Autor Tema: igranje kapka- pomoc  (Pročitano 7528 puta)

Van mreže jovankajovanka

• Novi član
  • *
igranje kapka- pomoc
« poslato: Oktobar 13, 2010, 08:28:41 pre podne »
dragi saborci,

imam jedno malo pitanje i bas biste mi pomogi sa savetom.

meni je glavna manifestacija bila igranje dinjeg kapka, i tek kad je doslo do toga da poigrava 24 sata dnevno, shvatila sam da to nije zbog stresa (kao sto mi je govorila jedna lekarka), vec nesto ozbiljnije. otisla sam pre dve godine na magnetnu, pa kod doktora neshe u dnevnu bolnicu u beogradu i tada su nadjene i lezije na mozgu i trake u likvoru, ali mi nije jos data zvanicna dijagnoza MS.

ono sto mene muci jeste "sta je u mom slucaju relaps?"

znam sva pravila: ako duze od 24h imas kontinuirane smetnje etc etc, ali kod igranja kapka, ja stvarno ne mogu da odredim sta tu spada u relaps.

posednje dve nedelje imam par puta na dan igranje kapka (po par sekundi), onda nista par dana, onda opet igranje na nekoliko sekundi i tako u krug. uopste ne mogu da shvatim da li je ovo zbog promene vremena, umora ili pocetak relapsa, niti kojom metodom to da odredim.

da li ima neko cija je manifestacija igranje kapka, pa mozda moze da mi kaze kako se on/ona orijentise. koliko to igranje treba da traje i kako treba da izgleda da bi se smatralo relapsom? ne zelim da zauzimam mesto u cekaonici, ali kao zelim da budem obazriva i odovorna i da ne ignorisem nesto sto moze biti relaps. 

eto toliko. hvala vam.

Hendi-društvo

igranje kapka- pomoc
« poslato: Oktobar 13, 2010, 08:28:41 pre podne »

Van mreže Sklerozica

• Administrator
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: igranje kapka- pomoc
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2010, 04:17:08 posle podne »
Donji kapak mi je igrao mesecima a nije bio relaps u pitanju. I sada se ponekad javi kada se premorim.

Van mreže U prvom licu

• Član
  • **
  • Pol: Žena
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2010, 04:20:44 posle podne »
Definitivno nije relaps, vec simptom.

Van mreže jovankajovanka

• Novi član
  • *
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2010, 07:17:49 pre podne »
Kako se odredjuje da li je u pitanju relaps ili ne? Je l se rade neki testovi ili?

Van mreže jovankajovanka

• Novi član
  • *
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2010, 07:19:57 pre podne »
p.s. hvala vam puno na prethodnim odgovorima, stvarno ste divni i pomazete mnogim zbunjenim novajlijama

Van mreže jovankajovanka

• Novi član
  • *
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2010, 07:22:57 pre podne »
Definitivno nije relaps, vec simptom.

Kako se odredjuje da li je u pitanju relaps ili ne? Je l se rade neki testovi ili?

Van mreže U prvom licu

• Član
  • **
  • Pol: Žena
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2010, 09:36:14 pre podne »
Ja to ovako laicki. Bez testova i neuro pregleda. Kada sam imala relaps (vrtoglavica) to je trajalo i bilo veoma neprijatno, uticalo je na mojih svakodnevnih obaveza, dok trnjenje, mravjanje, igranje oka, spazmovi to su svakodnevni simptomi. Ja licno imam nad 50-ak simptoma.

Van mreže jovankajovanka

• Novi član
  • *
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2010, 02:03:55 posle podne »
hvala jos jednom na brzim odgovorima :)

Van mreže Moviefreak

• Član
  • **
« Odgovor #8 poslato: Novembar 30, 2010, 11:58:31 posle podne »
meni je kapak poceo da igra sad prvi put prije tri tjedna....i ide mi blago na zivce...da li to prodje???? i da....sve vise simptoma pocinjem da registriram....

Van mreže Sklerozica

• Administrator
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
« Odgovor #9 poslato: Decembar 01, 2010, 12:10:03 pre podne »
Prođe. Meni se i dalje javi povremeno ali prođe.

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.