Autor Tema: MS i Antidepresivi  (Pročitano 20896 puta)

Van mreže D-47

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
MS i Antidepresivi
« poslato: Septembar 09, 2011, 02:14:58 posle podne »
Дуго време сам одбијао антидепресиве од доктора јер сам мислио да могу без њих, може ли ми неко рећи нешсто више о њима, да ли користи, како се осећа итд. Размишљам да ипак прихватим понуду.

Hendi-društvo

MS i Antidepresivi
« poslato: Septembar 09, 2011, 02:14:58 posle podne »

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2011, 05:39:33 posle podne »
ja pijem par godina za dijagnozu f40 seroksat a pila sam i cipraleks jedno vreme,bromazepam po potrebi.zasto odbijas da pijes?dali odbijas da popijes lek protiv bolova kad te boli glava ili zub.piti antidepresive i imati psihickih problema je sasvim normalna stvar i normalno je da se leci kao i sve drugo.koja je tvoja dijagnoza?ako se odlucis da se lecis moguce je da prvih par dana osetis pospanost i malaksalost i to je normalno a posle toga lek resava problem a ti se osecas sasvim normalno...sasvim normalno...

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2011, 05:54:28 posle podne »
oboleli od ms-a imaju simptome kao sto su ceste promene raspolozenja,nesanica,uznemirenost....itd
sve to su psihicki problemi i lece se i otlanjaju antidepresivima.upala centralnog nervnog sistema neostavlja samo neuroloske posledice,nazalost ima ih jos puno.zato  postoje lekovi da nam bar kolko tolko ublaze muke i poboljsaju kvalitet zivota.samo napred leci se

Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2011, 08:44:30 posle podne »
ja uzimam zoloft minimalnu dozu i deanxit 1 dnevno i ćini mi se da se lakse nosim sa problemima tj, nisam vise pretjerano osjetljiva i depresivna kakva sam znala prije biti . Probala sam prije ove kombinacije helex i apaurin no to me je totalno umrtvilo i nije mi odgovaralo tako da sam odustala. Pozdrav svima                                                                                                                                                 

Van mreže D-47

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2011, 11:50:35 posle podne »
ja pijem par godina za dijagnozu f40 seroksat a pila sam i cipraleks jedno vreme,bromazepam po potrebi.zasto odbijas da pijes?dali odbijas da popijes lek protiv bolova kad te boli glava ili zub.piti antidepresive i imati psihickih problema je sasvim normalna stvar i normalno je da se leci kao i sve drugo.koja je tvoja dijagnoza?ako se odlucis da se lecis moguce je da prvih par dana osetis pospanost i malaksalost i to je normalno a posle toga lek resava problem a ti se osecas sasvim normalno...sasvim normalno...

MS ми је диагноза, одбијао сам антидепресиве јер могу са бромазепамом да се смирим, али за свако куповање пар филма треба рецепт и ако га немам увек нико ми неће дати бром али ће ми дати наркоман поглед.. Уз то неки антидепресиви могу да буду мач са две оштрице, чуо сам да треба бар недељу дана да прође пре него антидепресиви попчну да мењају хемију мозга. Неки антидепресиви одговарају неком, некоме не. Ако и даље патиш од социалног страха могу да ти упутим одличне снимке за самопомоћ, на жалост на енглеском језику су.

Незнам кој ми је бренд доктор нудио, кад будем питао па ћу написати овде.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2011, 10:59:52 posle podne »
D 47, ja od 2007 pijem AD-antidepresive. Kratko sam pila Zoloft, pa prešla na Seroxat i sada na Flunisan.

90 posto su mi rešili depresiju, bila je ona prava-klinička.

Naravno, radim i kognitivno-bihevorijalnu terapiju sa psih.

Ako ne želiš da ideš kod psihijatra, idi kod psihologa, podeli sa nekim svoje probleme i uživo.
Zaista sam dobronamerna i ne bih želela pogrešno da me shvatiš.

Razumem taj strah od AD-a, razumem i da je teško pronaći bromazepam bez recepta. Nemoj više da pokušavaš da ga kupuješ bez recepta.

Uzimanje sedativa i ostalih lekova za psihičke tegobe više odmaže nego što pomaže. Može da ti napravi veći problem nego uzimanje antidepresiva.

Svaki psihijatar prilagođava lekove prema pacijentu. Gleda se ukupno psihičko, fizičko stanje, godine pacijenta, čak i kilaža. I ne piješ te AD-ove zauvek, jednom prekidaš sa njima.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla..tu sam za sva dodatna pitanja.

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2011, 11:22:37 posle podne »
skoro sam pričala sa dr sa psihijatrije (vidjela me kako plačem) i rekla mi da nije strašno ako se popije neki antiidepresiv,čak i poželjno

Van mreže D-47

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2011, 02:56:43 posle podne »
D 47, ja od 2007 pijem AD-antidepresive. Kratko sam pila Zoloft, pa prešla na Seroxat i sada na Flunisan.

Ako ne želiš da ideš kod psihijatra, idi kod psihologa, podeli sa nekim svoje probleme i uživo.
Zaista sam dobronamerna i ne bih želela pogrešno da me shvatiš.


Антидепресиве које ми нуде не иду уз психатричку помоћ или барем ја тако мислим, и даље нисам разговарао са медицинским доктором у вези тога али кад ми буде појаснио о којим АД-има је реч знаћу више, што се тиче имена антидепресива и даље незнам кој је у чему различит али то ме сад незанима. Хвала за инфо подршку.

Van mreže D-47

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2011, 04:41:29 posle podne »
D 47, ja od 2007 pijem AD-antidepresive. Kratko sam pila Zoloft, pa prešla na Seroxat i sada na Flunisan.

Џуди:
Био сам на консултацију и доктор ми је преписао Золофт и Бромазепам, незнам како ћу да реагујем на золофт али видећемо. Реко ми је неку дијагнозу али нисам запамтио, мислим да је повремена депресија и анксиозност. Знаћу више кад ми да финални извешстај специјалисте и епикризе.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #9 poslato: Avgust 11, 2017, 06:59:57 posle podne »
Pre nekoliko mjeseci psihijatrica mi prepisala Eloryqa 5 mg.Do tada nisam koristila lekove za depresiju i anksioznost.
Da li placebo ili ne,brzo sam osetla poboljšanje :n13: i nastavila terapiju.
Posle mesec dana,osjećam se dobro,ali primećujem ujutro tremor nogu,koji pre nisam imala.
Razmišljam,pogoršanje  :'(
Kako je vreme prolazilo (3 mj terapije) tremor se pojačavao  i u toku dana,(često lupkanje nogom,kao šivaća mašina).
Pomislila sam da možda nije posledica Eloryqe,te odlučim da proverim i prekinem sa terapijom. Već posle nedelju dana osetila sam da se tremor smanjuje,a sada kao i pre uzimanja leka.
 :grr: neželjena dejstva ,između ostalog,...
Поремећаји покрета (невољни покрети мишића)

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15228
  • Pol: Žena
Odg: MS i Antidepresivi
« Odgovor #10 poslato: Avgust 11, 2017, 08:30:17 posle podne »
Meni je neurolog pre mnogo vremena prepisao Zoloft i nema nekih većih nuspojava.  :m1:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.