Autor Tema: Uput za intervenciju u Nisu  (Pročitano 39927 puta)

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Uput za intervenciju u Nisu
« poslato: Avgust 11, 2010, 11:17:02 pre podne »
zbog raznih birokratskih... neuredjenosti i slicnih problema koji nemaju veze sa lecenjem i studijom koja se sprovodi u nisu, a koja je odobrena od ministarstva zdravlja srbije i na koju svaki zdravstveni osiguranik ima pravo, dobijanje i overa uputa za intervenciju postaje velika prepreka i iziskuje ogroman napor.

otvorio sam ovu temu da bi u njoj izdvojeno pisali samo o iskustvima i saznanjima vezanim za dobijanje i overu uputa za intervenciju u nisu i tako, time sto vise pomogli jedni drugima

neka iskustva su vec napisana u temi  Klinički centar Niš ali mislim da je tema u medjuvremenu postala siroka i nadam se da ce postati jos sira i bogatija iskustvima, a trenutno, dobijanje i overa uputa postaje goruci problem za sve koji zele intervenciju (iskreno se nadam da ce ova tema sto pre postati off)

Hendi-društvo

Uput za intervenciju u Nisu
« poslato: Avgust 11, 2010, 11:17:02 pre podne »

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #1 poslato: Avgust 11, 2010, 12:04:54 posle podne »
Dobra ideja Nesli.

Molba za Sklera ili ko vec to moze, je da prebaci sve vezano za ovu temu sto smo pisali.

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2010, 03:57:31 posle podne »
napokon je i u ns stigla pismena odluka RZZO-a da je odobrena procedura
neki dan je nacelnika lekarske komisije za juzno-backi okrug dr Levakov rekao ja da oni ne znaju da je ta procedura odobrena od fonda
takodje je rekao da kada odobrenje fonda stigne u n.sad procedura za uput ce biti daleko jednostavnija
beograd vec ima odluku da je procedura odobrena

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2010, 09:35:21 posle podne »



to je komisija u Nemanjinoj,ja nisam jos bio u Nis,ali mislim da je ovo dovoljno da se uradi intervencija.........

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #4 poslato: Avgust 24, 2010, 03:28:42 posle podne »
da li je neko iz vojvodine probao da overi uput?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2010, 04:01:14 posle podne »
Evo da napisem svoje tj. sestrino iskustvo u borbi oko dobijanja uputa u juzno-backom okrugu.
Obzirom da je prosle nedelje, konacno, odrzan sastanak izmedju direktora klinickog centra NS i specijalista ciji su potpisi nama potrebni, vise nemamo problema za dobijanje istih.
Dakle ovako:
Odete kod svog neurologa (dr.Nadj najverovatnije) kazete da vam trebaju 2 potpisa neurologa za uput u Nis. On ce vam potpisati i jos jedan neurolog koji se zatekne na klinici. S tim potpisima odete na vascularnu hirurgiju i trazite potpis nacelnika dr.Vladana Popovica. - I on sad daje potpis bez problema, kad vidi da je dr.Nadj potpisao.
Kad prikupite sva tri potpisa odete kod lekara opste prakse da vam ispise uput za komisiju i za stacionarno lecenje u Nisu, koje ce komisija overiti.
To bi bilo to, nadam se da je dovoljno razumljivo. Ako ima nekih nedoumica, pitajte me.

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2010, 06:17:59 posle podne »
imam ja pitanje  :n6:  :D
na cega se neurolozi potpisuju, na onaj izvestaj koji oni sastave (cicin protokol: "1.Odete kod svog neurologa da napise izvestaj da na licni zahtev idete na inervenciju koja nije naucno dokazana")?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #7 poslato: Septembar 08, 2010, 09:57:43 posle podne »
Uredno su srocili izvestaj za nas, sa sve memorandumom KC NS u zaglavlju, znaci ne treba poseban uput.
Ne mora posebno ni da se zakazuje vec se stane ispred ordinacije i ceka. Strpljenje i cekanje, toga treba najvise! Prvo kod dr.Nadja pa onda kod ostalih.
Puno srece!

Van mreže daeneris

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Žena
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2010, 10:40:19 pre podne »
dragi svi, pocela sam da se angazujem oko intervencije, ali mi nije jasno kakvi tacno uputi i overavanja su potrebni ako se iz beograda ide za nis? ako neko ima pouzdanu informaciju sto pre?

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2010, 11:33:39 pre podne »
i za bg ti vazi ovaj redosled:
- jelena ti zakaze intervenciju, tj. javi ti datum
- odes kod lekara opste prakse (svog izabranog lekara) i trazis mu ZELENI uput (uput za stacionarno lecenje), koji ce glasiti na KCN, vaskularna klinika.
- sa tim uputom ides u najblizu filijalu RZZO i overis uput (mozes poneti i kopije dokumenata koje smo dobili od doktora iz Nisa, samo onaj prvi koji se zove SCAN)

vodi racuna da ti uput vazi samo mesec dana, iako po novom zakonu vazi 3, ali mnogi su se opekli, 'ebes ga, takva zemlja...

Van mreže daeneris

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Žena
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #10 poslato: Septembar 13, 2010, 12:41:21 posle podne »
Nesli mnogo hvala! a da li mi treba uput od neurologa?

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #11 poslato: Septembar 13, 2010, 12:52:49 posle podne »
koliko ja znam, samo ako lekar o.p. nece da izda uput nego trazi preporuku neurologa ili ako komisija nece da overi bez prepuruke neurologa ali mislim da to u bg ide glatko
kod nas u vojvodini je malo drugacije

Van mreže daeneris

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Žena
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #12 poslato: Septembar 15, 2010, 11:43:05 posle podne »
nesli, hvala...raspitala se ikod ns u bgd treba misljenje neurologa, zeleni uput i ona dva cirkularna...

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #13 poslato: Septembar 16, 2010, 11:29:42 pre podne »
Meni su overili bez problema (u Leskovcu), samo sam pokazao cirkularno pismo sa potpisom prof. Bosnjakovica, dr Milica i dr Vojinovica (ipak su oni autoriteti u svojim oblastima).

Van mreže sekana

  • Član
  • **
  • Poruke: 32
  • Pol: Žena
Odg: Uput za intervenciju u Nisu
« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2010, 04:43:38 posle podne »
evo, moj neurolog nije za eksperimentisanje, i nece mi dati uput...
da li bi dr Nadj hteo da mi da uput iako nisam njegov pacijent?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.