Autor Tema: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)  (Pročitano 54767 puta)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #30 poslato: Mart 25, 2014, 02:25:22 pre podne »
Bane, molim te, pitaj druga kako se zovu te inekcije i koliko koštaju u Nemačkoj. Ako zaista pomažu, volela bih da probam.

Javi rezultate MR.

*****

Inače, odlučila sam da operaciju uradim na VMA, slučajno mi je jedna poznanica nedavno rekla da odlično poznaje jednog doktora tu, a i ja ga znam posredno...tako da ću ići kod njega na pregled i moliću ga za pravu operaciju, ne za artroskopiju opet. Poneću i najnovije snimke kolena.

Hendi-društvo

Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #30 poslato: Mart 25, 2014, 02:25:22 pre podne »

Van mreže banebs31

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #31 poslato: Mart 25, 2014, 09:52:42 pre podne »
sutra idem na magnet, a inekcije se zovu ZEEL inekcije za obnovu hrskavice, i kostaju u Nemackoj 22 eura za 10 komada, a potrebno je 3 ili 4 inekcije za koleno. Zeni od mog prijatelja je iskakao lakat non stop i posle samo par inekcija koje je primila jos pre bombardovanja, nikad vise lakat nije iskocio, a i prijatelj je primio te inekcije jos pre bombardovanja. A ima i u Zrenjaninu jedan sportski lekar koji tu sportsku povredu leci sa tim inekcijama. Javljam rezultate magneta, a tebi zelim svu srecu sa operacijom. Samo veruj...

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #32 poslato: April 13, 2014, 02:24:28 pre podne »
Бане, шта се дешава, не јављаш се..

Van mreže banebs31

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #33 poslato: April 13, 2014, 03:06:04 posle podne »
evo me jos nedelju dana gipsa a onda fizikalna terapija. Magnet kaze da je doslo do pucanja male veze sa unutrasnje strane koja drzi casicu i da imam urodjen slabiji i manje razvijen taj deo koji drzi casicu. Za sada su mi rekli bez operacije jer je prvi put i do sada nikada nije ispadalo pa kazu samim tim postoji sansa da vise ne ispadne, a ako se nastavi onda operacija koja nije bas uspesna, lepo mi dr napricao. Nosicu steznik i jacati misic i kad ga ojacam onda cu samo da ga odrzavam, ne znam sta da mislim. Sta ima kod tebe Dzudi?

Van mreže banebs31

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #34 poslato: April 13, 2014, 03:12:14 posle podne »
da, jos su mi rekli da za ovo vreme dok sam u gipsu da ce taj retinakulum patele da zaraste i da ce se tu stvoriti oziljak koji ce imati ulogu da sprecava ponovno ispadanje casice, kao i da ima ljudi kojima je ispalo jednom i nikad vise. S obzirom da magnet kaze da su svi ligamenti dobri, a oni daju stabilnost kolena kao i da mi je meniskus dobar, moram da verujem da cu jacanjem misica postici to da nikad vise ne ispadne. Tesko mi je i bice tek tesko kad skinem gips, ali nabavio sam steznik, pa polako setnja, vezbe i bice valjda dobro, ostaje mi jedino da buem uporan sa vezbama...

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #35 poslato: Jun 19, 2014, 02:13:15 posle podne »
Ишла сам јуче на ВМА, желела сам да тамо закажем операцију. Међутим, мој ортопед је рекао да на Бањици боље раде такву врсту операција.
Чекам средину јула ( тако ми је гл.сестра рекла да зовем ) и ОДМАХ заказујем и оперишем се.
Ортопед је јуче рекао да морам, у супротном могу да завршим у колицима, као тежак инвалид јер поред колена имам проблем и са куковима и скочним зглобовима.
Једва и сада дуже ходам. :sad:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #36 poslato: Avgust 28, 2014, 01:41:04 pre podne »
Prijem u bolnicu zakazan je za 06.11.2014.godine. To je bio prvi slobodan termin. Ovog puta me hvata veća panika nego 2007.godine. Em sam starija, gojaznija, em je operacija ozbiljnija.

Plaši me zapravo postoperativni tok, tj koliko ću ostati u bolnici. :sad:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #37 poslato: Avgust 28, 2014, 10:22:41 pre podne »
razumem ,Dzudi,ali ako se mora..dace Bog da sve protekne kako treba  :n29:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #38 poslato: Septembar 19, 2014, 02:09:34 pre podne »
Koleno me sve više boli. :sad: Skoro da brojim dane do tog 6.11. Moram da uradim sve analize u oktobru, nedelju dana ranije, i prijem je u četvrtak.

Operacije su im tamo petkom i utorkom.

Da li je neko od vas skoro bio u bolnici, nevezano za MS, i koliko se obično ostaje?

Uh..potrebna mi je podrška.. :'(

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #39 poslato: Septembar 19, 2014, 08:22:16 posle podne »
Džudi biće sve OK  :n29:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #40 poslato: Septembar 20, 2014, 01:07:52 pre podne »
Hvala senna..

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #41 poslato: Septembar 20, 2014, 12:13:03 posle podne »
drzi se,Dzudi  :n29: :n20:

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #42 poslato: Septembar 20, 2014, 01:19:31 posle podne »
dzudi licno na srecu nisam skoro bila u bolnici, ali gledajuci poznanike i neke bliske ljude ne ostaje se dugo, zadrzavaju minimalno i samo koliko je potrebno. Budi hrabra svi smo uz tebe  :n13:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #43 poslato: Septembar 21, 2014, 12:41:03 pre podne »
Jellena, hvala :a10:

Znam da je jedna žena iz inostranstva, sestra mamine prijateljice, na privatnoj klinici menjala kuk. Stavili su joj veštački, i ostala je nedelju dana.

Glavna sestra mi je rekla da ostajem onoliko koliko se dogovorim sa dr. A on je...divan lekar, specijalista za 100 plus, ali je ćutolog kada su pacijenti u pitanju. Tako da..videću..

Hvata me frka samo dok ne odem i dok me ne operišu. Posle će biti ok.

Ljubim vas sve! :n13:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Iščašenje kolenog zgloba (Luxatio genum)
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 06, 2014, 01:10:07 posle podne »
Od danas brojim dane...hvata me jedino frka koliko ću dana ostati u bolnici... :sad:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.