Autor Tema: Neko...?  (Pročitano 15914 puta)

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Neko...?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 14, 2010, 08:54:11 posle podne »

Hendi-društvo

Odg: Neko...?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 14, 2010, 08:54:11 posle podne »

Van mreže Alek

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Neko...?
« Odgovor #16 poslato: Decembar 14, 2010, 09:58:29 posle podne »
mene samo interesuje da li je dovoljan dopler i MRI pregled da se utvrdi kakve su mi vene i na osnovu toga da li sam pacijent za zivic/milic ekipu,bez 'prolazenja kroz vene kateterom' i slicno...

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Neko...?
« Odgovor #17 poslato: Decembar 15, 2010, 08:08:06 pre podne »
Nesli je sve rekao :n20:

Procedura u Nisu je takva da se uvek radi flebografija, odnosno uvek se ulazi kateterom u venu, bez obzira na dopler i MR.
Doduse, nama nisu pokazivali rezultate sa doplera i magneta, ali sam ja malo "spijunirala" sa klincem koji me je pratio (medicinski tehnicar). Na nalazu doplera je pisalo suzenje na cini mi se levoj jug. Ali suzenje nije nadjeno. A mozda i nas dvoje nismo dobro "spijunirali" ;D


Van mreže Alek

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Neko...?
« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2010, 07:20:58 posle podne »
znachi,zezanje...

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Neko...?
« Odgovor #19 poslato: Decembar 15, 2010, 08:14:29 posle podne »
nisam razumeo tvoj post

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Neko...?
« Odgovor #20 poslato: Decembar 16, 2010, 08:02:17 pre podne »
Ni ja bas nisam shvatila zezanje :m3:

Ali, recimo da si mislio da su mi dzabe radili flebografiju :)

Znas kako, ulaskom u venu sve se vidi, dopler je ipak samo ultrazvuk, a ovde se radi o rendgenu. Ja bih uvek pristala na to i da su me pitali. Postupak je smesan, a znas na cemu si. Tako da mislim da nije zezanje.

Zezanje je pocelo cim dobijes dijagnozu...

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Neko...?
« Odgovor #21 poslato: Decembar 16, 2010, 08:12:15 pre podne »
Zezanje je pocelo cim dobijes dijagnozu...
:ye1: n32

Van mreže Alek

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Neko...?
« Odgovor #22 poslato: Decembar 16, 2010, 07:59:05 posle podne »
zezanje ili neozbiljnost krece kada ne dobijes mogucnost da vidis rezultate doplera i MRI.No,nije bitno...
Dakle,ta flebografija je bezopasan postupak,ne moze da shkodi,a daje jasne odgovore?

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Neko...?
« Odgovor #23 poslato: Decembar 16, 2010, 09:11:04 posle podne »
nigde nisam video zezanje ili neozbiljnost pri intervenciji u nisu

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Neko...?
« Odgovor #24 poslato: Decembar 16, 2010, 09:14:43 posle podne »
Dakle,ta flebografija je bezopasan postupak,ne moze da shkodi,a daje jasne odgovore?
Upravo tako. :)

Van mreže alfa166

  • Član
  • **
  • Poruke: 176
Odg: Neko...?
« Odgovor #25 poslato: Decembar 16, 2010, 09:53:54 posle podne »
I ja sam radio dopler vena na Vma i nisu nasli nista tako da čekam poziv iz Niša i flebografiju da vidim da li će ona nešto pokazati,i samim tim sa intervencijom sprećiti dalju progresiju bolesti

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Neko...?
« Odgovor #26 poslato: Decembar 17, 2010, 08:13:04 pre podne »
zezanje ili neozbiljnost krece kada ne dobijes mogucnost da vidis rezultate doplera i MRI.No,nije bitno...
Dakle,ta flebografija je bezopasan postupak,ne moze da shkodi,a daje jasne odgovore?

Da, bezopasan je postupak.

Ja mislim da smo mi usli u studiju i da njima ostaju rezultati iz tih razloga. Na kraju dana nas je posetio dr Zivic i svakome objasnio potanko njegov slucaj. Ja sam bila razocarana i nisam se setila da ga pitam za dopler, a li na kontroli necu zaboraviti. I dr Bosnjakovic koji mi je radio flebografiju je bio spreman da mi odgovori na sva pitanja i bas se trudio. Tako da na tim u Nisu nemam nikakvih primedbi. I nista nije bilo neozbiljno.

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: Neko...?
« Odgovor #27 poslato: Decembar 17, 2010, 12:11:57 posle podne »
zezanje ili neozbiljnost krece kada ne dobijes mogucnost da vidis rezultate doplera i MRI.No,nije bitno...
Dakle,ta flebografija je bezopasan postupak,ne moze da shkodi,a daje jasne odgovore?
Da se i ja ukljucim u ovu diskusiju!
Alek ne znam zbog cega,ali ja sam stekao utisak da se ti mnogo plasis ove intervencije!?
Kazi mi molim te,pa i da vidis dopler i MR,sta znaces sta tamo pise ili ces te snimke okretati gore-dole,levo-desno!?Izvinjavam se u slucaju da si radiolog!
Izmedju ostalog me je bas iziritirala ova rec "zezanje"!Mozda sam ja glup i ne razumem tu rec u ovoj dikusiji a mozda si i ti stavio pogrsnu rec u pogresnu diskusiju! 

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: Neko...?
« Odgovor #28 poslato: Decembar 17, 2010, 12:16:34 posle podne »
A da!Da dodam i ovo,DA flebografija je jedina merodavna metoda za otkrivanje suzenja vena!Inace da pokusam da te ohrabrim,sve je potpuno bezbolno tako da tvoj strah od flebografije je neosnovan!

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Neko...?
« Odgovor #29 poslato: Decembar 17, 2010, 12:43:29 posle podne »
Sta uopste znaci videti rezultat.Sta imas od toga,gleda ga onaj sto treba.Na VMA kad te vode na ultra zvuk srca ili nesto drugo ne dobijas u ruke rezultate vec oni idu kome treba.Mi smo samo most izmedju dva strucnjaka.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.