Autor Tema: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom  (Pročitano 23896 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« poslato: Jun 25, 2011, 07:06:49 posle podne »
Organizacija Iz kruga - Vojvodina pruža besplatnu pravnu pomoć za osobe sa invaliditetom.

Oni kojima je takva pomoć potrebna, mogu se javiti na telefon 021/447-040 (svakog radnog dana od 09 do 16 časova) ili napisati e-mail preko kontakt forme na sajtu invalidnost.net - klikni ovde

Organizaciji Iz kruga - Vojvodina se mogu obratiti osobe sa invaliditetom sa teritorije cele republike Srbije, ali ako im je potrebno pisanje podnesaka ili advokatsko zastupanje, a ne žive na teritoriji Vojvodine, podršku mogu dobiti od organizacija iz mreže koje se nalaze u Beogradu, Nišu i Kragujevcu.


Hendi-društvo

Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« poslato: Jun 25, 2011, 07:06:49 posle podne »

Van mreže slavica GILIC

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
  • Grad: trstenik
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #1 poslato: Jun 30, 2011, 09:05:01 posle podne »
treba mi pravna pomoc.Penzionisana sam 26.03.2010godine zbog odlaska u invalidsku penziju razlog mog penzionisanja je potpun i trajan gubitak radne sposobnosti.Profesionalna bolest na moju invalidnost utice 40%,a ostale bolesti 60%tako stoji u resenju o penzionisanju.Posto mi nije bilo dostavljeno resenje o telesnom ostecenju to sam naknadno trazila i tu stoji da imam 70% telesno ostecenje.Obratila sam se fondu za PIO zahtevom da mi se isplati naknada za telesno ostecenje posto kod mene postoji profesionalna bolest.Stiglo mi je resenje gde sam odbijena od naknade za tudju negu i pomoc i naknadu za telesno ostecenje i upucuju me na upravni sud u beogradu.Tuzbu trbam da predam do 16.07.2011.Molim vas da mi pomognete i na pisete koja su moja prava i kako da formulisem tuzbu.Zovem se Slavica Gilic zivim u Trsteniku unapred hvala

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2011, 09:07:07 posle podne »
Slavice,ovaj Vaš post napišite i pošaljite njima e-mail direktno ;)
ovde:
http://magazin.invalidnost.net/index.php/usluge/besplatna-pravna-pomoc

Van mreže slavica GILIC

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
  • Grad: trstenik
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2011, 11:27:37 posle podne »
Naco,ovde sam nova pa malo brljam nadam se da cu uspeti uz vasu pomoc super ste  i bicu vas clan   :n16:  :n16: javicu vam sve novosti u vezi mog problema  :n2: i traziti vase misljenje jer sam videla da ste svima na neki nacin pomogli   :D pozdrav

Van mreže Zoran 78

  • Član
  • **
  • Poruke: 147
  • Pol: Muškarac
  • MS-DDO-G35
  • Grad: Beograd,Kragujevac,Kos,Mitrovica.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2011, 11:42:09 posle podne »
svi smo tako brljali u početku Slavice,samo polako ;)
i hvala :),ja se trudim iako sam laik  ;)
svakako im pišite tamo što sam vam ostavila link,oni su stručna pravna lica  :D

Van mreže slavica GILIC

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
  • Grad: trstenik
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #6 poslato: Jun 30, 2011, 11:46:29 posle podne »
pisala sam vec i cekam odgovor  :ye1:  hvala vam puno na razumevanju   :n14:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #7 poslato: Jul 26, 2011, 05:02:39 posle podne »
Danas sam se čula sa pravnikom iz "Kruga" povodom novčane nadoknade. Šta da kažem-osim HVALA!

Dobila sam prave informacije, bolje nego od PIO Fonda.

Sve pohvale za ovo Udruženje.

Van mreže boban064

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #8 poslato: Februar 11, 2019, 01:39:53 posle podne »
Imam 54 godine. Totalnom traheotomijom 2017 godine sam ostao bez glasa tj govora, podneo sam zahtev za Invalidsku penziju koju sam i dobio iste godine. S obzirom da od malih nogu imam tesko ostecenje sluha preko 90% na oba uha, predao sam u septembru mesecu 2018 godine zahtev za kumulativnim uvecanjem invalidske penzije (zbog moje prethodne neobavestenosti da totalna traheotomija nije 100% Invalidnost nego 80% nisam na prvoj komisiji 2017 godine trazio ni dostavio dokumentaciju za sluh).
Resenje sam dobio i nejasno mi je gde mi od 14.12.2018 godine utrvrdjuju I stepen telesnog ostecenja, ali mi se odbija zahtev za priznavanje na novcanu nadoknadu za telesno ostecenje, jer nisu ispunjeni zakonski uslovi. U obrazlozenju pozivaju se na clan 37 stav 2 Zakona za priznavanje prava na novcanu nadoknadu za telesno ostecenje.
Molio bih Vas za savet s obzirom na rok od 15 dana na zalbu, kome da se obratim tj da li imam prava u mom zahtevu.

Van mreže boban064

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2019, 04:51:12 posle podne »
?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2019, 10:43:57 pre podne »
Требао би да затражиш мишљење неког правника.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.