Autor Tema: Nevesinje  (Pročitano 16410 puta)

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
  • Pol: Muškarac
  • Život je dar prihvatite ga!
    • Udruženje multiple skleroze "Istočne Hercegovine"
Odg: Nevesinje
« Odgovor #15 poslato: Jul 26, 2007, 08:20:06 pre podne »
Ne znam sta da Vam kazem ljudi..Glava mi puca vec tri dana..Prohodao sam ali imam osjecaj da cu da propadnem.. Odjednom mi dodje ovaj osjecaj..Pijem mnogo tecnosti i odmaram se..Misici na nogama i ne postoje jer vec mjesec dana sam u kuci..Biciklo ne vjezbam..Malo izjutra odradim vjezbe one laganije, istezanje zivaca, a ozbiljno nista..Sada mi krecu neki projekti pa se moram aktivirati..Pijem paracetamol jer sam juce ujutu imao malo temperature, stvarno sam kao baba..Danas je stanje OK..GLAVA, UH...

Hendi-društvo

« Odgovor #15 poslato: Jul 26, 2007, 08:20:06 pre podne »

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #16 poslato: Jul 26, 2007, 11:56:06 pre podne »
Ovu prvu poruku sam napisao ranije. Sada je stanje mnogo losije, jer glavobolja ne prestaje, ali ne mogu puno da stojim jer se moram drzati za nesto..
Ima li iko ovakvih problema, jer moja sva pogorsanja do sada su pocinjala sa trnjenjem odredjenog dijela tijela..
Sta da se pije, ovo je kao kod tebe sklerozice kada si imao ona 3 vezana pogorsanja.. Odoh citati neku knjigu, ako budem mogao jer sam nervozan..Dugo vec nisam otisao iz kuce, na pice sa rajom. STA JE U NJOJ MA** JOJ.

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
« Odgovor #17 poslato: Jul 26, 2007, 11:47:06 posle podne »
Citat: NEVESINJE
Sada mi krecu neki projekti pa se moram aktivirati..
Ne, ne moraš sada. To može da sačeka.

Nisam imao glavobolje. Kod mene je bilo malo bolova u mišićima od grča i želudac. Drugo me ništa nije bolelo.

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #18 poslato: Jul 31, 2007, 04:27:06 posle podne »
Slusaj sklerozice, obarao sam sistem kompjuteru, a meni je oboren vec dva mjeseca..Kontaktirao sam sa doktoricom u Rijeci koja zavrsava doktorat na MS..Porijeklom je iz Mostara, dole i radi..Ona nije za enkortenne "jer se ne spomonje u ozbiljnim Evropskim i Američkim časopisima i ja sam skeptična prema njemu i ne propisujem ga".
Sto se mene tice kaze da sam naglo prestao primati kort.kost. i da ih organizam vise ne proizvodi, uzimati na usta i dala mi je semu..Citao sam i onog momka koji je lijepo rekao mi sa ovih prostora smo bas ovce za sisanje tj. pokusni pacovi za ove probne terapije..Promijeniti cemo mi ovo vjerujte mi..Vec sam odradio par radio emisija, sada cu i TV, i na sva zvona objaviti svu istinu..Umorio sam Vas OPROSTITE

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #19 poslato: Avgust 05, 2007, 12:28:06 posle podne »
Evo mene sklerozice..Nisam se jos oporavio..Tri vezana i to teska pogorsanja majku im..OPROSTITE..Sada po malo hodam po kuci, vozio sam auto i danas jer sam vrsio prezentaciju prvog prirucnika o MS u Republici Srpskoj..Mislim da je dobar vidjet cemo..Pokrenuo sam MS sa mrtve tacke kod nas..Nadam se da cemo se svi vise aktivirati i uspjeti da promijenimo dosadasnja misljenja o ovoj bolesti..Mnogo si mi znacio sa savjetima i tekstovima koje si objavljivao..Sada ti pijem na usta pronizon po nekim semama, i nadam se da cu se sledeci put javiti mnogo boljeg zdraqvlja..Sto se tice ENKORTENa nisam dosao do doktora u SA jer su vecinom po odmorima..Ljudi iz Kanade hoce da mi doniraju sredstva ako treba da pocnem pa jos nemam veze sta da radim..Ostajte uzdravlju i cujemo se

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #20 poslato: Avgust 07, 2007, 09:58:06 posle podne »
Ona nije za enkortenne "jer se ne spomonje u ozbiljnim Evropskim i Američkim časopisima i ja sam skeptična prema njemu i ne propisujem ga".
Iskreno, mislim da ni jedan neurolog koji drži do sebe, ne bi prepisao Enkorten nekom pacijentu, jer taj lek još nije završio treću fazu ispitivanja, t.j. nije odobren. U tu grupu ne računam neurologe koji učestvuju u projektu Enkortena tako da ja u tome i ne vidim neki bitan razlog. Ne bi me iznenadilo da ima i neurologa koji nisu ni čuli za njega. ;)

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #21 poslato: Avgust 07, 2007, 09:59:06 posle podne »
Sada ti pijem na usta pronizon po nekim semama,

Poznat put posle svake terapije kortikosteroidima. ;)

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2007, 11:31:00 pre podne »
EVO MENE MALO SAM ZIVNUO..NADAM SE DA CE OVO ZA KOJI DAN DA SE STABILIZUJE..ISHRANU SAM PROMIJENIO U POTPUNOSTI. MOGU TI RECI SKLEROZICE DA SE OSJECAM BAS LIJEPO..U UTORAK SAM NA KBC U BL KOD PREDSJENIKA NEUROLOGA REP. SRPSKE..OD SADA SAM NJEN PACIJENT, PA CEMO I SARADNJU BAZIRATI NA VECI NIVO..
STA SE DESAVA KOD TEBE..KAKO SI COVJECE SVIMA POMAZES A O SEBI NISTA..NIKO TE I NE PITA ZA ZDRAVLJE..
BUDITE POZDRAVLJENI

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #23 poslato: Avgust 10, 2007, 01:14:00 posle podne »
STA SE DESAVA KOD TEBE..KAKO SI COVJECE SVIMA POMAZES A O SEBI NISTA..NIKO TE I NE PITA ZA ZDRAVLJE..

:a1:  Hahahahh, napravi ti od mene dobru vilu ili nekog vrsnog neurologa a nije tako. Samo pravim uslove za našu međusobnu komunikaciju. ;) Kako sam? Kuc, kuc, da ne kvarimo. Pamtim i bolje dane ali ........ dobro je. Pozdrav ;)

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #24 poslato: Avgust 13, 2007, 04:21:22 posle podne »
Odoh kod predsjednika neurologa RS ujutro..Imam milion pitanja pa cemo vidjeti sta pricaju mudre glave...Ona radi sa betaferonom i pouzdano znam da ne razgovara o enkortenu i drugim lijekovima..Tu mogu jos doci u pitanje, mitoxantrone, rebifex, compaxon i sl..
Stara skola..
Cut cemo se kada se vratim.

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #25 poslato: Avgust 21, 2007, 08:47:17 posle podne »
Narode sta ima, ja napokon prohodao i auta se dokopao..Zezam se zovu me na sto strana ali ne zelim da putujem..Odmaram, malo odem do kafane, jezera i to je to..Volio bih da smo svi zdravi ali sudbina..Ucimo ja i zena da spremamo ribu, sada je na repertoaru riblja corba..Srecom ima voca i povrca..Ja bih umro na ovoj hrani...Zezam se, navikne se covjek na sve..
Otisao sam CAO narode..

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #26 poslato: Avgust 21, 2007, 09:30:17 posle podne »
Ja bih umro na ovoj hrani...

:a1:  :a1:  :a1:  Dakle, neverovatno.  :a1:  Ne bi umro, ne boj se. Kada sam ja mogao da se lišim slanine i čvaraka, a to sam trošio u ogromnim količinama, onda znaš da može. Nije bilo slađeg mezeta za mene od slanine, sira i šopske salate.
 :a8:

Sanjam to ali ......ne ide to kod mene više. Ako misliš da ti je teško da jedeš drugačiju hranu, probaj post na vodi, bar nedelju dana, pa ćeš posle toga shvatiti da je riba ohohoho dobra. :)

Pozdrav!!!! :)

Van mreže Nevesinje

• Član
  • **
« Odgovor #27 poslato: Avgust 22, 2007, 09:34:45 pre podne »
Ne mogu jos moj sklerozice, tek sam prohodao..Imam masu obaveza, ali sam sve sveo na minimum..Drugi rade, poslove.
Moram otici na KBC u BL, da snimim glavu, uradim vocirane potencijale i pratece preglede..Da vidimo koliko je bolest napredovala..E poslije toga cemo da vidimo jos rigoroznije dijete..Fali mi slatko covjece..MESO...jao ja sam mislio da bez njega ne ide..Pritisak mi padne, srecom voce i povrce ide u velikim kolicinama..Cujemo se idem nesto ceprkati oko projekata..CAO

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #28 poslato: Septembar 27, 2007, 07:45:00 posle podne »
Priručnik za obolele

NEVESINJE - Udruženje obolelih od multipla skleroze za regiju istočne Hercegovine, sa sedištem u Nevesinju, uspešno je realizovalo projekat „Upoznajte naš svet“ u okviru koga je odštampano 500 primeraka priručnika u kojem su dati osnovni podaci o multipla sklerozi, načinima lečenja i pravima obolelih i njihovih porodica. Priručnik, prvi ovakve vrste u Srpskoj, biće podeljen svim udruženjima i organizacijama koje se bave problemima osoba obolelih od multipla skleroze.

Izvor: Glas javnosti

Bravo, završi ga ti. ;)

Van mreže Maka

• Član
  • **
  • Pol: Žena
« Odgovor #29 poslato: Septembar 28, 2007, 07:26:57 pre podne »
Priručnik za obolele

NEVESINJE - Udruženje obolelih od multipla skleroze za regiju istočne Hercegovine, sa sedištem u Nevesinju, uspešno je realizovalo projekat „Upoznajte naš svet“ u okviru koga je odštampano 500 primeraka priručnika u kojem su dati osnovni podaci o multipla sklerozi, načinima lečenja i pravima obolelih i njihovih porodica. Priručnik, prvi ovakve vrste u Srpskoj, biće podeljen svim udruženjima i organizacijama koje se bave problemima osoba obolelih od multipla skleroze.

Izvor: Glas javnosti

Bravo, završi ga ti. ;)
Svaka cast.

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.