Autor Tema: musoki  (Pročitano 26060 puta)

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133594
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: musoki
« Odgovor #30 poslato: Februar 14, 2011, 10:00:39 pre podne »
musoki super. :cheers:

Hendi-društvo

Odg: musoki
« Odgovor #30 poslato: Februar 14, 2011, 10:00:39 pre podne »

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: musoki
« Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2011, 10:03:41 posle podne »
 :ye1: :ye1: :ye1:

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: musoki
« Odgovor #32 poslato: Mart 01, 2011, 02:43:34 posle podne »
Prošlo je nešto više od tri sedmice od intervencije pa da vidimo gdje sam trenutno.
 Prije 05.02. sam neprekidno imao bolove u lijevoj strani tijela. Trnjenja su uglavnom dolazila pred velika  pogoršanja, a onda čekanje da prođe. Elem, najgori je bio taj permanentni bol koji se čas pojačavao čas smanjivao. Nedostatak energije je bio normalan. Prepješačiti sam mogao oko 500-tinjak metara, a posledica toga je bila ukočenost noge i totalna malaksalost.
   Nakon intervencije osjećao sam bolove u ruci što je bila posledica hematoma.  Od kada se to smirilo, uopšte ne osjećam nikakav bol ni u ruci ni u nozi. Počeo sam da pješačim negdje oko 2 km dnevno, mada ponekad osjetim nekakve promjene u nozi i tad skraćujem relaciju. Nisu to ni trnjenje ni bol, jednostavno nešto počne da zateže i  ja dalje ne tražim đavola.
Osjećam da sam jači, a najviše mi se sviđa što nema više nervoza, ljutnje i ostalih negativnih osjećanja kojima sam bio jako sklon. Možda je to zbog normalnog funkcionisanja organizma i odsustva onih svakodnevnih bolva. Ponekad se uhvatim kako sam u nekim situacijam, zbog kojih sam ranije „iskakao iz kože“, sad tako smiren i skoro da me „baš i briga“.
Poboljšanje je evidentno u svakom pogledu. Čak mi kažu da nekako drugčije izgledam.
 :D  :n23:

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: musoki
« Odgovor #33 poslato: Mart 01, 2011, 03:56:51 posle podne »
 n32
Drago mi je da to cujem,svaka cast. :ye1: :ye1: :ye1:
Bolje si raspolozen od kada se druzis sa pozitivnijim ljudima u kafani i discoteci   :n20:
 :)hah :)hah :)hah

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133594
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: musoki
« Odgovor #34 poslato: Mart 01, 2011, 04:53:56 posle podne »
Musoki,potpisujem Barbi u svakoj reči. :ye1:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: musoki
« Odgovor #35 poslato: Mart 01, 2011, 06:38:27 posle podne »
musoki  :ye1: n32

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: musoki
« Odgovor #36 poslato: Mart 01, 2011, 10:19:49 posle podne »
Prošlo je nešto više od tri sedmice od intervencije pa da vidimo gdje sam trenutno.
 Prije 05.02. sam neprekidno imao bolove u lijevoj strani tijela. Trnjenja su uglavnom dolazila pred velika  pogoršanja, a onda čekanje da prođe. Elem, najgori je bio taj permanentni bol koji se čas pojačavao čas smanjivao. Nedostatak energije je bio normalan. Prepješačiti sam mogao oko 500-tinjak metara, a posledica toga je bila ukočenost noge i totalna malaksalost.
   Nakon intervencije osjećao sam bolove u ruci što je bila posledica hematoma.  Od kada se to smirilo, uopšte ne osjećam nikakav bol ni u ruci ni u nozi. Počeo sam da pješačim negdje oko 2 km dnevno, mada ponekad osjetim nekakve promjene u nozi i tad skraćujem relaciju. Nisu to ni trnjenje ni bol, jednostavno nešto počne da zateže i  ja dalje ne tražim đavola.
Osjećam da sam jači, a najviše mi se sviđa što nema više nervoza, ljutnje i ostalih negativnih osjećanja kojima sam bio jako sklon. Možda je to zbog normalnog funkcionisanja organizma i odsustva onih svakodnevnih bolva. Ponekad se uhvatim kako sam u nekim situacijam, zbog kojih sam ranije „iskakao iz kože“, sad tako smiren i skoro da me „baš i briga“.
Poboljšanje je evidentno u svakom pogledu. Čak mi kažu da nekako drugčije izgledam.
 :D  :n23:


e tako treba  :ye1: :ye1: :ye1:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110134
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: musoki
« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2011, 09:07:32 posle podne »
Počeo sam da pješačim negdje oko 2 km dnevno,

Opa! Vidi ti njega al se promangupirao. Sada tera 4 puta veće daljine.   :ok:

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: musoki
« Odgovor #38 poslato: Mart 03, 2011, 09:13:22 pre podne »
Pripremam se za London 2012. godine   :)hah

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133594
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: musoki
« Odgovor #39 poslato: Mart 03, 2011, 10:24:09 pre podne »
 n32 navijamo za tebe. ;)

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: musoki
« Odgovor #40 poslato: Mart 03, 2011, 10:42:46 posle podne »
Pripremam se za London 2012. godine   :)hah
:)hah :)hah

jesi li to vec krenuo

Van mreže zeki

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: musoki
« Odgovor #41 poslato: Mart 04, 2011, 09:05:57 posle podne »
pozdrav svima! zanima me da li je iko  ko je bolestan od multiple 25 ili vise godina podvrgnut ccsvi  metodi ,i jmali ikakvog napretka

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: musoki
« Odgovor #42 poslato: Jun 14, 2011, 04:29:07 posle podne »
Elem, rezime.
Već dan nakon intervencije prestali su bolovi u ekstremitetima lijeve strane. Mogao sam duže da hodam, povećao mi se nivo energije tako da sam već u februaru bio u stanju da ponešto fizički uradim. Najveće zadovoljstvo ipak mi je predstavljo  gubitak nervoze, smirenost i cjelokupno psihičko stanje. Valjda je zbog uspostavljenja normalnih procesa u tijelu i psiha počela normalno da radi. Jednostavno, ljepota jedna. 
Onda je došao jako stresan mart i simptomi (bol u lijevostranim ekstremitetima) su počeli da vraćaju. Međutim bolovi nisu bili ni intenziteta ni dužine trajanja kao prije intervencije. Pojavljivali su se na par sati i nestajali.(Prije intervencije bolove sam imao 24 sata samo je intenzitet bio u pitanju. Nekad boli malo jače, nekad malo slabije ali boli neprestano).
Takođe su se vrtile nervoza i razdražljivost ali mnogo slabije.
To malo pogoršanje trajalo je negdje do 20. aprila. Nakon tog datuma nisam imao nikakvih problema. Počeo sam da pomalo fizički radim (laganiji poslovi po dvorištu). Trenutno se toliko dobro se osjećam da ponekad zaboravim da imam „problem“ pa se pomalo preforsiram fizičkom aktivnošću. Nije to nekakva prevelika aktivnost ali za mene je, u poređenju s onim stanjem prije intervencije, ogromna.
To bi ukratko bilo to.
Kontrola je 24.06. pa ke vidimo.Očekujem da će sve biti u redu, kao što i očekujem da ću za izvjesno vrijeme opet morati raditi dilataciju.

pozdrav svima! zanima me da li je iko  ko je bolestan od multiple 25 ili vise godina podvrgnut ccsvi  metodi ,i jmali ikakvog napretka

01.05.2011. godine navršilo se punih 20 godina od naše veze. ;D
Što se tiče napretka poslije intervencije želim svima ovakav kao moj. Barem ovakav.
:D

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: musoki
« Odgovor #43 poslato: Jun 14, 2011, 09:59:53 posle podne »
nek bude da ste zaokruzili druzenje na 20 godina i da se vise necete druziti dosta je bilo  :n1:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133594
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: musoki
« Odgovor #44 poslato: Jun 14, 2011, 10:02:19 posle podne »
musoki,neka bude sve još mnogo bolje. :n1:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.