Autor Tema: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!  (Pročitano 190493 puta)

Van mreže Aleksa

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #30 poslato: Mart 01, 2011, 04:37:45 posle podne »
Ja sam bio na kategorizaciji u petak i rekli su mi da ce me obavestiti putem poste. Nisam mogao da izdrzim i otisao sam danas tamo da ih pitam koji je zakljucak. Naveli su ovo: "Invalid trece kategorije" i da sam nesposoban za rad? Koji je moj stepen telesnog ostecenja, nikad nisam bio zaveden kao invalid? Imam povredu noge, gde ne mogu da dizem desno stopalo i ne mogu da hodam bez pomaga (mogu, ali to zovu petlov hod), takodje sam sterilan i zbog toga imam i psihickih prblema i problema sa visokim pritiskom. Sta ja dalje da radim? Gospodja iz NSZ mi je rekla da odem do socijalnog da pitam da li imam prava na neku pomoc i da probam da odem u invalidsku penziju (imam 5 godina staza) :sad: Ne zaposlen sam i nikad nisam dobijao neku novcanu pomoc zbog noge. Da li cu ikada moci da se zaposlim u nekoj firmi? Hocu li imati bar popust pri registraciji vozila, jer imam auto, ali nije zaveden na invalida, jer nigde ne pise da sam invalid. Meni nista nije jasno ... ja sam invalid trece kategorije, ne sposoban za rad, koji u stvari "nije" invalid i nema nikakve olaksice  n31

Hendi-društvo

Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #30 poslato: Mart 01, 2011, 04:37:45 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #31 poslato: Mart 01, 2011, 04:48:46 posle podne »
Aleksa,ti po godinama života i staža,kako piše u zakonu, samo prvo proveri da li su svi doprinosi uplaćeni kako treba
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,1721.0.html
mislim da možeš da predaš zahtev za invalidsku penziju ,a tamo će ti se odrediti % invalidnosti,i stepen telesnog oštećenja.Možda će ti ( ja nisam dr,i nemam veze s ik,samo mogu da nagađam)uz taj izveštaj NSZ koji bi priložio uz ostalu dokumentaciju,dati penziju i ostalo(mislim na tuđu negu i pomoć) ako na to imaš pravo prema tvom stanju.
svakako probaj.
kad sve to obaviš,videćeš dalje za olakšice.

Van mreže Aleksa

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #32 poslato: Mart 01, 2011, 08:09:42 posle podne »
Ja cu sacekati prvo taj izvestaj da vidim pisanu formu. Danas sam otisao samo da pitam, jer nisam mogao da cekam. Ja mogu da se staram o sebi, nema potrebe za tudjom negom i pomoci, a penziju ne zelim  :( Ali videcu kako sve i sta kad dobijem taj papir. Najvise bih voleo da mogu da radim i da dobijem bar neke olaksice, npr. pri registraciji vozila i da konacno saznam svoj stepen ostecenja.
Jos bih vas zamolio da mi objasnite znacenje "invalid trece kategorije", ako ste uponzati s' tim.

Puno vam hvala, cini mi se da ste svi ovde ljubazni  :n23:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #33 poslato: Mart 01, 2011, 08:22:46 posle podne »
zaista ne znam :m1:,možda je ovo
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,3412.msg184263.html#msg184263

Da bi dobio olakšice ,trebalo bi da uradiš veštačenje za procenu telesnog oštećenja i procenat invalidnosti,a kako si radio,to bi,ja mislim trebao u PIO da se raspitaš,kako i šta ti treba od dokumentacije i sl .Da li se postupak vodi pod "zahtev za invalidsku penziju" ili pod " zahtev za tuđom negom i pomoći" ili nekako drugačije,tamo će ti najbolje objasniti.

Van mreže Aleksa

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #34 poslato: Mart 01, 2011, 08:44:29 posle podne »
Raspitacu se, pa cu videti sta i kako.

Jos jednom, puno hvala :n23:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #35 poslato: Mart 01, 2011, 08:49:31 posle podne »
ma nema problema :D ,javi nam se kad saznaš i šta saznaš ;)

Van mreže kajblo

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • Moraš biti promena koju želiš videti oko sebe.
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #36 poslato: Mart 03, 2011, 01:35:07 posle podne »
Pozdrav svima,

korisnik sam uvecane tudje nege i pomoci vec par godina, i u obavestenju pise da imam telesno ostecenje od 100% po jednom osnovu, trenutno skupljam papire za predaju NSZ u vezi procene radne sposobnosti (nalaz lekara specijaliste, psihologa, obrazac 1 itd) mene interesuje sledece da li cu dobijanjem potvrde da sam radno sposoban od NSZ izgubiti svoju uvecanu tudju negu i pomoc?

Unapred hvala!

Van mreže kajblo

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • Moraš biti promena koju želiš videti oko sebe.
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #37 poslato: Mart 07, 2011, 07:45:11 posle podne »
jel niko nije uradio procenu radne sposobnosti a da ima uvecanu negu i pomoc :(

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #38 poslato: Mart 07, 2011, 10:05:04 posle podne »

Van mreže Sašam

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #39 poslato: Mart 08, 2011, 12:13:59 pre podne »
Imam disko herniju to je zakljucak neuro hirurga na osnovu snimka MR i na korak sam od operacije.
Interesuje me da li neko zna u koju grupu invaliditeta spada disko hernija
i imam li sanse da dobijem neko olaksanje sto se tice posla.
Radim na visini i cesto ne stojim na celom stopalu sto mi posebno zadaje bol.
Unapred zahvalan.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #40 poslato: Mart 09, 2011, 01:22:01 pre podne »

Mislim da je najbolje da radiš procenu radne sposobnosti. Prvo idi kod dr. specijaliste, zatim kod dr. opšte prakse i traži od njih da te upute u Institut za medicinu rada, tamo će te detaljno pregledati i odrediti stepen invalidnosti.


Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #41 poslato: Mart 09, 2011, 09:52:58 posle podne »
Danas sam bila na proceni radne sposobnosti. Bila sam jako uplašena i konfuzna, a Komisija sastavljena od šest članova, bukvalno me je rešetala pitanjima.

Akcenat su stavili na psihijatrijske dijagnoze, a  predsednik Komisije nije verovao da imam hemiparezu leve strane, pa me je " pregledao " - stezala sam mu prste i sa levom i sa desnom rukom.

Rečeno mi je da nemam nikakva prava iako imam 80 posto telesnog oštećenja!

Takođe mi je rečeno da pozovem za 3-4 dana, da pitam da li je gotov Zaključak Komisije, mada mi je žena iz Nac.službe za zapošljavanje rekla preko tel. da mogu da zovem i sutra tokom dana.

Bio je problem što firma -državna uprava u kojoj radim nije dala predlog eventualnih poslova koje mogu da radim.

Sama sam predložila šta bih mogla da radim, ako ocene da mogu da radim.

Međutim, sam predsednik Komisije je rekao da su problem psih. dijagnoze i ovo što padam na ulici u poslednje vreme.

Zaista ne znam šta će dalje biti, pisaću čim saznam kakva je ocena i kakav je Zaključak Komisije.

Prilično sam zbunjena vezano za ta prava, po njima nemam pravo nikakvo, iako imam taj stepen telesnog oštećenja.

Ako je to stvarno tako, i ako sam ovo samo radila zbog firme, maksimalno ću se potruditi, i ako treba naći vezu za odlazak u invalidsku penziju.   

Van mreže kopriva

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #42 poslato: Mart 14, 2011, 07:53:55 posle podne »
Danas sam dobio resnje NZS nalaz,misljenje i ocena radne sposobnosti .Utvrdjen 1 stepen teskoca i prepreka u radu i da imam status lica sa invaliditetom koji se zposljava pod opstim uslovima uz ogranicenja koja su naveli.  Da li neko moze da mi odgovori koliko sam zasticen zakonski od eventualnog otkaza i da li su morali da mi daju i procenat invaliditeta. Hvala 

Van mreže Sašam

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #43 poslato: Mart 14, 2011, 10:25:06 posle podne »
A koja su ti ogranicenja naveli i zbog cega.

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #44 poslato: Mart 19, 2011, 07:43:22 posle podne »
Danas sam dobio resnje NZS nalaz,misljenje i ocena radne sposobnosti .Utvrdjen 1 stepen teskoca i prepreka u radu i da imam status lica sa invaliditetom koji se zposljava pod opstim uslovima uz ogranicenja koja su naveli.  Da li neko moze da mi odgovori koliko sam zasticen zakonski od eventualnog otkaza i da li su morali da mi daju i procenat invaliditeta. Hvala  

Mene to isto zanima, jer sam čula da ću do kraja meseca dobiti nalaz te Komisije sa ocenom 1 -zvala sam ih i tako su mi rekli da je Komisija odlučila.

Da li je to moguće ako imam 12 dijagnoza i 80 posto tel.oštećenja-da dobijem ocenu 1?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.