Autor Tema: Hiperbarična medicina  (Pročitano 32797 puta)

Van mreže leptirica

• Član
  • **
  • Postavi sebi nemogući cilj!
Odg: Hiperbarična medicina
« Odgovor #15 poslato: April 19, 2008, 12:46:22 pre podne »
Maka, ne mogu se pohvaliti da sam primetila neki rezultat... vec je proslo 3 meseca od moje prve terapije /serija od 20 tretmana/ pa sam trebala da idem na jos 5 ali mi je to jako skupo za efekat koji ne primecujem.... jedan moj prijatelj dolazi stalno na tretmane i on je zadovoljan... inace on jako tesko hoda za razliku od mene, i kaze da mu je posle terapija super... on mi je i preporucio pa sam probala... ako si iz Bg probaj da dobijes od neurologa predlog jer znam da socijalno odobrava upute u hiperbaricnu za ljude obolele od ms... to smo ja i moja doktorka naske u zakonu... ja nisam iz bg tako da sam morala da platim tretman jer moja opstina nema sklopljen ugovora sa beogradskim medicinskim fondom... raspitaj se malo.. pozz

Hendi-društvo

« Odgovor #15 poslato: April 19, 2008, 12:46:22 pre podne »

Van mreže Kirk

• Član
  • **
  • Pol: Muškarac
  • That was just your life...
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
« Odgovor #16 poslato: Jun 03, 2009, 12:45:41 posle podne »
Evo ja sam isao u hiperbaricnu, 20 tretmana, i osetio sam poboljsanje u koordinaciji... da li to ima veze sa tim ili ne, stvarno ne znam, ali cinjenica je da mi je bilo bolje posle.... :)

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #17 poslato: Jun 03, 2009, 07:44:46 posle podne »
da li to ima veze sa tim ili ne, stvarno ne znam, ali cinjenica je da mi je bilo bolje posle.... :)

Tačno, to je bitno. Na kraju krajeva, možda si to i sam sebi napravio jer si bio ubeđen da će ti to pomoći.  ;)

Van mreže Kirk

• Član
  • **
« Odgovor #18 poslato: Jun 03, 2009, 10:42:35 posle podne »
Hehe... :) autosugestija je cudo :) i da znate svi da moze na socijalno, ne treba da placate... Samo treba lekar da vas uputi... Pa brobajte, jer da naskodi sigurno ne moze.... :)

Van mreže Taurus

• Zabranjen
« Odgovor #19 poslato: Jun 03, 2009, 11:03:25 posle podne »
Ja prob'o HB. Išao sam na onih prvih 15 termina po sat vremena. Jbg, skoro 100evra termin, pa ti vidi. Neko značajnije poboljšanje nisam osetio, mada kažu da nekima pomaže. Kad sam imao pogoršanje pre nekih godinu dana išao sam na 5-6 termina. Tad sam osetio blago poboljšanje u smislu da sam neke pokrete koje nisam mogao izveo ili uspeo više puta da ponovim. Sve u svemu, ne znam. Ne može da šteti, naprotiv koristi sigurno za nešto. Pa to je kao da si otišao na planinu, a to koristi sigurno.

E sad, ako može preko socijalnog, ajde objasni te mi od koga tražim to, tj. kakav je postupak?

Van mreže Maka

• Član
  • **
  • Pol: Žena
« Odgovor #20 poslato: Jun 04, 2009, 07:20:06 pre podne »
I mene zanima to preko socijalnog. Ne bih da placam.

Van mreže Kirk

• Član
  • **
« Odgovor #21 poslato: Jun 04, 2009, 08:49:05 pre podne »
Ma nije nisa tesko, odete kod vaseg neurologa da vam on da predlog za hiperbaricnu, potom se javite u zavod za HB medicinu da pogledaju vase nalaze i onda vas posalju kod lekara opste prakse da vam napise uput za HBO... Sve to moze da se zavrsi za jedan dan... :)

Van mreže Maka

• Član
  • **
  • Pol: Žena
« Odgovor #22 poslato: Jun 04, 2009, 12:27:40 posle podne »
Gde se nalazi zavod za HB medicinu i da li se zakazuje?

Van mreže Kirk

• Član
  • **
« Odgovor #23 poslato: Jun 04, 2009, 04:57:19 posle podne »
Pa ima ih vise, ja sam isao na Banjicu... To je tamo gde je Ortopedija, u tom sklopu...A ima ih jos... Oni ti zakazu na licu mesta... ide se svaki dan osim vikenda....

Van mreže Taurus

• Zabranjen
« Odgovor #24 poslato: Jun 04, 2009, 06:04:20 posle podne »
Ima u "Vojvode Stepe", na samom vrhu, ali to je privatno. Neki dr Živković. U stvari nije neki, nego važi za prilično jakog stručnjaka. Kako bilo, reč je o privatnoj klinici, ali znam da rade sa socijalnim. E, da li to važi za sve, ne znam. Kako bilo, ima na netu, pa koga zanima neka nađe i pozove.

Van mreže tatijana

• Član
  • **
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
« Odgovor #25 poslato: Novembar 01, 2010, 08:09:47 posle podne »
Ja sam bila pre oko godinu dana.dobila sam 10 tretmana preko socijalnog.Ali sam ja shvatila da daju samo taj prvi put i kasnije vise ne.Meni je tada bilo bas dobro,osecala sam se odlicno,puna energije,ali ubrzo nakon toga sam imala pogorsanje..i,kao da sam nakon toga imala pogorsanja u kracem vremenskom razmaku nego pre odlaska u hiperbaricnu!?a,mozda je sve to samo koincidencija..onda sam u banji upoznala curu,koja mi je rekla da je njena dr veliki protivnik tih komora!Ne znam iz kog razloga?!Dok sam cula da dosta ljudi ima pozitivna iskustva..i opet dolazimo na to da je sve individualno..  :m1: :n14:

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.