Autor Tema: Pogoršanje posle intervencije  (Pročitano 77037 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Pogoršanje posle intervencije
« poslato: Oktobar 16, 2010, 12:52:26 posle podne »
bencio, mnogo mi je žao što si upao u pogoršanje, kako sam navodiš, najgore do sada. Moram da te zamolim da napišeš nešto više u vezi donje, citirane, rečenice. Znaš li, makar i otprilike o kom tipu MS-a se radi kod tih osoba?

Imam saznanja, da još i neki drugi takođe imaju pogoršanja, koja nikada pre nisu imali.

Ovo su neki novi momenti ako izuzmemo amiino blago pogoršanje nakon intervencije.


Hendi-društvo

Pogoršanje posle intervencije
« poslato: Oktobar 16, 2010, 12:52:26 posle podne »

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 16, 2010, 02:52:21 posle podne »
Bencio, naravno da treba ostaviti da konacnu rec daju doktori iz Nisa. Moram ipak da ti kazem kako ja razmisljam, a to je samo moje misljenje, optimisticko je, pa se nadam da ti nece smetati. Ja razmisljam da ako kazes da sada imas pogorsanje gore nego ikad da to ( ukoliko nije restenoza, a ja ne verujem da jeste ) samo moze da znaci da organizam ima reakciju koja ce dugorocno biti dobra. Trenutno je losa zato sto su se pokrenuli odredjeni procesi kao i kod svake detoksifikacije, kod tebe je mozda burnija iz ko zna kojih razloga..sama forma ms-a, tvoje trenutno psihicko stanje, stvari koje jedes, pijes, konzumiras, pitaj Boga. Znam da je neizvesnost i trpljenje samih simptoma tesko, tako da te razumem sto si se ipak odlucio za pulsnu. Iskreno se nadam da ce ti nakon kontrole biti sve mnogo jasnije i da ce ti biti sve bolje i bolje.

To sto kazes da je ljudima sa simptomima pogorsanja kojima su na kontroli rekli da je sve u redu ( da nemaju restenozu ) meni licno samo potvrdjuje da se radi o ciscenju nakon koga ce vremenom biti bolje i da to sve treba da se izdrzi ma kako da je tesko. Nisam zelela da pametujem, izvinjavam se ako je tako delovalo, zelja mi je bila te ohrabrim i da ti kazem da se ne razocaravas, da das jos malo sansu i sebi i samoj metodi.

Pozdrav!

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 16, 2010, 04:55:26 posle podne »
@Sklerozica,
Ljudi se ne oglašavaju javno. Ne znam iz kog razloga, ali moguće da ne bi bili "razapnuti". Kada su u pitanju pogoršanja posle intervencije, razni su slučajevi. Ima jedan, (rađeno u Bugarskoj), da je osoba bila u radnom odnosu, boluje samo 5 god. a sada jedva sa štapom hoda po kući. Na kontroli su joj rekli da je sve ok. Takođe se odlučila za pulsnu ovih dana. Čeka dodatnu kontrolu. Neki su bili teži slučajevi. Kretali se po kući samostalno sa štapom, sada samo uz pomoć hodalice. Neki su rađeni na Dedinju, neki u Nišu. Ima mnogo takvih slučajeva, u FB. grupi. Sa mnogima sam u kontaktu, početna euforija malo popušta. Ne bih hteo da zvučim pesimistički naravno, samo posle početne euforije i kod mene lično, mislim da još treba vremena i nauci i doktorima. Nesumnjivo je, da kako govore i naši dragi Dr iz Niša, da "tu ima nešto". Za sada, ja lično sam mogao da zaključim, da postoje razne varijacije. Zašto? Pa valjda zato, što smo svi mi apsolutno različiti u svemu, pa i u našoj bolesti i u samom oporavku. Verujem da nema dva identična slučaja. Lično svima dajem i dalje bezuslovnu podršku i iskazujem veru, da je CCSVI jedino rešenje i spas koji sada uopšte imamo.
 Ja sam inače juče pozvan na kontrolu u Niš na radiologiju, ali mi je Jelena rekla da je samo kontrola, a ako se ustanovi restenoza, onda ćemo se tek dogovoriti kako ćemo dalje. Nemojte molim vas da me pogrešno shvatite, ja apsolutno i dalje verujem u sve ovo, ali zaista bez imalo "zadrške". Možda sam samo previše iskren, a to me u životu često puta koštalo. Ne vole ljudi uvek istinu da čuju. Ja bih najviše voleo, kada bi se svi oglašavali sa svojim iskustvima DO KRAJA, ali na žalost nema toga.
 Želim svima koji su u stalnom napredku u oporavku, da tako i ostane do konačnog isceljenja. A onima (nama) drugima, da se pronađe rešenje. Toliko za sada, sve vas srdačno pozdravljam, srećno i sve najbolje!!! :n23: :n1:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2010, 05:24:43 posle podne »
Evo ja sam recimo mesec dana posle intervenije,imala vrtoglavicu i završila u hitnoj,tamo su mi dali deksaon injekciju venski.Samo zato što u kompu ima podatak da imam dijgnozu ms.Slali su me za Novi Sad.ali nisam otišla.
Možda sam o tome pisala ali se ne sećam.
Sutradan sam se čula sa dr iz Niša,koji mi je rekao da je to sve reakcija od čišćenja organizma i pad pritiska,(bio je jako nizak tada).Opisao mi je vrtoglavicu kakvu sam osećala pre nego što sam mu rekla.
Znači,sada posle skoro 7 meseci od intervencije,ja imam uspona i padova,jedan dan sam super mogla bih da poletim,drugi dan mi loše.Ali generalno sam bolje,a to je najvažnije.
bencio u pravu si kad kažeš da smo mi svi jedinka za sebe i svako od nas je drugačije imao ms,pa i sam oporavak posle interv.je drugačiji svima nama.
Iskreno se nadam da će posle kontrole biti neko rešenje,od srca ti želim sve naj. :ok:

Van mreže Dzoni

  • Član
  • **
  • Poruke: 73
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2010, 06:56:41 posle podne »
Bencio,bice sve dobro,cim ti je bilo bolje na pocetku posle intervencije znaci da pomaze ali najverovatnije ce biti neka reintervencija...Dosta srece ti zelim i javljaj stanje :)

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2010, 09:03:39 posle podne »
Hvala Ena, hvala Dzoni.  :) :n1:

Van mreže dani

  • Član
  • **
  • Poruke: 326
  • Pol: Žena
  • Carpe diem
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2010, 10:32:47 posle podne »
U potpunosti se slazem sa Enom. Meni je 2-3 posle intervencije bilo odlicno. Medjutim, posle nekih 10-15 dana strasno lose. Moj muz je prokomentarisao "ja sam mislio da ce ti biti bolje, a tebi je sve gore i gore". Onda se stanje vraca na neko kao pre intervencije. E, sada, postoje poboljsanja, i mnogi simptomi su dosta blazi, ili su nestali. Poslednjih mesec dana stanje je bas dobro bilo. Mada evo nekih 3-4 dana malo mi je losije. Ali, se ne predajem...

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2010, 10:41:36 posle podne »
Sad sam ja ,nakon ovih novih informacija pomalo zbunjena  :m3: .Molim te Bencio da nam saopstis sta ti budu rekli na kontroli!A,zamolila bih i te ostale za koje kazes da imaju pogorsanja da se jave i prenesu nam svoja iskustva.Naravno da je sve individualno,ali sto vise iskustava,stvoricemo jasniju sliku o stanju nakon intervencije!Da li ti je sad od pulsne malo bolje?Drz se,znas onu:noc je najcrnja pred novo svitanje"

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 17, 2010, 12:27:22 pre podne »
@tatijana,
Od pulsne mi jeste bolje, hvala Bogu, bar što se tiče duplih slika. Ostalo je, sve ostalo!  :sad: Što se tiče drugih, ja naravno neću nikada nikoga prozivati. Uglavnom znam, da je veliki broj ljudi sa Fb. i ovde. Pa ko želi, javiće se svakako i podeliti svoja iskustva, ma kakva da su. Ovo nije "fontana želja", pa da samo čestitamo jedni drugima i pišemo samo isključivo o lepim stvarima. Stvar je isuviše ozbiljna, i treba bar pokušati biti krajnje realan i iskren do kraja. Tamo gde ide super do sada, odlično! A tamo gde ne, treba i to reći. Ja bar tako mislim. Što više saznanja i razmene iskustava, biće nam svima lakše. :ok:
I još nešto, kod mene kada je sve krenulo i minus fazu, tj. u pogoršanje, pre eto skoro cela dva meseca, ni jednom mi nije bilo bolje. Da jeste, mogao bih i ja da posumnjam i kažem da se ipak nešto dešava u mom organizmu. Ovako...??? Eto toliko za sada. Javiću svakako šta su mi rekli na kontroli. :n23:
Pozz svima

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2010, 09:40:12 pre podne »
Tamo gde ide super do sada, odlično! A tamo gde ne, treba i to reći. Ja bar tako mislim. Što više saznanja i razmene iskustava, biće nam svima lakše. :ok:
Slažem se bencio. :)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2010, 09:52:40 pre podne »
Hvala ti,Bencio i apsolutno si u pravu da trba biti iskren i realan!Nadam se da ces nam se ipak vratiti  sa nekim lepim vestima i da ce ti opet biti bolje>Bas sam se setila  da sam jos ranije slusala nekog homeopatu koji je,izmedju ostalog,pricao da kada se organizam detoksikuje i isceljuje,prolazi kroz vrlo burne i negativne faze da bi uopste mogao da se vrati u normalu..Daj Boze da je to u pitanju ili restenoza!Jos jednom,hvala na iskrenosti i veliki pozdrav  :n23:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 17, 2010, 02:49:43 posle podne »
bencio, pre svega, hvala ti na iskrenosti.
Medalja uvek ima dve strane i ne vidim ni jedan razlog da ne pogledamo i drugu stranu, pogotovo u našem slučaju, po pitanju zdravlja.
Iskreno se nadam da je u pitanju restenoza jer ako nije ... opet smo na početku. Opet je jednoj osobi od nečega bolje a drugoj nije.  ](*,)


Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 18, 2010, 08:26:08 pre podne »
Bencio zelim ti da ti pulsna pomogne!


Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 18, 2010, 11:39:48 pre podne »
Iskreno se nadam da je u pitanju restenoza jer ako nije ... opet smo na početku. Opet je jednoj osobi od nečega bolje a drugoj nije.  ](*,)

stari, ovo nije tacna konstatacija!

i ja se najiskrenije nadam da je u pitanju restenoza kod bencia, no i da nije, ne stoji primedba da je jednoj osobi bolje, a drugoj nije, cisto statisticki, sto je trenutno jedino merodavno!
pored toga, presretan sam sto nismo na pocetku jer kada si ponovo na pocetku, onda to podrazumeva ponovo redefinisanje pravca, a uzasno sam nesretan sto ovaj sitan, mali korak nije napravljen pre 20-30 godina

 

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanje posle intervencije
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 18, 2010, 03:53:05 posle podne »
No frks. Mene je samo zabrinulo ovo:

Imam saznanja, da još i neki drugi takođe imaju pogoršanja, koja nikada pre nisu imali.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.