrivaju.

Hendi-društvo

Agresivnost i Samopovređivanje u Autizmu
« poslato: Oktobar 22, 2011, 12:45:05 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110134
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Agresivnost i Samopovređivanje u Autizmu
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2011, 03:43:04 posle podne »
Zašto dolazi do samopovređivanja? Jel to pravilo da će se javiti kad-tad?

Van mreže Villain

  • Član
  • **
  • Poruke: 39
  • Pol: Muškarac
Odg: Agresivnost i Samopovređivanje u Autizmu
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2011, 12:54:20 pre podne »
Od prilike da jeste. Nekim je to "urođeno", kao karakterna crta, a nekima se dešava sa hormonalnim promenam ili razvitkom, bolje reći proširivanjem, svesti. Mada ni ovo nije precizno rečeno. Prvo je ustaljen slučaj, dok se druga dva odigravaju sa godinama. Suštinski ovo je ono što sam mogao da nađem ili što sam čuo od osoba koje rade u m.n.r.o. boravištima.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.