Autor Tema: Pogled unazad - naše priče  (Pročitano 259702 puta)

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #435 poslato: Jun 06, 2013, 10:51:13 pre podne »
Musoki,
Ovo je tako dobra prica koja treba da bude inspiracija mnogima. Lepo je znati da postoji i drugi put od onog koji nam se namece.
Ali imas i srece sto mozes da zivis u zdravom okruzenju...i nekako je nadahnuc i motiv tvoja prica da se pravilo hranim.

Hendi-društvo

Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #435 poslato: Jun 06, 2013, 10:51:13 pre podne »

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #436 poslato: Jun 07, 2013, 02:09:01 posle podne »
Nekako se samo postavilo tako. Poslije početnih loših iskustava sa dokteorima nekako su mi počele dolaziti, jedna po jedna, u ruke knjige u kojima se govor i da može i drugačije. Npr. prva je bila Entoni Džon Satilaro "Vraćen u život-kako sam pobjedio rak". Makrobiotika. Nisam se striktno pridržavao već sam išao (tako kaže i Mičio Kuši) da za jelo koristim ono što raste na našem području. Čini mi se da svako to , uz malo volje i napora, može sebi organizovati. Tipa-poznata tetka od koje kupuješ na pijaci. :D

Van mreže Aya

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #437 poslato: Jul 06, 2013, 05:39:02 posle podne »
Heh, evo jednog lijenog clana foruma kojem malo sta pada tesko kao otkucati par recenica. Ipak osjecam potrebu da vam se nekako predstavim jer citam vase postove i oni mi nekada puno znace  :n23: 

Moja prica krece na proljece 2009, kad sam u sred ispitnog roka gotovo izgubila vid a i ono malo sto sam vidjela je bilo skroz cudno. Naravno, tad sam objasnila sebi da nije nista posebno vec nervoza oko faksa, isforsirala sebe i natjerala se da takva izlazim i polazem ispite. Ako se dobro sjecam znale su mi se i ruke tresti tih dana ali to sam vezivala za desetu kafu i drugu kutiju cigareta tog dana.

U avgustu 2012 sam bila u inostranstvu, zemlji sa prilicno ruznom i hladnom klimom i nekoliko dana pred povratak mi utrne palac na ruci. Vratim se kuci i na posao, i jedan dan u toku nekog seminara utrnu mi obje noge.
 Tad odem porodicnom, zatrazim uput za neurologa, odem kod jednog za kog sam tokom pregleda pomislila da je lud jer mi je onako na prvu rekao da vjerovatno imam MS ](*,)

 Na MRI odem samo da bih ga demantovala a na nalazu gomila pasivnih lezija i jedna aktivna u vratnom djelu mozdine. Nakon tog ostale pretrage, likvor je potvrdio dijagnozu i eto. Bio je to pocetak novembra.

 Tada sam promjenila ishranu i cini mi se da imam vise energije nego ranije. Kandidat za neke ozbiljnije terapije kazu da nisam jos uvijek (kod nas traze dva relapsa u dvije godine) i trenutno jedino vodim racuna da mi ove vrucine ne dodju glave jer sam primjetila da mi jako smetaju.
Eto toliko, nadam se da sad nisam pretjerala sa pisanjem :)

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #438 poslato: Jul 06, 2013, 06:42:57 posle podne »
ma jok bre sta preterala taman,nego ako ti nesto nije jasno posle 10 kafa,slobodno se javi Naci,a ono okolo cigara mozes i meni slobodno da se javis mislim ako ti treba savet kako da pojacas n32 :)hah

Van mreže Aya

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #439 poslato: Jul 06, 2013, 09:08:42 posle podne »
Kod neurologa sam i zaglavila kad sam bacila cigare (i tada dobila dijagnozu). Onda sam opet okrenula stvari u njihovu korist :)hah

Van mreže kokica1978

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #440 poslato: Avgust 23, 2013, 10:05:34 posle podne »
Stalno citam vase postove,jos nemam dijagnozu MS ali mislim da ce je skoro ispisati. Od marta 2012 osecam trnjenje leve noge posle spavanja a jedne noci sam krenula do wc i pala sa,m jer sam obe noge izdale. Od januara imam i trnjenje leve ruke i glave,strasnu malksalost i bolove u kostima i zglobovima. Uradila sam 3 MR glave,prva dva su cista a na trecem imaju  2lezije  u centrumu semioble i jedna uz ociklipticni rog. Te lezije su opisane kao stare mikroishemijsjske promene i dat mi je aspirin koji mi nista ne pomaze. Radila sam u januaru likvor koji je bio cist. Pored svega toga imam gubitak apetita i uzasnu malaksak\lost. Pomozite mi Gde bih mogla da uradim dobar neuroloski pregled? Bar da znam sa cim se borim? :n10:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110186
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #441 poslato: Avgust 24, 2013, 12:52:53 pre podne »
Pomozite mi Gde bih mogla da uradim dobar neuroloski pregled?

Koji grad je u pitanju?

Van mreže kokica1978

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #442 poslato: Avgust 24, 2013, 09:52:56 pre podne »
Zivim u BEOgradu. Hvala Sklerozice na zelji da mi pomognes.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110186
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #443 poslato: Avgust 24, 2013, 10:13:13 pre podne »
Онда су ту ВМА или Неуролошка клиника. Погледај и ову тему http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3775.0.html

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #444 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:56:58 posle podne »
vecina vas  zna otp moj zivot i sad kako sam sama sa klincima opet nailazim na  napade od strane bivseg hoce klince i sad kako sam ja teski inatlija dokazala sam mnogima da mogu i hocu a klince m ne moze oduzeti,i sad su svi zbunjeni ,pocel sam savrseno normalno da hpdam lagano i u uz i niz stepenice----
 

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133640
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #445 poslato: Oktobar 24, 2013, 09:03:45 posle podne »
Maki  :ye1:
Drago mi je da si bolje ;)

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #446 poslato: Oktobar 25, 2013, 12:25:21 posle podne »
 :ye:

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #447 poslato: Oktobar 25, 2013, 12:42:32 posle podne »
nisam sve ni napisala.
naime otac je bio vidno iznerviram mojim hodom i rekao ja nikad ni po sfrj nisam ikoga vidio da tako hoda zabranio mi ulaz u stan njegov,prodje mjesec dva morala sam da naucim kako ko malo dijete.pokucala na njegova vrata koje odusevljenje

Van mreže aleksandra

  • Član
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #448 poslato: Oktobar 25, 2013, 02:26:35 posle podne »
Divno,Maki...Srecna sam zbog tebe...Ugusise me emocije...


Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Pogled unazad - naše priče
« Odgovor #449 poslato: Oktobar 26, 2013, 01:29:25 posle podne »
Moji su , kao, razumni a baš bi im trebala jedna porodične psihoterapija!Danas sam im savetovala da vežu sebi ruke I noge,odsede u kući jedno pola godina pa da popričamo kako je to kad si takav!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.