Autor Tema: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!  (Pročitano 190500 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #165 poslato: Mart 26, 2014, 08:09:53 posle podne »
да ли се на основу дијагнозе МС добија степен индалидитета.

Ја сам у радном односу и занима ме да ли мене фирма може на основу моје дијагнозе да пријави као ОСИ и тако престане да плаћа те пенале. Увек кад дође тај датум у месецу да то мора да се плати мене срамота ем држе мене у коју не могу да се поуздају (буквално сам у један петак отишла нормална кући, у пон се јављам са инфузије да не знам када ћу се вратити) ем плаћају држави те пенале.

Dijagnoza,bilo koja,sama po sebi,ne povlači invaliditet. Invaliditet je procenjeno ukupno stanje obolele osobe u datom momentu. Mnogo mi je žao, jer znam da sam vas razočarala.

Što se tiče procene radne sposobnosti zbog posla,i firme da bi vas imali kao OSI
pročitajte ovo
http://rtvpancevo.rs/Vesti/Ekonomija/zapoljavanje-osoba-sa-invaliditetom-samo-uz-reenje-komisije.html
možda vam pomogne ,a i firmi,da znate šta vam je činiti.

Uradio bih  procenu stepena invaliditeta! Hvala u napred.

To se radi u Pio,treba da predate zahtev za utvrđivanje stepena invaliditeta,medicinsku dokumentaciju,i čekate poziv za tamošnju lekarsku komisiju.

Hendi-društvo

Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #165 poslato: Mart 26, 2014, 08:09:53 posle podne »

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #166 poslato: Mart 26, 2014, 09:19:22 posle podne »
Нацо, хвала пуно на одговору. Што се мене тиче можемо на ти.  :)
Да ли та комисија из НСЗ зна шта је МС? Моји кад иду по упут мени за пулсну на шалтеру код др их питају "јел ТО заразно?" Да ли та комисија зна да сам ја кад имам напад 2 месеца као морж, месец дана после тога могу можда по мало по кући, месец дана после могу некако уз некога до посла (аутобусом наравно!)? И то послодавац мора да толерише и још плаћа пенале  ](*,). То значи да треба да циљам да идем код њих у тренутку напада? Тада ми баш и није ни до каквих комисија. Знам да нисам једина, али сам нова на форуму па нисам још стигла да ишчитам сва ваша искуства зато ми молим вас не замерите ако питам нешто о чему сте већ писали.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #167 poslato: Mart 26, 2014, 10:52:14 posle podne »
Naravno da zna,ali tako je. :n14:
Neka te poslodavac pošalje na procenu radne sposobnosti zbog tih penala,ili kreni sa skupljanjem svih medicinskih dokumenata)uz stare,trebaju i novi) pa uđi u postupak za invalidsku,ako imaš najmanje 5 god radnog staža. I ni tu se ne gleda sama dg,već ono što sam već rekla.

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #168 poslato: Mart 26, 2014, 10:59:18 posle podne »
Нацо хвала још једном.
Почела сам да скупљам те папире, сад још и др опште праксе да објасним шта ми све треба  :n22: Како иде заказивање најраније 2 месеца први папир ће ми застарети кад скупим последњи  ](*,) Обавештавам чим нешто конкретно урадим  ;)

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #169 poslato: Mart 26, 2014, 11:01:03 posle podne »
Hvala,

Uradio bih i procenu radne sposobnosti ali bih ovo prvo, procenu  stepena invaliditeta.  Ne znam za kada ce mi sta trebati, a sve  sam to vec morao obaviti odavno.

Van mreže homer

  • Član
  • **
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
  • sunt lacrimae rerum et mentem mortalia tangunt
  • Dg: G35
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #170 poslato: Jul 25, 2014, 10:09:51 pre podne »
Dakle, bezobrazluk je sledeci. Dobio sam procenu, prosle godine, Promenili mi radno mesto, jeste kao lakse od pethodnog, ali nije, knjuigovodja na telefonistu. Ja sam govorio ne, znajuciu probleme i poznavajuci tok bolesti, oni da, ne obazirajuci se ni na sta. Zadnja dva meseca nisam radio, ne radim i dalje, jer ne mogu da stojim, ne mogu da hodam, dugo da sedim takodje. Doktor neurolog mi je, u klinickom centru napisao, da ni na ovom radnom mestu ne mogu da radim. I, gde sam sada ja.

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #171 poslato: Avgust 06, 2014, 02:55:32 posle podne »
Zzzzzz za sve,


Evo konacno sam pokupio neku dokumentaciju i trebam u PIO da predam z aprocenu telesnog ostecenja, e sada zanima me koliko se od prilike ceka, resenje ili poziv.

Svako dobro.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #172 poslato: Avgust 06, 2014, 06:45:00 posle podne »
Dakle, bezobrazluk je sledeci. Dobio sam procenu, prosle godine, Promenili mi radno mesto, jeste kao lakse od pethodnog, ali nije, knjuigovodja na telefonistu. Ja sam govorio ne, znajuciu probleme i poznavajuci tok bolesti, oni da, ne obazirajuci se ni na sta. Zadnja dva meseca nisam radio, ne radim i dalje, jer ne mogu da stojim, ne mogu da hodam, dugo da sedim takodje. Doktor neurolog mi je, u klinickom centru napisao, da ni na ovom radnom mestu ne mogu da radim. I, gde sam sada ja.

Онда поднеси за пензију.

Van mreže plocica

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #173 poslato: Avgust 15, 2014, 12:06:18 posle podne »
Pozdrav dobri ljudi.
Imam 39 godina i dijabeticar sam od svoje 17 godine. Uzimam insulin 4x dnevno. Iako su mi predlagali insulinsku pumpu, nisam mogao da sa njom zivim. Pored toga pre oko 12 godina radjen mi je laser na ocnom dnu (oba oka). Imao sam i 3 napada hipertireoze (stitna zlazda) sada sam u remisiji. Bubrezi delimicno osteceni, na poslednjem rezultatu proteinurija 0,86.

Problem je sledeci. Radim za veliku bivsu drzavnu (sada privatnu firmu) vec 8 godina. Kako sam zavrsio fakultet VII/1 stepen, radio sam kao programer nekoliko godina. Posledne 3-4 godine radim na odrzavanju softvera i to radim PO SMENAMA 12-24-12-48. Do sada je sve to nekako islo dok nisam saznao pre nekoliko dana da nam prete otkazom. Secer je od stresa odmah krenuo da dvilja, nadam se da isto nece biti i sa stitnom zlezdom.

Nikad se do sada nisam bunio za rad niti za smene, bilo je bitno samo zadrzati posao. Sada, kada je svemu tome kraj, samoinicijativno sam otisao u Medicinu Rada na procenu radne sposobnosti. Odmah su me smestili u stacionar i krenuli sa ispitivanjima. Detalje, ako nekog zanima, cu vam pisati.

Odlucio sam da uradim procenu Kako bih imao NESTO da prilozim poslodavcu. Drugo, svi doktori, cim su culi da sam dijabeticar, ogorceni su bili kada su culi za smenski rad. Video sam na forUmu da ima puno ljudi koji su radili procenu, ali nisam procitao ni jedno detaljno iskustvo dijabeticara. Ukoliko imate neke savete, recite. Cekam jos neke analize pa cemo videti sta ce to sve izroditi.

Bitno mi je sta sada ciniti. Medicina Rada koliko sam shvatio, daje ekspertizu sa kojom se posle ide na komisiju za finalnu procenu radne sposobnosti. S druge strane 1. Septembar se blizi i kadrovsko vrsi pritisak na nas...

Van mreže homer

  • Član
  • **
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
  • sunt lacrimae rerum et mentem mortalia tangunt
  • Dg: G35
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #174 poslato: Septembar 12, 2014, 03:51:22 posle podne »
Онда поднеси за пензију.

Podnela je sestra za mene. Izlazim 16.09. Da vidimo ima li normalnih u ovoj ludoj kuci zvanoj Srbija.  :(

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #175 poslato: Septembar 18, 2014, 02:42:37 posle podne »
Pozdrav,

Predao sam danas za procenu telesnog ostecenja i pitah opet lepo da li se time utvrdjuje stepen invaliditeta ona me zena bledo gleda?

Da li neko bre zna kako se utvrdjuje stepen invaliditeta ili invalidnost!

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #176 poslato: Septembar 18, 2014, 07:11:37 posle podne »
Znam da postoje formulari:
Zahtev za telesno oštećenje i tuđu pomoć i negu  
Zahtev za utvrđivanje procenta telesnog oštećenja
Zahtev za izdavanje potvrde / uverenja o utvrđenom procentu telesnog oštećenja

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,2304.msg566319.html#msg566319

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #177 poslato: Septembar 18, 2014, 11:16:45 posle podne »
Aha , po ovoj klasifikaciji ja sam predao za prvu!

OK, pa dobro videcemo sta ce ispasti.

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #178 poslato: Oktobar 21, 2014, 03:52:29 posle podne »
Pozdrav,

Danas sam bio na komisiji i kazu  "mi te ne mozemo poslati u penziju jer se u otpusnoj licti nisu izjasnili o tvojoj radnoj sposobnosti"

Rekoh pa ja zemlim da mi se izvrsi procena invalidnosti a ne penzija, jer nije dovoljna za zivot  a taman posla za ozbiljnu subbstituciju koa sto je moja.

Posalju me u Nacionalnu suzbu za zaposljavanje i oni mi kazu da kao ekonomista bez obzira sto se samo fiktivno vodi firma na mene jer zbog svoje psihofizickog stanja nisam u stanju da radim, i da dobijem  procenu invalidnosti morao bih sebi da nadjem posao, lakse radno mesto u okviru svoje firme!!!!!!!!!!!!!!

Rekoh a sta ako firma koja je u restruktuiranju mi otkaze lokal pa samo imam firmu ali ne i lokaciju? Kaze d ane zna!


Rekoh da li to znaci da je meni najblja varijanta da zatvorim firmu pa tek onda izadjem na  komisiju jer cu u tom slucaju biti pod ingerencijom drzave?
Kaze pa ne moze vama drzava da nadje posao to morate sami! Hmmmm, poludeo sam!

Da znam da sam trebam pronaci posao ali cu ga lakse naci kada imam crno na belo procenu invaliditeta j***m TI DRZAVU OVAKU!

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Procena radne sposobnosti OSI radi zaposlenja ili održanja istog!
« Odgovor #179 poslato: Februar 28, 2015, 01:14:47 posle podne »
Evo da se malo raspitam. :) Pre nekog vremena me zvali sa biroa i nude mi da budem nocni cuvar?! ](*,) Odem lepo kod njih i objasnim im da ne mogu da radim taj posao ili neki slicni tome zbog dijagnoze, da me ne skidaju bez veze sa biroa i da ne ispada da biram poslove itd...E sad decko koji tamo radi mi rekao da moram uraditi procenu radne sposobnosti i kaze da ce mi naci dobar posao kad to uradim jer dosta firmi moraju da zaposle odr broj ljudi sa odr problemima zdravstvenim da tako kazem. Ja nemam nekih izrazenih problema osim utrnlosti leve sake koja je stalna i u zadnje vreme me malo zeza leva noga. Znam da se procena placa oko 3000din ali me zanima da li cu dobiti nesto sa tom procenom ili za dzabe idem to da radim?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.