Autor Tema: Хуманост у данашњем друштву  (Pročitano 7505 puta)

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2011, 05:02:35 posle podne »
Kako da budu humani kada jedva spajaju kraj sa krajem. Većina ljudi jedva živi. Od njih ni ne mogu više da očekujem. Od svojih briga, mi je i normalno da ne vide tuđe.
A ovi drugi što imaju puno brinu o tome kako su to zaradili i kako da sačuvaju. I od njih teško da se nešto može očekivati.

Већина оних који се труде да помогну су ови из прве групе.

Citat

Društvo nam je bolesno, do srži, pa teško da se više može i očekivati.


То је, нажалост, тачно.  :(

Citat
A da ne pričam o prevarama. Nekoliko puta sam prevarena, pa sada ni ne nasedam na razne akcije.



Ово ме баш занима, јер не знам на које акције конкретно мислиш, па бих те замолила да нам кажеш.
Једино сам чула да је Катарина Ребрача крала из фонда за борбу против рака дојке...
Мислим да је управо сумња где тај новац иде била основни разлог што пре нисам давала паре у хуманитархе сврхе...


Hendi-društvo

Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2011, 05:02:35 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #16 poslato: Februar 27, 2011, 07:16:50 posle podne »
nikada ceo prikupljeni novac u humnitarnim akcijama ne stigne do ugrozenih, to je jedno istrazivanje doslo do zakljucka kada su UN u pitanju, tek 30%
ako je tako sa UN sta da kazemo za druge

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #17 poslato: Februar 28, 2011, 04:47:09 posle podne »
Pa i njoj sam uplatila.
Dobila uz infostan, mislila da je to neka garancija.
davala nekoj komšinici, lekovi...posle ispalo da baš nije tako
ma nije ni bitno.
još pre kapetan dragan.
ma nije ni bitno
dajem kada znam kome i šta. nažalost, ima puno bolesnih. od kolega neko, pa pošalju račun, uplatim, i na poslu. ima ljudi koji manje imaju, a imaju neku muku.
pomoć onima koji nemaju smatram društvenom obavezom. i nekako i osećam da trebam.
koliko mogu.

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #18 poslato: Jun 16, 2013, 01:17:48 posle podne »
Nisam zadovoljna!Poslednja sms poruka nije ni bila isporucena!Pomognem kad god mogu i koliko mogu!!!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.