Autor Tema: Anaid  (Pročitano 48886 puta)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Anaid
« Odgovor #75 poslato: Februar 27, 2014, 10:27:51 pre podne »
 mislim da je pravo pitanje da li ti se posle pulsne stanje vracalo u normalu ,meni se cini da si ti na intervenciju otisao u dobrom stanju ili gresim  :m3: a,teske relapse je vecina nas imala,s tim sto se na pocetku bolesti sve povlaci ,sa ili bez pulsne ,brze  ili sporije,muka dolazi kasnije,kad nece da se povuku svi simptomi,pa postaje sve gore  ::) hvala Bogu kod tebe je to zaustavljeno na vreme  :ok:
na zalost moj je slucaj drugaciji,na intervenciju sam otisla sama,msm mogla sam sama da hodam,bez icije pomoci i pomagala,a sad samo uz pomoc muza ili stapa..msm stanje mi je mnogo losije nego pre nje  :m2: sad mi je tesko i 200 m proci ,ali sta je tu je ,idemo dalje..valjda ce se pronaci neko resenje i za nas ostale  :n14:
 i  da kazi  mi ,molim te , nesto i o ishrani  mg i b6 ..unosis namirnice koje  ih sadrze i u kojoj kolicini?
naravno da mi je drago kad te vidim kako trcis,ali nekako sam postala veliki skeptik sto se intervencije tice,a znas i sam da nisam samo ja u pitanju  :n14:


Hendi-društvo

Odg: Anaid
« Odgovor #75 poslato: Februar 27, 2014, 10:27:51 pre podne »

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Anaid
« Odgovor #76 poslato: Februar 27, 2014, 11:23:55 pre podne »
Anaid,hvala na odgovoru.
Pogledala sam na YouTube sve tvoje snimke i uočila da si imao jače pogoršanje sa smetnjama hoda u julu 2010.g. Koliko je to dugo trajalo i da li se  povuklo posle pulsne kortikosteroidne terapije?
Pročitala sam iz februara 2011.g. da  si ...

.. prije intervencije bio pokretan i sa malim znakovima bolesti(dupla slika i blago trnjenje saka)
... i od tada je sve  :ok:
Želim da ti ovakvo stanje potraje još dugo,dugo,...i još puno snimaka. :n14:


...,teske relapse je vecina nas imala,s tim sto se na pocetku bolesti sve povlaci ,sa ili bez pulsne ,brze  ili sporije,muka dolazi kasnije,kad nece da se povuku svi simptomi,pa postaje sve gore ...
i  da kazi  mi ,molim te , nesto i o ishrani  mg i b6 ..unosis namirnice koje  ih sadrze i u kojoj kolicini?
tatijana,  n32

Van mreže Anaid

  • Član
  • **
  • Poruke: 110
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Always look on the bright side of life
Odg: Anaid
« Odgovor #77 poslato: Februar 27, 2014, 12:06:43 posle podne »
Sto se tice moje ms,otkrivena nekako septembar 2006,a prva pulsna zbog slabosti cini mi se jedne noge i duplih slika nakon par mjeseci,mozda mart-april 2007(ne sjecam se bas svega),onda sam u maju 2007 poceo sa betaferonom pa sve do maja 2009..U tom periodu sam imao svakih pola godine odprilike pulsnu jer sam stvarno padao na krevet,ne na stake vec krevet...a bi pred kraj 2009. i pocetak 2010 poceli jos veci problemi,tada sam svakih 2-3 mjeseca zavrsavao u bolnici.Doktorica neurolog vise nije htjela da primam pulsnu jer skoro da nije ni djelovala,a glavni neurolog mi je cak predlozio i citostatike,sto sam ja nakon konsultacija odbio(hvala Bogu).Tada sam poceo da istrazujem vise o msu preko interneta(jer do tada nekako nisam htio da priznam da je imam),i u julu 2010 sam uspostavaio kontakt sa dr.Sam Kabanijem iz Kuwajta,koji mi je preporucio da koristim magnezij 250mg i vitamin b6,ja samse odlucio za  Pronerv(vitamin b1,b12,b6),citao sam o dijetama raznim i kako uticu na ms.I tako je odprilke pocelo poboljsanje i zadnja pulsna mi je bila u julu 2010.Do kraja 2010. sam dosta popravio svoje stanje,dosta sam vjezbao,dosta koristio djumbir,ulje curekota,lan,povrce itd....a na intervenciju sam otisao 26.02.2011-poslije nje sam jos nekih godinu dana bio dosta nestabilan,sto se vidi na snimcima,ali je iz svakog mjeseca stanje bilo sve bolje.Moram da kazem da i sad imam problem sa mokrenjem,znaci moram brzo u wc inace sam donji-to mi je ostalo prisutno...Tu sam gdje sam sad,svaki dan se budim sa strahom i valjda ce tako biti citav zivot,ako neko ne stavi tacku na "i" i kaze "to i to" je lijek za ms.Eto valjda nisam smorio,ali ovo sam sve u "cugu" pisao da vam docaram situaciju hehe

Ovo je nalaz vitamina i minerala iz kose(stariji) http://www47.zippyshare.com/v/42381331/file.html
U dogovoru sam sa dr. ovih dana da ponovo uradim

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Anaid
« Odgovor #78 poslato: Februar 27, 2014, 12:26:59 posle podne »
Hvala,Anaide na ovako iscrpnom izvestaju!!znaci da je kombinacija svega toga pomogla!svaka cast i samo napred  :ye1: :cheers:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Anaid
« Odgovor #79 poslato: Februar 27, 2014, 10:21:44 posle podne »
Anaide :ye1:
Razmišljala sam o ulju crnog kima,a sad ću da kupim i probam  :n14:

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Anaid
« Odgovor #80 poslato: Mart 07, 2014, 10:30:13 posle podne »
 :ye1: :ye1: :ye1:

Van mreže Anaid

  • Član
  • **
  • Poruke: 110
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Always look on the bright side of life
Odg: Anaid
« Odgovor #81 poslato: Maj 29, 2014, 12:28:42 pre podne »
Ponekad se javim da pruzim podrsku svima sa ms,pozdrav

 https://www.youtube.com/watch?v=1gEGJNat7X8

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Anaid
« Odgovor #82 poslato: Maj 29, 2014, 10:15:40 pre podne »
 :ok:

Van mreže Sisko

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
Odg: Anaid
« Odgovor #83 poslato: Maj 29, 2014, 10:20:30 pre podne »
Svaka cast druze, samo napred!  :ok:

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Anaid
« Odgovor #84 poslato: Maj 29, 2014, 12:11:33 posle podne »
 :ye1: anaide

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Anaid
« Odgovor #85 poslato: Maj 29, 2014, 02:56:20 posle podne »
 :ye1: Anaide

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Anaid
« Odgovor #86 poslato: Maj 29, 2014, 03:04:05 posle podne »
bravo

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Anaid
« Odgovor #87 poslato: Maj 29, 2014, 03:20:24 posle podne »
Браво, Анаиде!  :ye1:

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: Anaid
« Odgovor #88 poslato: Maj 29, 2014, 05:51:50 posle podne »
 :ye: :ye: :ye:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Anaid
« Odgovor #89 poslato: Maj 29, 2014, 09:10:14 posle podne »
Anaide!  :ye:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.