Autor Tema: Interferon posle intervencije?  (Pročitano 5564 puta)

Van mreže Kirk

  • Član
  • **
  • Poruke: 48
  • Pol: Muškarac
  • That was just your life...
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Interferon posle intervencije?
« poslato: Septembar 07, 2010, 12:44:02 posle podne »
Sta se desava sa interferonom, nakon intervencije? Cuo sam da se prekida koriscenje istog...? Da li je to tacno?
Ako je bilo reci o ovome ostavite mi link jer ja ne mogu da nadjem....
Hvala puno... pozz

Hendi-društvo

Interferon posle intervencije?
« poslato: Septembar 07, 2010, 12:44:02 posle podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Interferon posle intervencije?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2010, 12:57:04 posle podne »
Kirk,ja sam prestala da uzimam interferon posle intervencije.
Inače sam ga primala neounih 5 godina.

Van mreže iva

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Interferon posle intervencije?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2010, 08:58:53 pre podne »
Procitala sam da nekima preporucuju da nastave sa interferonom i posle intervencije, za svaki slucaj. Meni jos nisu odobrili interferon ali doktorka misli da hoce. Ja sam htela da ga koristim a i da uradim intervenciju u Nisu ali me brine, ako sam dobro shvatila, da ima i ljudi koji posle intervencije ne mogu da podnesu interferon? Da li je to zato sto su prekidali ili je do organizma? Mora li da se prekine koriscenje interferona da bi se odradila intervencija?

Van mreže Velja

  • Član
  • **
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
Odg: Interferon posle intervencije?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2010, 09:16:42 pre podne »
Procitala sam da nekima preporucuju da nastave sa interferonom i posle intervencije, za svaki slucaj. Meni jos nisu odobrili interferon ali doktorka misli da hoce. Ja sam htela da ga koristim a i da uradim intervenciju u Nisu ali me brine, ako sam dobro shvatila, da ima i ljudi koji posle intervencije ne mogu da podnesu interferon? Da li je to zato sto su prekidali ili je do organizma? Mora li da se prekine koriscenje interferona da bi se odradila intervencija?

Pisao sam o svom iskustvu. Betaferon uzimam oko 5 godina. Prvih godina je bilo sve ok, ali u poslednje vreme (poslednjih godinu dana) sam poceo primecivati da bukvalno odbolujem svaku injekciju. Dzaba brufen, paracetamol i sl. Posle intervencije sam imao bas burnu reakciju posle aplikacije betaferona tako da sam odlucio da prekinem sa njim.

Napominjem da je ovo moje iskustvo i ne mora da znaci da ce i kod drugih biti isto.

Van mreže BUKI72

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • HI
Odg: Interferon posle intervencije?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 02, 2010, 11:13:58 posle podne »
HI
Ja sam Avonex sprico skoro 5g.i nisam imao problema

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: Interferon posle intervencije?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 03, 2010, 09:45:38 pre podne »
Ja sam nastavio da koristim Rebif 44 i nakon intervencije,dr.Milic mi je rekao da koristim do sledece kontrole u decembru,a posle ne znam!
Sto se mene tice ja bi' ga batalio odma' a jedva cekam dan kad cu ga baciti u korpu za otpatke  :D

Van mreže iva

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
Odg: Interferon posle intervencije?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 03, 2010, 05:07:23 posle podne »
Hvala na informacijama.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.