Autor Tema: Postoji li neko nadlezan za kontrolu rada Pio Fonda?  (Pročitano 5547 puta)

Van mreže ZlaZhenaBG

• Član
  • **
  • Pol: Žena
  • MS
Postoji li neko nadlezan za kontrolu rada Pio Fonda?
« poslato: Avgust 31, 2011, 12:32:07 posle podne »
Hej narode,

posto vise ne znam kome i kako da se obratim (a da to bude bez oruzja i dinamita) odlucila sam da vas pitam da zavet..

Naime, Ja sam na bolovanju vec 2 godine (u postupku sam za invalidsku penziju, dobila sam resenje koje mi je potvrdilo 80% invaliditeta ali zbog nedostatka staza, nisam mogla da ostvarim penziju). U januaru ove godine sam podnela zalbu na to resenje i nastavila sam da produzavam bolovanje u PIO Rakovica gde pripadam posto zivim na Cukarici, ali ovog meseca su oni primetili da ja u stvari nisam u njihovoj nadleznosti posto sam trajno onesposobljena za rad pa su me poslali Drogostepenoj komisiji u Vladetinoj posto bi oni trebali da nastave da mi produzavaju bolovanje. Tu i pocinje ova urnebesna prica..

Posto ja stvarno nisam u stanju da idem sa Banovog brda do centra prevozom, moj muz je zaduzen za resavanje mog bolovanja jer nam je u vise navrata receno da nije potrebno da fizicki budem pristuna. Muz odlazi u Vladetinu, gde ustanovljava da je komisija u PIO Rakovica napisala pogresnu adresu i primoran je da se vrati na Miljakovac da bi mu napisali tacnu adresu (?!)..ok, dakle suprug ode, isprave mu adresu  i on se vraca u Vladetinu gde mu kazu da mora da ponese moju licnu kartu, ali ni tu nije kraj - kad se on opet vrati na Banovo brdo i donese im licnu kartu, kazu da oni apsolutno ne zele da se bave mojim predmetom posto sam trebala da im se obratim kad sam podnela zalbu (naravno, niko nikada me nije uputio na njih tako da nisam ni znala za drugostepenu komisiju). Obracam se ombudsmanu koji mi kaze da napisem zalbu i da odem do direktora ali jedino sto nam je uspelo je da napisemo zalbu (za koju sam potpuno sigurna da ce zavrsiti u kanti), a od njihovog pravnika u Nemanjinoj dobijamo odgovor da smo "mi krivi jer nismo otisli na pravu adresu". Po kojoj logici bi ja 7 meseci isla u Pio Rakovica i tamo produzavala bolovanje a da mi je pritom receno da se obratim u Vladetinu? Hod mi jeste los ali pamcenje me jos dobro sluzi, Pregledali smo sve papire i nigde nikada nije ni pomenuta Vladetina.

Sad mi nije produzeno bolovanje, ja ostajem bez minimalnog dohotka i na ivici sam zivaca posto svakog drugog meseca imamo peripetije sa Pio fondom i suprug je prinudjen da kruzi izmedju Nemanjine, Aleksandra Kostica i Miljakovca.

Hocu da stanem na rep ovim skotovima i da im se .... znate vec, sve po spisku ali nemam predstavu kome se zaliti na njih?

Obratila sam se Ministarstvu rada i socijalne politike - oni imaju neku sluzbu koja se bavi zastitom invalida ali oni su me uputili na adresu RZZO-a koji isto kazu da nisu nadlezni (mada po logici stvari mi lici na RZZO posto je problem sa produzavanjem bolovanja)

Ako imate neku ideju, slobodno vicite jer ja vise nemam ideju sta da radim, sem da zakucam Tadicu licno na vrata  :-\

Kakva sam blesava, na kraju cu to i da uradim  :m2:

Hendi-društvo

Postoji li neko nadlezan za kontrolu rada Pio Fonda?
« poslato: Avgust 31, 2011, 12:32:07 posle podne »

Van mreže Peca_Le

• Član
  • **
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Postoji li neko nadlezan za kontrolu rada Pio Fonda?
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2011, 01:51:10 posle podne »
tuzi ih za diskriminaciju, nadji dobrog advokata

Van mreže ZlaZhenaBG

• Član
  • **
  • MS
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2011, 04:17:44 posle podne »
Ako ih tuzim, samo cu ja da nastradam jer na zalost, Kadija te tuzi, kadija ti sudi  :n6:

Za sad sam uspela da dodjem do pravne sluzbe u RZZO i sad cekam odgovor od njih. U svakom slucaju, necu dozvoliti da me obeshrabre i nateraju da odustanem  :n10:

Van mreže ZlaZhenaBG

• Član
  • **
  • MS
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2011, 11:29:17 pre podne »
Uspela sam da postignem neki pomak, izgleda da je obracanje Rzzo-u urodilo plodom i neko je nekog zveknuo po usima, tako da sam juce iznenada dobila nacin da razresim ovaj haos. Dakle ljudi, nikako zalbe, tuzbe, ukoliko se ovo nekom desi, udrite po ministarstvima - izgleda da tamo ipak neko radi svoj posao za koji je placen  :ye:

Van mreže tatijana

• Član
  • **
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2011, 11:42:46 pre podne »
 :ye1 prosto neverovatno da neko u ovoj zemlji radi svoj posao ,ali ohrabrujuce ..za promenu ..zelim ti uspeh  :ok:

Van mreže alfa166

• Član
  • **
« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2011, 01:00:50 posle podne »
Rade rade sigurno posto sam i ja tamo resio problem koji sam imao sa Ribarskom banjom koju sam napustio posle 2 dana.
Prvo sam bio kod nacelnika lekarskih komisija posle kod zamenika direktora Rzzo-a i dobio mogucnost da zavrsim banju kad god mi bude odgovaralo.

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.