Autor Tema: Pogled unazad - naše priče  (Pročitano 258012 puta)

Van mreže Moviefreak

  • Član
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #15 poslato: Mart 23, 2008, 01:21:12 posle podne »
Iskreno mislim da je MS....oni su ovdje neodlucni jer je LP dosao uredan, ali do 15% MS pacijenata ima uredan LP nalaz.
Nisam vjernik ali molim se ne univerzumu da bude CIS. ADEM tesko da je jer u komu nisam pala )))
Evo ovaj tjedan isla sam samo dva puta u ured. Rekla sam da ako imaju problema da mi posalju posao doma i ja cu to rijesiti kako stignem. Sreca je da je core businessa u SAD pa imam vremena da obavim sve kad mi se da.
Bila sam i na masazi ))) To je veliki napredak za mene. Cak sam rekla nekim ljudima NE i NE MOGU....
Odlucila sam da se malo razmazim i da se naucim voljeti. U to ime idem si citati Antikrista ponovo ))))
Uplasena sam jer sam single majka (mrzim izraz samohrana pa cu koristiti ubuduce single) i kcerka je jako vezana za mene i treba me, ima samo 14 godina. Nadam se da cu biti sretna da radim posao koji volim ali od 9 do 17 ako mogu )))
I jos samo jedno....nadam se da ce me razum i um sluziti jer to mi je jedino oruzje na poslu....uh i noge....iako nemam za sada problema s nogama osim sto imam neku opcu bol i malaksalost tijela.
Sto pijes za bolove? Ah da, to je vise zenski problem....)))

Hendi-društvo

Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #15 poslato: Mart 23, 2008, 01:21:12 posle podne »

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #16 poslato: Mart 23, 2008, 01:25:26 posle podne »
pOz :)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #17 poslato: Mart 23, 2008, 01:26:07 posle podne »
Nemam bolove. Ponekada se desi da me uhvati stezanje u predelu vrata i ramena i samo tada malo boli. U tim situacijama popijem diazepam.

Van mreže Moviefreak

  • Član
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #18 poslato: Mart 23, 2008, 01:31:06 posle podne »
to stezanje vrata i ramena osjecam danas...meni su dali ibuprofene )))....wow...
sad sam polila jedan, ujutro multivitamine, 500 mg vitamina C, mladu psenicu i poslije rucka pijem Omega 3,
ubija me low fat diet, odmah sam presla na Swank diet ))) jer sam hedonist u hrani.....

Van mreže sun

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #19 poslato: April 04, 2008, 04:45:45 posle podne »
Cao svim!

Citam vase price i u svakoj pronadjem na neki nacin sebe, neka svoja razmisljanja, osjecanja u nekim trenutcima.
Posto sam nova na ovom forumu, zeljela bih kao prvo sve da vas pozdravim  :cheers: i da vam se predstavim.
Imam 32 godine, dijagnozu od 08/2007 i 3 akutna suba od tada (napada). Zadnji je bio najgori. kompletna
lijeva strana i grcenje (spastik) lijeve ruke. Sada se osjecam opet dobro. Sva tri puta sam primala kostikoroide. Ne koristim jos
nikavu terapiju, jer zelimo bebu. Na zalost do sada nismo imali na tom polju uspjeha.

Jasno mi je da je kod svakog od nas tok bolesti individualan, ali su slicni simptomi, razmisljanja, osjecanja, nuspojave nakon
terapije kortozona...

Ja sam cvrsto ubjedjena da ce se jednog dana pojaviti lijek za MS i njeno potpuno izlijecenje.  :)




Van mreže sun

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #20 poslato: April 04, 2008, 04:49:24 posle podne »
Pardon! Trebalo je glasiti: "Cao svimA!"

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #21 poslato: April 04, 2008, 06:09:28 posle podne »
sun, dobro nam došla.  :D

Van mreže sun

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #22 poslato: April 05, 2008, 08:23:29 posle podne »
Bolje vas nasla!


Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #23 poslato: April 06, 2008, 11:11:14 posle podne »
Ja imam spazmaticne bolove i za to pijem "Sirdalud" ali ako bolovi nisu preterani dovoljno je uzeti neki blagi mio relaksant .Ibuprofen treba izbegavati jer nije u toj meri delotvoran za tu vrstu bola , a sa druge strane ostecuje sluznicu zeluca , pa stvori dodatne probleme.

Van mreže Moviefreak

  • Član
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #24 poslato: April 08, 2008, 03:57:18 posle podne »
evo da javim kako napredujem
dakle pijem Ultralan od petka, prva dva dana nisam spavala kao da sam dobila kokain...energija raste, tijelo manje boli...vidjet cemo kako ce biti dalje...pijem svoje vitamine i moram reci da se osjecam puno bolje...
problem s Ultralanom - u Cro ga nema u ljekarnama, mora se nabavljati privatno i nije bas jeftin...ali tko pita za cijenu
pozdrav

Van mreže sun

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #25 poslato: April 08, 2008, 10:55:38 posle podne »

Mozda malo glupo pitanje, ali za taj Ultralan jos nisam cula. Pretprostavljam da se radi o nekom kortizonu?
Lijep pozdrav

Van mreže Moviefreak

  • Član
  • **
  • Poruke: 96
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #26 poslato: April 08, 2008, 11:09:08 posle podne »
to je kortikosteroid i nema ga na nasem trzistu. prije ga je pakirao alkaloid skopje...navodno od njega se ne otice i glava ostaje srazmjerna ))) za sada mi lice jos nije nateceno, samo me muci nesanica...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #27 poslato: April 08, 2008, 11:25:30 posle podne »
Koliko vidim, to je proizvod Bayer Schering-a.

Van mreže sun

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #28 poslato: April 10, 2008, 10:34:57 posle podne »
A ima isto dejstvo kao i kortizon koji se prima venualno? Uzima li se neka posebna zastita za zeludac? Ja sam do sada uvjek primala venualno.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #29 poslato: April 10, 2008, 10:40:59 posle podne »
Ako ima isto dejstvo, predpostavljam da i od njega treba štititi želudac.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.