Autor Tema: Akcija neophodna pomoć invalida  (Pročitano 2209 puta)

Van mreže Nebojsa30

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
Akcija neophodna pomoć invalida
« poslato: Oktobar 11, 2010, 07:31:46 posle podne »
Poštovanje

Želim da iznesem jednu manipulativnu i bezobraznu ideju države da se sa nama poigra .
Naime  novim zakonom ososbe sa invaliditetom imaju zakonsko pravo da se zaposle lakše i brže nego ranije .
Međutim u praksi je to drugačije .
Sva ali sva javna preduzeća su odjednom prepuna invalida tj ljudi koji tu rade ,velike privatne firme takođe,za invalide nema mesta  .
Tako da umesto da omogući zaposlenje invalidima novi zakon je samo odredjene osobe preveo u status invalid .
Sramota .
Molim vas da o ovome obavestite sve nadležne institucije ,prvenstveno vaša udruženja,razne vladine i ne vladine organizacije koga god smatrate relevntnim .
Molim vas jako je važno da ne ismevamo sami sebe

Hendi-društvo

Akcija neophodna pomoć invalida
« poslato: Oktobar 11, 2010, 07:31:46 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Akcija neophodna pomoć invalida
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2010, 11:13:10 posle podne »
Nebojša,
moja saznanja delimično potvrđuju tvoju priču kada je u pitanju deo o prevođenju u status invalida.
Kao prvo, pošto sam u radnom odnosu a nisam koristio status invalida, za firmu je najlakše da to završim. Takođe, neki prijatelji su imali isti postupak. Kada je zakon stupio na snagu, u firmi su prvo potražili osobe koje su često ili duže na bolovanju da bi videli o čemu se radi. Svi koji su tvrdili da imaju invalidnost (koju nisu regulisali) su upućeni na procenu. Opet, najlakši izbor za firmu.

Sa druge strane znam za slučaj firme koja ima "svog" invalida sa neregulisanim statusom ali se ta firma odlučuje da zaposli osobu sa manjim invaliditetom. Ispoštovali su zakon?

Od ova dva primera, prvi mi je daleko humaniji.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.