Autor Tema: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza  (Pročitano 63360 puta)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #60 poslato: Jun 02, 2012, 01:14:21 pre podne »
Плава, хвала ти пуно. :n20:

Свих ових година, од пубертета, до данас, осећам последице које је оставила церебрална. Кажу ми да се то не примећује пуно, док седим, али кад кренем, види се.

Ових дана морам коначно да закажем снимање кука, ужасно много ме боли, а код уролога нећу. Комшиница је због истих проблема ишла, као и ја на ВМА рекли су јој за неко снимање које код њих кошта 25 хиљада динара. То снимање је споменула и мој неуролог. Али, то ми је много новца.

А за кук..одлажем јер се плашим какав ће снимак бити. Тек после снимка, прегледа ортопеда и физијатра могу да конкуришем за бању..управо због тога шта ће снимак показати и какве вежбе треба да радим.

Ове постојеће вежбе које знам јер ме је научио физијатар код кога сам ишла приватно, не радим када ме боли кук, тј ових дана а таман сам почела да повећавам број.

Hendi-društvo

Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #60 poslato: Jun 02, 2012, 01:14:21 pre podne »

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #61 poslato: Jun 21, 2012, 07:23:48 posle podne »
Ponovo radila vežbe. Rg još nisam zakazala, čekala sam zakazan termin kod lekarke opšte prakse da ispravi uput, moram oba kuka da snimim.

Zglobovi skočni kao kifle ovih dana..Glavobolja, čudni snovi. Depresija.

Sve se nekako skupilo. Baš mi je loše u globalu :(

Viđam na ulici mlade u kolicima, sa štapom, bez štapa ali sa deformitetima, i pomislim-možda imam "sreće" što se ova ruka toliko ne primećuje. A deformitete ne gledam, jer se uplašim zbog kolena, nekako u glavi to povežem pa se jave flešbekovi..Strašno.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #62 poslato: Jul 13, 2012, 06:22:56 posle podne »
Da ne davim o problemima na drugim temama, bolje ovde.

U utorak idem kod novog psihijatra i hvata me frka. Moja psih je dobila unapređenje i preporučila je nekog dr.

Prvo ću mu spomenuti CP jer od nje sve ide...i defekti u glavi i u nogama..

Tada treba KONAČNO da odem da zakažem RG. I onda po lekove, pa kad odradim Rg ako je nešto ozbiljno kod ortopeda.

Plašim se. Još pre par godina videla se neka mrlja na levom kuku, veća. Nisam radila Rg a bilo mi je savetovano da radim na 6 meseci.

Sada su bolovi stalno tu, ne spominjem ih više da ne bih bila dosadna. Pijem Brufen ili Nimulid i ćopam. Udaram o zidove, lelujam..Ne nosim štap po kući. Da li da počnem da ga nosim..ne znam-verovatno ja grešim..nemarna sam i kada su ovi lekovi za te flešbekove u pitanju, nemarna po pitanju hodanja..ma kreten..to sam ja.

I sve gledam kroz prizmu optimizma. Samo još fali da mislim crno, šta dobijam time-ništa.

Razmišljam da kupim one bockalice-dečiju igračku, kako bih bar malo radila sa tom levom rukom, trne..ali trpim.

Ma tako mi treba kada sam pojurila da se rodim pre vremena ](*,)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #63 poslato: Septembar 05, 2012, 12:39:35 pre podne »
Zaboravih da napišem da sam uradila Rg. Svašta piše i neću da tragam po netu. 14. idem na kontrolu u bolnicu za CP i znaću šta je i da li treba da zovem mog ortopeda.

Flachback fenomeni užasni. Novi psihoterapeut, skroz ok, ali se nismo razumeli najbolje oko tih flachbackova.

Idem i kod njega, nosim sve u vezi CP hoće to da vidi.

I tako guram, uveče Brufen zbog kuka i skočnog zgloba i lakše zaspem..inače ne bih ni spavala. 

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #64 poslato: Novembar 23, 2012, 03:05:55 posle podne »
Ljudi, uzbuna..neću da pišem na onoj temi " kako se osećate" jer otišlo bi mnogo u off a ja to ne želim.

Saplitanje po kući svakodnevno, zagledam se u jednu tačku na pločicama u kuhinji, kupatilu ili na zidu sobe i šaraju mi se pred očima raznorazne šare, oblici, živuljke, srca..
Mrmljam dok spavam..vidim posle flešbekova mrlje po jastuku, da ne objašnjavam-znate šta znači.. :'(

Jako me boli desni bubreg već treći dan. Bolovi u nogama stalni.

Šta da radim? Od nedelje zakazujem kod neurologa, plašim se jako, jako..neću da kopam po netu o epilepsiji ali jedna drugarica mi reče da postoji niz tih oblika epi.

Na onom forumu gde sam bila admin, skoro niko nije ostavio komentare a o ovome već pišem i pišem..

Molim vas, pomozite mi nekako...nisam u depresiji ali se plašim da ne potonem opet, taman kad se smirila..

Poljubac za sve!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #65 poslato: Novembar 23, 2012, 03:20:45 posle podne »
Ma stres te opalio nakon onih doagađaja koje si pomenula. Nemo oma da misliš na neke nove boleštine. ;)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #66 poslato: Novembar 23, 2012, 07:16:12 posle podne »
Moguće Skler. Imam stres i u RL, a bubreg valjda boli jer sam se prehladila..U svakom slučaju, hvala. ;)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #67 poslato: Decembar 24, 2012, 09:54:26 posle podne »
Da ne gušim tamo u temi "kako ste". Zbunjeno već treći dan. :m2:

Sat vremena ostala kod neurologa, manje kod fizijatra. Kod fizijatra tamo više neću ni da idem. Nema svrhe jer ponavlja sve isto, i po ko zna koji put pita kada sam operisala kolena!

Neurolog. Sat vremena. Razgovor, pregled. Dakle, od NG MORAM kod kardiologa ili kod kardiologa interniste i to nekog "dobrog"...Problem sa srcem nema veze sa CP.

Dalje, MORAM da uradim sve analize vezane za osteoporozu. Traži takođe da se tačno utvrdi stepen tel.oštećenja i bez nekih mojih molbi ili zahteva piše da je neophodna tuđa nega i pomoć...to isto piše i fizijatar.

Vitamini, Diklofenak duo, promena psih.terapije. Psih promenila terapiju istog dana.

Zbunjena sam.  :m2:

Samo sam došla na kontrolu, rekla da se saplićem po kući i žalila se na bol koji traje već mesec dana..ne mogu noću da se okrenem sa jedne na drugu stranu, i problem mi je i kad ustajem sa stolice, sa kreveta, kad izlazim ispod tuša, kada se uopšte okrećem.

Dobih i novu dijagnozu skoliokifoza..mislim da tako piše.

I tako, ne kukam. Samo razmišljam o tome kako sam bila ubeđena da je neurolog već rekla da je srčana komora uvećana zbog CP..Gledala je ponovo sve papire koji su u kartonu i ovog puta kaže da to nema veze sa CP. I moram ponovo tamo čim završim pregled kod kardiologa i čim uradim probe ili analize, kako se to već zove, za osteoporozu.

Uh..uopšte mi se ne ide po lekarima, i ovo mi je previše. 

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #68 poslato: Septembar 14, 2013, 01:47:12 pre podne »
Samo da javim da idem ponovo kod neurologa 18.09.

Nisam išla kod reumatologa, a 19.09. nosim holter.

Pritisak me ovih dana zeza, jako je nizak i samo mi se spava.

Boli me noga...ali to je već standardno stanje. Pre neki dan sam izvrnula skočni zglob, ali nije puno otekao i mrdam..nisam išla kod ortopeda.
 

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #69 poslato: Septembar 16, 2013, 08:25:11 posle podne »
Zdravo svima!!!Drago mi je sto nadjoh ovaj forum da mogu sa nekim razmeniti iskustva.Naime,bolujem od cerebralne paralize lakseg oblika.Mogu da hodam,trcim,skacem ali losije nego zdrave osobe.Dijagnoza postavljena na institutu za neuropsihijatriju u Beogradu glasi:Postoji usporen fizicki razvoj,osoba otezano hoda cesto pada.Pri hodu levom nogom pravi cirkomdukciju.Povremeno postoji dorzalna fleksija palca leve noge.Gornji ekstremiteti ocuvani.Dg:Paralises cerebralis.Jednostavno odajem utisak trapave osobe jer mi je izmedju ostalog ravnoteza losija.Imam li ja pravo da svoje zaposlenje trazim kao osoba sa invaliditetom.Po zanimanju sam hemijski tehnicar i u ovakvom stanju niko nece da me zaposli.Ako neko mozda ima slicnih problema,ili neki savet bila bih jako zahvalna da mi se javi>

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #70 poslato: Septembar 16, 2013, 09:38:01 posle podne »
ne znam da li ste videli ovu temu :)

Procena radne sposobnosti osoba sa invaliditetom radi zaposlenja!
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3412.0.html

Možda bi trebalo to da uradite  :n14:

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #71 poslato: Septembar 17, 2013, 05:13:08 posle podne »
Hvala ti puuuuno od srca...nisam videla ranije tu temu.Ima puno za mene korisnih informacija.Procitala komentare i uvidela da jos ljudi muci isti problem.Uputila si me na pravu temu hvala :ye:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #72 poslato: Septembar 17, 2013, 05:24:56 posle podne »
nema na čemu ;)

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 09, 2013, 06:07:40 posle podne »
Bila sam danas kod fizijatra na pregled.Da li neko mozda zna sta konkretno znaci cerebralna paraliza G80?Hvala puno.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Moja priča,G80 Litl-dečija cerebralna paraliza
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 10, 2013, 12:52:15 posle podne »
Džudi

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.