Autor Tema: Pogoršanje posle intervencije  (Pročitano 77446 puta)

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 21, 2010, 06:57:28 posle podne »
@Mako,
da zaboravila si, pisao sam već o ovome i ovde i na fb. Meni je sada lošije u opštem smislu (po mojoj proceni) da se izrazim u procentima, jedno 20% nego pre intervencije. Posle isprimane pulsne terapije, diplopije se hvala Bogu povlače, ali sve ostalo je još tu.

Hendi-društvo

Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 21, 2010, 06:57:28 posle podne »

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 22, 2010, 07:56:28 pre podne »
Znam da si pricao, ali sam zaboravila.

Sada je i jasno zasto ti je losije, kada sam procitala drugu temu.
Vene su lose, pa kada je izvrseno baloniranje na krajevima nastale su stenoze celom duzinom.
Sigurno ce biti bolje posle nove intervencije. :n20:

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 22, 2010, 02:26:19 posle podne »
ma sigurno hoce!
da li ti treba da im se javis ili ce oni tebe kontaktirati?

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 22, 2010, 05:31:30 posle podne »
@Mako,
Pročitaj opis rađene vene iz mog prvog posta. Ne nagađaj, jer grešiš. U središnjem delu je čini mi se ista kao što je i bila. A tamo sam napisao da je kao konac. Nije balonirana celom dužinom, već samo na krajevima. Pošto su krajevi zapušeni, smatra se da je zapušena celom dužinom. Logično. Pa kada se krajevi oslobode, krv poteče-pojuri, možda se očekuje da se vremenom usled pritiska proširi!? Dakle, nema restenoze, a ni nove stenoze, jer je otprilike sa istim središnjim protokom. Jadnim i nikakvim. Zato mi je doktorka na dopleru valjda i rekla, da su nam svima vene nesumnjivo različite, čak i kada su odrađene,(čudne, neobične, drugačije-možda i po strukturi-moja dalja predpostavka), nego kod ostalih zdravih-običnih ljudi. 

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2136
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 22, 2010, 10:51:43 posle podne »
Kada je pocela prica o CCSVI rodila se nadai prica da ne moze da skodi .Iskreno se nadam da  ce tako i ostati.Cinjenica je da ima ljudi koji su uradili intervenciju i nije im donela ocekivani boljitak ili jos gore stanje, iskreno se nadam da se  problem u neuspehu intervencije  krije u restenozi i u neotkrivenim stenozama.
Bencio hvala ti sto pises o tome ,nadam se da ce kad ti tu venu srede sve biti bolje.

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 23, 2010, 09:04:42 posle podne »
@Nesli,
već sam negde rekao - zvaće me Jelena. Tako nam je rekla.

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 24, 2010, 11:09:40 pre podne »
nama je [nas trojica] receno da ce nas pozvati, no da bi mozda bolje bilo da mi, ipak posaljemo mail jeleni, kao potsetnik, petnaestak dana ranije, zato pitam.

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 24, 2010, 02:08:31 posle podne »
Nama, da, ženi, meni i sinu.

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 24, 2010, 02:10:24 posle podne »
Moožemo je i podsetiti, nije problem, što da ne.

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 24, 2010, 05:09:18 posle podne »
Dosadan sam - izvinjavam se, samo još da dodam, Jelena kaže da ona vodi evidenciju o kontrolama i da niko neće propustiti svoj termin.

Van mreže martina

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #40 poslato: Novembar 15, 2010, 09:22:57 posle podne »
A zasto od 24.oktobra nikaoga nema da komentarise?Benicio, jesi li bio na kontroli, kako se odvija situacija?Ja se izvinjavam ako se nisam najbolje snasla na sajtu, od juce sam tu, pa jos uvek istrazujem i citam teme koje me naslovom najvise privuku.
Inace, ozbiljno razmisljam o tome da uradim intervenciju i za sada je vise razloga ZA nego PROTIV.Moje opste stanje nije mnogo lose, ali me vise psihicki opterecuje cinjenica da mi stalno ponesto fali i nikad ne znam sta je sledece.Volela bih da clanovi koji pisu na ovu temu kazu kakvo im je stanje bilo pre intervencije, Benicio je lepo objasnio celokupno svoje stanje i faze kroz koje prolazi i hvala mu na tome.Volela bih kada bi svi tako detaljno pisali o tome.
Pozdrav svima i sve najbolje!

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #41 poslato: Novembar 16, 2010, 02:50:57 pre podne »
@martina,
imaš deo gde su pisali odrađeni, a među njima i ja. Prelistaj.

Put je: Hendi-društvo > Dg > Multipla Skleroza > CCSVI - posle intervencije

Evo i linka:  http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/board,92.0.html

 :n3:Pozzz :n29:

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #42 poslato: Novembar 16, 2010, 11:29:27 pre podne »
@martina,
imaš deo gde su pisali odrađeni, a među njima i ja. Prelistaj.

Put je: Hendi-društvo > Dg > Multipla Skleroza > CCSVI - posle intervencije

Evo i linka:  http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/board,92.0.html

 :n3:Pozzz :n29:

:)
p.s. ja napisem ponesto, ali sve redje i redje, sto govori da nema nekog rapidnog poboljsanja (kao u pocetku), a ni pogorsanja (kojih nije ni bilo kod mene).

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #43 poslato: Novembar 17, 2010, 06:23:51 posle podne »
@Peca_Le,
Peco, tebi sve najbolje želim, napredovaćeš ti i dalje, ništa ne brini! :ye1:
Sklerozica je ovde otvorio deo za ljude, koji imaju na žalost, pogoršanje posle intervencije. Znam da ih ima i da nisam usamljen, ali eto, iz nekog razloga se ne oglašavaju!? Možda nisu na Hendiju? ;)
Pozzz

Van mreže Velja

  • Član
  • **
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #44 poslato: Jul 21, 2011, 09:26:47 pre podne »
Pozdrav svima,

Evo konacno da se i ja javim, nakon dugo vremena. Slicno kao i kod Ene, i kod mene trenutno stanje nije dobro.

Intervenciju sam imao u sept. prosle godine, a nakon toga sam imao 3 pogorsanja. 4 puta sam primao pulsnu (5x1gr) ali vise ne vredi. Prosle nedelje sam skinut sa betaferona posle 6 godina i poceo sam da pijem imuran. Generalno, mnogo sam losije nego pre intervencije. To je i moj neurolog konstatovao jer mi je edss skocio sa 3.0 na 5.0.

Sto se tice intervencije, mnogo sam ocekivao i nadao se. Time je i moje razocarenje vece.
Koliko sam sam mogao da zakljucim, bitnija poboljsanja su kod ljudi sa kratkim stazom MS-a i manjim ostecenjima. Definitivno nema nikog ko je duze sa MS-om a da ima neko trajno poboljsanje. Na zalost!!!! Samo, nije u redu da se ljudima koji tek trebaju da idu za Nis stvara lazna slika i lazna nada.

Niskim lekarima svaka cast, bar su pokusali nesto. Da nisu, verovatno bismo isli u Poljsku, Bugarsku.... da odradimo intervenciju, a rezultat bi bio isti. Sta je, tu je! Idemo dalje!

Pozdrav

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.