Autor Tema: Potvrda o invaliditetu za posao  (Pročitano 5692 puta)

Van mreže urbanalegenda

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
Potvrda o invaliditetu za posao
« poslato: Jul 25, 2011, 02:03:35 posle podne »
Postovani clanovi foruma,

pregledao sam ovaj dio foruma i nisam nasao nigdje temu slicnu ovoj a ako sam lose pretrazio, oprostite mi.

Naime, ja jos nemam potvrdu od Komisije za utvrdjivanje invaliditeta (nagluva sam osoba, na oba uha po audiometriji koju sam radio prije par mjeseci, cini mi se april ili maj ove godine, i na oba uha su utvrdjena ostecenja preko 90 posto) i postoji velika mogucnost da se zaposlim na osnovu sopstvenih kvaliteta kao dizajner.

Ono sto mene zanima jeste da li ja moram prije dobijanja posla da imam tu potvrdu da sam invalid, da bi moj poslodavac ostvario svoja prava (3 godine ne placanja poreza i doprinosa, ako se ne varam)? Ili je to moguce me poslodavac zaposli a da on podnese zahtjev da se meni utvrdi invaliditet pa onda u na osnovu tog rjesenja - ostvari svoja prava kao poslodavac?

Hvala vam unaprijed na odgovorima!


Hendi-društvo

Potvrda o invaliditetu za posao
« poslato: Jul 25, 2011, 02:03:35 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Potvrda o invaliditetu za posao
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2011, 02:37:56 posle podne »
ovo tvoje pitanje je vezano za  temu
Procena radne sposobnosti osoba sa invaliditetom
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3412.0.html
ovde je link sa NSZ i sve u detalje
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3412.msg228837.html#msg228837

Van mreže urbanalegenda

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
Odg: Potvrda o invaliditetu za posao
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2011, 03:11:35 posle podne »
Hvala Naco! :)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Potvrda o invaliditetu za posao
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2011, 03:25:38 posle podne »
ma ništa ;) nadam se da ćeš nam se javiti što pre kao zaposlen  :ok:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Potvrda o invaliditetu za posao
« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2011, 01:32:12 posle podne »
Jedno pitanje: Od žene koja radi u Udruženju osoba sa invaliditetom, posebno sa MS-om, na mojoj opštini, saznala sam da Ekspertizu dobijenu u Institutu "Dr Karajović" u kojoj stoji 80% invaliditeta-telesnog oštećenja, moram da nosim i u Teslinu ( Dr Aleksandra Kostića ) kako bih tamo dobila još jednu potvrdu da imam taj stepen oštećenja i da taj papir tamo dobijen nosim u firmu, i koristim za dobijanje posebne GSP propusnice, kao i za druge subvencije.

Da li da idem u taj RZ i da se detaljnije raspitam ili je dovoljna ova Ekspertiza? Nju su priznali za banjsko lečenje u Nemanjinoj.

PS. Admini, mod, brišite prethodni post-tačno se vidi koliko grešim :n6:..čak i u kucanju.. :sad:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Potvrda o invaliditetu za posao
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2011, 01:37:01 posle podne »
sređeno pod PS ;)
a ja ne znam odgovor na tvoje pitanje,nadam se da će neko znati  :ok:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.