Autor Tema: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!  (Pročitano 191338 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110132
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #150 poslato: Decembar 03, 2013, 11:27:03 posle podne »
новембар, немој ми замерити али ако је ситуација код тебе као и онда, када си написала "Mogu da hodam,trcim,skacem", занима ме шта си очекивала и чему си се надала?

Hendi-društvo

Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #150 poslato: Decembar 03, 2013, 11:27:03 posle podne »

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #151 poslato: Decembar 04, 2013, 09:19:56 pre podne »
Ne zameram,nemam zasto.Tacno je da ja mogu da trcim,hodam i skacem ali losije nego zdrave osobe.Nisam prosla proveru fizickih sposobnosti pri pokusaju da upisem pedagoski fakultet.Cinjenica je da sam sporija i da mi je motorika ostecena.Zato sam ocekivala da dobijem umanjenu radnu sposobnost.Videcu,mozda gresim u proceni odluke komisije.Jer su SVI specijalisti naveli da kod mene postoji trajno umanjena radna sposobnost.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110132
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #152 poslato: Decembar 04, 2013, 11:55:05 pre podne »
da mi je motorika ostecena.Zato sam ocekivala da dobijem umanjenu radnu sposobnost.

Još te nisu odbili ili ti je doca nešto rekao što nisi napisala a protumačila si kao odbijanje?

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #153 poslato: Decembar 04, 2013, 04:36:42 posle podne »
Sta znam kada me je pregledao tacnije"lupio"cekicem po ruci i nozi rekao je to je diskretno.Da ne gresim dusu pregledao je dokumentaciju i iskreno verujem da ce me realno kategorizovati.Kakva god odluka bude ne sumnjam da ce biti tacna,jer mi lekar deluje kao vrhunski strucnjak. ;)

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #154 poslato: Decembar 09, 2013, 02:07:06 posle podne »
Stiglo je resenje o proceni radne sposobnosti.Dobila sam prvi stepen.Mislim da je realno.Hvala svima koji su mi savetima pomogli da prodjem procenu radne sposobnosti. :n23:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110132
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #155 poslato: Decembar 09, 2013, 07:22:35 posle podne »
A sad aj u ćoše da klečiš na kukuruz po sata za kaznu.  ::D

Van mreže novembar2000

  • Član
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #156 poslato: Decembar 10, 2013, 01:04:12 posle podne »
Hahahaha....da znas da treba.Samo se zalim nesto,a pojma nemam ni sama zasto ;)

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #157 poslato: Februar 23, 2014, 06:37:51 posle podne »
Nemam vremena da citam celu temu a kako sam i prilicno nervozan  nesto, vreme sta li je, da li moze neko da mi kaze:

1. Ko u Srbiji vrsi procenu  stepena invaliditeta
2. Procenu radne sposobnosti ili je to jedno te isto?

Jako sam zainteresvovan da uradim procenu a razlog je taj sto nameravam da  sutra  se zaposlim u okviru programa  prekvalifikacije ali i dlaje mi nije jasno kakva prekvalifikacija dolazi u obzir  koliko sam visokoobrazovan? Logicno se namece da mi kao dipl ecc ne mogu uposliti kao elektricara, pritom nepocenjujuci nicije zanimanje?

Molim vas ako neko vec ima iskustva a rad bih bio znati ako imate kakve sugestije, u svakom slucaju svaka pomoc je dobroosla.


Hvala.

http://www.youtube.com/watch?v=qvt8YryShhU


Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #158 poslato: Februar 23, 2014, 06:52:12 posle podne »
Nemam vremena da citam celu temu a kako sam i prilicno nervozan  nesto, vreme sta li je, da li moze neko da mi kaze:

1. Ko u Srbiji vrsi procenu  stepena invaliditeta
2. Procenu radne sposobnosti ili je to jedno te isto?

Jako sam zainteresvovan da uradim procenu a razlog je taj sto nameravam da  sutra  se zaposlim u okviru programa  prekvalifikacije ali i dlaje mi nije jasno kakva prekvalifikacija dolazi u obzir  koliko sam visokoobrazovan? Logicno se namece da mi kao dipl ecc ne mogu uposliti kao elektricara, pritom nepocenjujuci nicije zanimanje?

Molim vas ako neko vec ima iskustva a rad bih bio znati ako imate kakve sugestije, u svakom slucaju svaka pomoc je dobroosla.


Hvala.

http://www.youtube.com/watch?v=qvt8YryShhU
Moram dopuniti post, zapravo  kao detetu su mi odstranili hipofizu, centralnu zlezdu  koja regulise rad ostalih zlezdi sto  a po samom uzroku bolesti dovedi do stanja totalnog poremecaja hormona tj po bolesti teskog obika hormonskog poremecaja kao i teskog oblika osteoporoze i psihicke rastrojenosti odnosno depresije ciji je indikator hormonski poremecaj.
Jebiga...ne znam u koju grupu, gde da se svrstam:)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #159 poslato: Februar 23, 2014, 09:20:32 posle podne »
Laufer, ukoliko ste nezaposleni, prvo treba da idete u Nacionalnu službu za zapošljavanje. Ponesite i nalaze od lekara.
Procena radne sposobnosti se vrši nakon brojnih pregleda, uput vam daje lekar opšte prakse.

Ovo su znači prvi koraci - lekar opšte prakse, Nac. služba za zapošljavanje..

Pogledajte ovo

  http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3412.15.html i ovo

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3412.135.html

- tu je kopija mog posta u kome stoji spisak svih neophodnih pregleda za procenu radne sposobnosti.

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #160 poslato: Februar 23, 2014, 10:01:52 posle podne »
Hvala .

Ne, u radnom odnosu sam, preduzetnik sam. Uradio bih to iz  razloga kako bih se dokopao nekog posla  jer ovo mi je vise isuvise stresno postalo.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #161 poslato: Februar 25, 2014, 01:15:29 pre podne »
Laufer, mislim da je isti postupak, ali nisam sto posto sigurna. Svakako morate da uradite sledeće preglede:

" Ja sam ležala deset dana na Institutu za medicinu rada "Dr D Karajović". Tako je predložila lekarka opšte prakse, a firma je platila donošenje Ekspertize nakon svih pregleda-to su tražili jer je u to vreme izašao zakon da firme treba da zaposle lica sa invaliditetom. U samoj firmi bilo nas je nekoliko i nije bilo potrebe da se zapošljava neko novi.

Evo šta sam od pregleda tamo radila:

SPIROGRAM -ispitivanje kapaciteta pluća

EKG

RENGEN PLUĆA

LABORATORIJSKE ANALIZE

KARDIOLOŠKI PREGLED

NEUROLOŠKI PREGLED

PSIHIJATRIJSKI

ORL

OFTAMOLOŠKI PREGLED

ORTOPEDSKI PREGLED "

ovo sam iskopirala iz svog posta, da znate koje preglede morate da uradite..

I radite procenu radne sposobnosti radi održanja posla ( tako se zove kad samo menjate zanimanje )

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #162 poslato: Februar 26, 2014, 12:37:28 pre podne »
Odlicno, zahvaljujem.


Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #163 poslato: Mart 26, 2014, 06:17:20 posle podne »
Evo jos jedno pitanje, upravo trazim sada negde da li po mojoj bolesti koji je to stepen invaliditeta.

Da li je procena radne sposobnmosti osoba sa invaliditetom isto i procena invaliditeta????

Uradio bih  procenu stepena invaliditeta! Hvala u napred.

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #164 poslato: Mart 26, 2014, 07:20:18 posle podne »
Laufer мене занима то исто, да ли се на основу дијагнозе МС добија степен индалидитета. (Проучавајући то сам и нашла овај форум  :cheers:) Колико сам ја схватила то што ти питаш су две различите ствари. Процена радне способности ради се у Медицини рада (Делиградска ул). Оцена степена телесног оштећења (инвалидности) је друго и још нисам схватила где се то ради. Ето, то је брзи одговор док не стигне неко упућенији да нам помогне  ;)

Ја сам у радном односу и занима ме да ли мене фирма може на основу моје дијагнозе да пријави као ОСИ и тако престане да плаћа те пенале. Увек кад дође тај датум у месецу да то мора да се плати мене срамота ем држе мене у коју не могу да се поуздају (буквално сам у један петак отишла нормална кући, у пон се јављам са инфузије да не знам када ћу се вратити) ем плаћају држави те пенале.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.