Dg > CCSVI - Zamboni

Uput za intervenciju u Nisu

<< < (2/13) > >>

Roxi:
Evo da napisem svoje tj. sestrino iskustvo u borbi oko dobijanja uputa u juzno-backom okrugu.
Obzirom da je prosle nedelje, konacno, odrzan sastanak izmedju direktora klinickog centra NS i specijalista ciji su potpisi nama potrebni, vise nemamo problema za dobijanje istih.
Dakle ovako:
Odete kod svog neurologa (dr.Nadj najverovatnije) kazete da vam trebaju 2 potpisa neurologa za uput u Nis. On ce vam potpisati i jos jedan neurolog koji se zatekne na klinici. S tim potpisima odete na vascularnu hirurgiju i trazite potpis nacelnika dr.Vladana Popovica. - I on sad daje potpis bez problema, kad vidi da je dr.Nadj potpisao.
Kad prikupite sva tri potpisa odete kod lekara opste prakse da vam ispise uput za komisiju i za stacionarno lecenje u Nisu, koje ce komisija overiti.
To bi bilo to, nadam se da je dovoljno razumljivo. Ako ima nekih nedoumica, pitajte me.

Nesli:
imam ja pitanje  :n6:  :D
na cega se neurolozi potpisuju, na onaj izvestaj koji oni sastave (cicin protokol: "1.Odete kod svog neurologa da napise izvestaj da na licni zahtev idete na inervenciju koja nije naucno dokazana")?

Roxi:
Uredno su srocili izvestaj za nas, sa sve memorandumom KC NS u zaglavlju, znaci ne treba poseban uput.
Ne mora posebno ni da se zakazuje vec se stane ispred ordinacije i ceka. Strpljenje i cekanje, toga treba najvise! Prvo kod dr.Nadja pa onda kod ostalih.
Puno srece!

daeneris:
dragi svi, pocela sam da se angazujem oko intervencije, ali mi nije jasno kakvi tacno uputi i overavanja su potrebni ako se iz beograda ide za nis? ako neko ima pouzdanu informaciju sto pre?

Nesli:
i za bg ti vazi ovaj redosled:
- jelena ti zakaze intervenciju, tj. javi ti datum
- odes kod lekara opste prakse (svog izabranog lekara) i trazis mu ZELENI uput (uput za stacionarno lecenje), koji ce glasiti na KCN, vaskularna klinika.
- sa tim uputom ides u najblizu filijalu RZZO i overis uput (mozes poneti i kopije dokumenata koje smo dobili od doktora iz Nisa, samo onaj prvi koji se zove SCAN)

vodi racuna da ti uput vazi samo mesec dana, iako po novom zakonu vazi 3, ali mnogi su se opekli, 'ebes ga, takva zemlja...

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju