Autor Tema: Magnezijum hlorid  (Pročitano 50890 puta)

Van mreže Velja

  • Član
  • **
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #15 poslato: Jul 17, 2012, 09:26:26 pre podne »
da li neko zna gde u BG moze da se kupi magnezijum hlorid?

Hendi-društvo

Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #15 poslato: Jul 17, 2012, 09:26:26 pre podne »

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #16 poslato: Avgust 20, 2013, 12:00:09 pre podne »
Da li je neko koristio Magnezijum hlorid tecni,koji se ne pije vec se po kap utrljava u kozu na odredjenim mestima?

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #17 poslato: Avgust 20, 2013, 09:03:51 pre podne »
Hm, nisam utrljavala samo sam pila, ali sad mi dade ideju da probam i to

Van mreže nadezda

  • Član
  • **
  • Poruke: 2235
  • Pol: Žena
  • Grad: Ns
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #18 poslato: Avgust 24, 2013, 10:29:11 pre podne »
Po preporuci  jednog  fizijatra   odlucila  sam da probam magnezijum hlorid. :a21m:

Van mreže tamarazikic

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #19 poslato: Decembar 13, 2013, 02:19:24 posle podne »
meni su ustanovili neuropatiju vec pre nekoliko godina. sad imam napad vec dva meseca, otruh se trentalom i bevipleksom, ali ne pomaze. cula sam za magnezijum hlorid, ali nikako da dodjem do podatka gde se moze nabaviti u obicnim tabletama, farmaceuti ne znaju. posto sam nova ovde, ne mogu poslati licnu poruku. vidim da ga korisnik daшa pije. kako da joj posaljem poruku, ili da zamolim da joj neko prosledi, gde mogu kupiti tablete, da li se mogu nabaviti preko interneta, u kom gradu. molim vas za pomoc, prosledite joj poruku ili mi vi odgovorite. hvala unapred

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #20 poslato: Decembar 13, 2013, 03:12:47 posle podne »
Nisam ni znala da ga ima u tabletama,koristila sam u prahu,ali sam posle prestala,a imam i ulje koje se utrljava,ali iskreno ne primecujem nesto posebno ..

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133657
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #21 poslato: Decembar 13, 2013, 03:14:28 posle podne »
Tamara,prosleđeno Daši ;)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27848
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #22 poslato: Decembar 13, 2013, 07:01:03 posle podne »
Trenutno u Ns nema magnezijum u tabletama (informacija od kolegice farmaceuta koja radi u drž.apoteci, za privatne apoteke ne zna),ali ima magnezijum u kesicama.Samo se isipa u usta i blago otopi...nije loše...  lično je uzimala nekoliko dana zbog titranja oka... i prošlo  :n14:...da li od Mg ili samo od sebe  :m1:

Najbolji prirodni izvori koji sadrže magnezijum:Zrnevlje žitarica,smokve,bademi i ostalo koštunjavo voće,tamnozeleno povrće,banane.
Ukoliko jedete mnogo koštunjavog voća,semenki,zeleno povrće,...tada verovatno dobijate  obilje magnezijuma,..
Magnezijumski dodaci ne bi trebalo da se uzimaju posle jela,jer magnezijum neutrališe želudčanu kiselinu.
Magnezijum najbolje deluje u sprezi sa A vitaminom,kalcijumom i fosforom.
Magnezijum podstiče encime koji koriste vitamine B1,B2 i B6,stoga manjak ovog minerala može da izazove simptome povezane sa nedostatkom B vitamina...obično konvulzije.

...a  višak magnezijuma može izazvati probleme sa stomakom, mučninu, nagon na povraćanje,  dijareju.., a u dozama koje su znatno veće od preporučenih može uticati na rad srca (  usporen, pad pritiska,...)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #23 poslato: Mart 13, 2014, 11:43:59 pre podne »
http://www.njuskalo.hr/hrana-pice-ostalo/tinktura-organske-gljive-lavlja-griva-oglas-7598014
 nisam otvarala novu temu,ali samo da prijavim da sam ovo pocela da koristim ..Ono sto pise deluje vrlo ohrabrujuce,pa eto ko je zainteresovan..imam i broj telefona za narucivanje,ako ne nadjete u vasem mestu..javicu ima li nekog efekta  :n14:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133657
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2014, 04:38:54 posle podne »
 :ye1: n32
Mogla si ovde pisati http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,1415.75.html obavezno javljaj bilo kakvu promenu,ako je bude  :ok:
U svakom slučaju i ja ću sa tim krenuti uskoro  :n14:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #25 poslato: Mart 13, 2014, 05:56:45 posle podne »
Evo prebacila  n32 :n20:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133657
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Magnezijum hlorid
« Odgovor #26 poslato: Novembar 11, 2014, 01:39:28 posle podne »
Od 25.oktobra pijem magnezijum hlorid u kristalima.Jednu rakijsku čašicu ujutru na prazan stomak  :n14:
 

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.