Autor Tema: Kifoza - diskusije  (Pročitano 2884 puta)

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Kifoza - diskusije
« poslato: Maj 21, 2008, 10:53:54 pre podne »
Da li se kod deteta predskolskog uzrasta moze ispraviti kifoza.Ona je blaga i poceo je na vezbe kod fizijatra.S obzirom i na dijagnozu  slabog vezivnog tkiva i manje kalcijuma u krvi imamo odgovor  da nije cudo da se to dogodilo.


Hendi-društvo

Kifoza - diskusije
« poslato: Maj 21, 2008, 10:53:54 pre podne »

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Kifoza - diskusije
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2008, 07:51:06 posle podne »
Ja sam sigurna da moze! Kicma raste do 20 i neke godine i dok god raste ima sanse da se ispravi.
Pogledaj sta sam pisala za skoliozu i isto se moze primeniti i na kifozu! Bilo bi super ako sme da pliva ili trenira kosarku! Da navikne da pravo sedi i hoda, da mu krevet bude sto tvrdji i da ne spava na visokim jastucima! To je malo maltretiranja i stalnog opomninjanja dok ne postane navika da bude prav! Samo da sredi kalcijum i neka ojaca (ako je mnogo mrsav neka se malo ugoji :)).

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Kifoza - diskusije
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2008, 03:42:08 posle podne »
Hvala Tia,
stvarno je tesko da ga nateram na vezbe, ali trudim se.
Nije mrsav, cak ima i malo viska.trenutno mu je kilaza u redu, ali ima opusten stomak.Sredice se vezbama.
Na bazen jos ne sme, jer je u novembru imo urolosku operaciju.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.