Autor Tema: Pogled unazad - naše priče  (Pročitano 258044 puta)

Van mreže Indira

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #465 poslato: Februar 23, 2015, 05:57:46 posle podne »
Hvala ti. Potrazicu na forumu D protokol. Cula sam da ima neke veze i parastitna zlijezda i nivo hormona ... KAko si ti, sada, ako te ne peglam ...

Hendi-društvo

Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #465 poslato: Februar 23, 2015, 05:57:46 posle podne »

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #466 poslato: Februar 23, 2015, 07:40:00 posle podne »
Cao Indira, dobro nam dosla. E sad to sto ti nisu postavili dijagnozu u Sarajevu  probaj u Tuzli, to mi deluje tuzno. Probaj da zivis normalno bez tog opterecenja sta je u pitanju ipak mi nismo strucni za to. Ti probaj da zivis sto srecnije. Svi ti tvoji problemi nisu tek tako i sve sto nam se dogadja nije nista slucajno. Ti se slucajno opusti i baci brigu na veselje. Ako ti ni to ne pomogne preseli se u manje stresne krajeve...sala pozdrav :)

Van mreže Indira

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #467 poslato: Februar 23, 2015, 08:20:55 posle podne »
U pravu si Seve, u tom je vjerovatno i uzrok i rješenje (bolesti), mislim u sreći i povjerenju.    Ono što me povremeno "trzne" je strah da nešto propuštam, posebno što imam djevojčicu ...  Hvala ti na podršci  :n23:

Van mreže Pticica

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #468 poslato: Mart 09, 2015, 12:18:00 pre podne »
Dragi moji forumasi! Neznam da li je moja poruka na pravom mjestu, pa ako nije, neka mi admini ne zamjere i neka je premjeste tamo gdje treba. Ja sam jos u ocekivanju dijagnoze, ali stvar ide ovako: 31.12.2014. sam se probudila ujutro, a lijevo oko bljesti kao bozicna jelka. Krenula sa pretragama, dok me neurooftalmolog nije poslao na MR mozga koji pokazuje nekoliko lezija koje nisu aktivne. Nakon toga, MR vratne kraljeznice, opet nekoliko lezija, nalaz likvora jos nije stigao, VEP pokazuje nepravilnosti isto kao i SEP. Od jucer mi trne desna saka, desna noga, a bogme i desna strana straznjice  :)hah Inace, za opticki neuritis mi doktorica nije prepisala nikakvu terapiju, rekla je da ce se spontano povuci. Da li je i vama koji vec imate dijagnozu ANA test bio pozitivan? Mene neurologica zbog tog pozitivnog testa salje i imunologu. Oprostite na dugom postu, pozdrav svima  :n23:

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #469 poslato: Mart 09, 2015, 09:45:02 posle podne »
al sam ja tupav za ove skraćenice.
kapiram da je VEP vidni evocirani potencijali
a šta je SEP
ANA test se prvenstveno radi kod dijagnostifikovanja lupusa (kaže google)
meni je pre dijagnostifikovanja MS-a urađen MR, potencijali a rezultati likvora su stigli 5 meseci posle dijagnostifikovanja

Van mreže Pticica

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #470 poslato: Mart 10, 2015, 01:53:55 posle podne »
Vep su vidni potencijali, a ovo SEP je kada ti provjeravaju ruke/noge kako putuje impuls, kolko sam skuzila. Od likvora mi fali jos ovo za oligoklonalne trake, kaze neurologica da to jos nije stiglo. Vidjela sam i ja na netu da se ANA radi kod sumnje na lupus, a meni su je radili i unazad 3 godine kod sumnje na celijakiju. Srecom, tada je bila negativna a moja toboznja celijakija je bio akutno upaljen dvanaesterac. Jucer kod neurologice nastao problem. Htjela me staviti na kortikosteroide, a onda je taman stigao jedan od nalaza koji kaze da su u likvoru nasli Epstein Barrov virus  :m1: Uglavnom, nije mi dala kortikosteroide dok se jos ne ispita sto je s tim virusom. Otisla sam i infektologu, a tamo mi kazu da je mozda lazno pozitivan nalaz, ali ce se provjeriti jos s tom pretragom. Sve u svemu, trnem i dalje, preslo mi je na lijevu nogu i lijevu saku. Samo da sto prije saznam koji mi je djavo, cisto zbog sebe i kako te simptome pravilno lijeciti. Drzite mi se svi koliko vas ima  :n23:

Van mreže Fiona81

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #471 poslato: Jul 08, 2015, 11:35:52 posle podne »
Evo i mene na ovoj temi...
06.03.2015...smrzla se kao nikada. Uvece kuci, odmaram, stavila noge na stolic u dnevnoj i nakon nekog vremena ustajem, trne mi stopala. Ajde reko nezgodan polozaj. Budim se ujutru, noge trne i dalje. Dobijam temp, upalio mi se zub, ma haos...raspadam se, a utrnulost zahvaca sad i koljena i bedra. Odlazim kod dr.opste prakse, kaze jaka prehlada.
Nakon par dana osjecam da mi trni i trup i onaj stisak u predjelu stomaka.
Poznanik koji je neurohirurg mi savjetuje magnetnu. Odlazim, ubjedjena da bacam pare jer radim privatno, a nije mi nista. Nalaz stize...dvije promjene...Neurolog, opet prijatelj mi savjetuje da odradim pretrage i kaze da mu to sve lici na ms. Odlazim u BL. Rade opet magnet, evocirane, punkciju...dobijam pulsnu tri dana i odlazim kuci slomljena. Uskoro stize nalaz likvora...nadjene trake.
Srusen svijet! Gledam u svoju bebu i placem kao kisa...osjecam da sam je iznevjerila. Suocavanje...nemam snage. Jos uvijek lazem sebe da je greska, trazim razloge, hocu sama da se izlijecim jer a ne znam kako...

Promjenila sam posao jer je prosli bio stresan. Zdravije se hranim, uzimam vitamine, pijem dosta vode i...molim Boga...stalno...da mi da snage.

Strah me blokira...

Van mreže Bandzula

  • Član
  • **
  • Poruke: 851
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #472 poslato: Mart 26, 2016, 02:22:36 posle podne »
Evo moje price: U novembru 2015,tacnije 10 novembra,pocelo je sa gubitkom apetita jedno 10 dana skoro nista nisam jeo,bukvalno sam na silu jeo,osecao sam trnjenje u stomaku,nisam znao sta mi je, to je sve trajalo jedno 15 dana,dok jedne noci sam imao vrtoglavicu (cela soba se okretala oko mene),i pao sam u kupatilu,nisam mogao da stanem na noge(nakon 10 minuta sve se vratilo u normalu),hitna me tada odvezla na Vma gde su me pregledali i ustanovili da su mi se poremetili kristali u srednjem uhu,dali mi terapiju i kuci.Stanje mi se nije popravilo,bio sam nestabilan.Dok 10 decembra nije desno oko pocelo da mi sija tj. jaca svetlost nego u levom.      Otisao sam na Vma (buduca tasta mi radi na Vma),isao sam kod nacelnika da me pregleda,procitao analize,rekao mu za kristale u srednjem uhu,i na kraju sam mu rekao za svetlost oku gde mi je odmah rekao da legnem sutra.Legao sutradan,taj dan mi uradili magnetnu rezonancu,vep,sep,pregled ocnog i punkciju sutradan.Nalaz likvora uredan,ali na magnetnoj su se pokazale 2 lezije.Prikljucili me na lemond,i doktor dosao i krenuo da mi objasnjava o cemu se radi,rekao mi da sumnja na ms,dok mu nisam rekao da mi je leva noga trnula pre 6 godina (tad su mi u dom zdravlja rekli da sam ukljestio nerv i da je to normalno),kad sam rekao doktoru za to,potvrdilo mu je sumnje,tako da sam dobio dijagnozu.Nije mi bilo svejedno,ali svakako sam prihvatio vrlo brzo,jer imam majku i oca koji imaju cerebralnu i deciju paralizu,znam da ne smem da padnem pshiciki,jer sam potreban njima,a i uskoro se zenim tako da ne razmisljam o tome,a koliko poslova imam,nemam ni vremena da razmisljam o tome.Osecam se fantasticno,iskreno i bolje pre nego sto sam dobio dijagnozu,jer znam da trebam da iskoristim zivot na najbolji nacin (jer je previse kratak).Uskoro imam putovanja, neka poslovna neka iz licne zelje.Jedino mi je ostalo oko sto mi sija ali rekose da ce to proci negde od 2 do 6 meseci,i sto  na promene vremena imam bolove u nogama.Dragi forumasi ovo je moja prica,drago mi je sto sam naisao na ovaj forum.Ne dajte se,sto vise djuskajte :)

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #473 poslato: Mart 26, 2016, 04:44:27 posle podne »
bravo malac,u nekim delovima tvoje price nasao sam sebe oko trnjenja noge duzi vremenski period,treba da ostanes tako pozitivan vazi za to djuskanje pridrzavacu se za solicu :ok:

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #474 poslato: Mart 26, 2016, 07:26:57 posle podne »
 :ye1: bandzula
a đuskanje može uvek, al što kaže Čorba uz pridržavanje za stolicu

Van mreže popobad

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #475 poslato: Maj 05, 2016, 02:56:01 posle podne »
Ovo je moja prica:
24.12.2012 kada sam ustao ujutru nisam mogao da mokrim.Pomislio sam da sam tokom noci isao i nisam pridavao znacaj nego ajde na posao, imam ludnicu... Tokom dana nisam ni primeto zbog obaveza na poslu, vec kada je oko 14.00 krenuo da se javlja bol zbog toga sto nisam isao u WC u stomaku i glava. Odem prvo u DZ Novi Beograd a odatle u Bezanijsku kosu da mi stave kateter i da se ispraznim. Urolog nije pridavao značaj, napunim ja 3 litre kese i propiše mi uroloske lekove i kaze moćićeš ujutru da mokriš. Bol u glavi je prestao. Ustanem ujutru i ništa, ne mogu a nikakvih drugih bolova ili nesto drugo. U Zemunskoj bolnici, pošto su oni bili dezurni urolog staviše mi kateter i kesu i dođi na kontrolu za dve nedelje. Ludilo....
Sutradan, na KCS kod urologa, preko veze (rođak) me pregledao sve moguće urološke preglede i zaključi da to nije problem i da sumnja na nešto drugo ali mi nije rekao, već savetovao da uradim urinodinamčno ispitivanje. Posle par dana to uradim i tada prvi put od doktora Babovića čujem za MS i po mom hodu (i uroloski problem) je to zaključio. Ja sam se pravdao na kateter i kesu koju sam nosio sve vreme i nisam pridavao značaj. Ali kako je vreme prolazio moj hod i slabost u nogama je bio izraženiji. Javlja se trnjenje u nogama, ne mogu duže distance da šetam...
03.01.2013 sam se javio na urgentni centar na neuorologiju, jer sam shvatio da je moj problem neuorološke prirode. Doktor i specijalizant koji su me pregledali su mi predložili ostanak u bolnici ili na kućno lečenje uz božiju pomoć. Vernik sam ali sam shavatio da je ozbiljno i složio sam se da ostanem u bolnici. Rekoše V odelenje, tada nisam znao značenje
Dočekao me u petak uveče dr Stojkić i pregledao me je od glave do pete ali bez objašenja bilo kakavog.
U subotu dežurni Stojisavljević i on me je pregledao i obećao da će me vratiti na noge. Što mi je dalo veliku nadu....
U nedelju su mi uključili pulsnu i tako narednih 5 dana... Nalaz likvora negativan na bilo šta. MR nalaz postoje male zone ali su beznačajne, uzorak može biti glavobolje koje sam imao... Mesaroš je rekla da sam prava misterija za njih i da ne mogu da tako lao utvrde šta mi se dešava.
Dok sam ležao, razmišljao sam o signalima koji mi slao organizam ali ih ja nisma razumeo. Učestale glavobolje pridavao sam stresu koju sam bio izložen, posao i kuća. Tokom noću sam se budio hladnih nogu i bez osećaja, mora da se nisam dobro obukao, utrnula ruka mora da je bio nezgodan položaj itd...
Posle 7 dana su mi skinuli kateter i uspeo sam da mokrim spontano, sam. Skako sam ko dete zbog sreće...Na hodniku sam sreo doktora Stojisavljevića i pitao me je za kateter, kada sam mu rekao. Pogledao me i rekao da se to najsporije oporavlja i da imam sreće.
Posle tri nedelje izlazim iz bolnice, bez dijagnoze tj. sa sumnjom na MS, zbog mog oporavka posle terapije koju sam dobio za MS...
Naredne dve godine sam bio na posmatranju, išao sam na MR i neurološke preglede jednom godišnje bez terapije. Pratili su snimke ali na ništa se nije pokazivalo, nijedna zona. Sve je bilo čisto...
Nastavio sam normalno da živim kako su me i savetovali. Rekli su mi da izbacim pušenje tu ih nisam poslušao. Izbacio sam iz ishrane suhomesnate proizvode, gazirane napitke i brzu hranu i uveo limun, djumbir i nana, jer mi prija tokom leta...
Normalna poslovna putovanja po zemljama u regionu, sam kolima. Putovanje na more, u banje Mađarske sa porodicom itd...
Posle druge godine, tj ove godine doktori su mi potvrdili da su mi svi nalazi negativni, da ne moram da dolazim na kontrole, MR i VEP. Da su male verovatnoće da će se u narednim godinama takav ispad organizma ponoviti kada nije u ove dve godine i bilo kakve promene MR nije registrovao.
Želeo sam da sa vama podelim moju priču, prethodne dve godine sam pratio šta se dešava na forumu.
Želim svima dobro zdravlje,želju za brz oporavak.... I nadam se da će još neko imati sreće kao ja


 

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.