Dg > CCSVI - posle intervencije

Bencio

(1/29) > >>

Nesli:
Bencio je neki dan bio u Nisu na intervenciji!
Uz njegovu saglasnost prenosim ovaj njegov text:

Od: bencio /uz moju saglasnost, objavi rado svima/
Dragi prijatelji, evo da se oglasim i ja!

Bio sam na intervenciji u sredu. Doputovali smo u Niš uveče u utorak, žena, sin i ja, oko 22.00h i prenoćili smo u hotelu. Ujutro smo došli u KC Niš, nešto pre 7.30h. Sin je odmah našao nekoga ko je došao sa kolocima, jer ne mogu ni da stojim više čvrsto, a kamo li da hodam.
Otišli smo na II sprat - odeljenje hirurgije. Predali smo uput i knjižicu sestri, da otvori istoriju bolesti. Ubrzo potom, pojavio se Dr Živić. Samo je onako svima u hodniku klimnuo glavom, pogledavši nas sve. Potom su prozivali jednog po jednog. Smešten sam u sobu u krevet i sestra mi je rekla, da je sada to moj krevet za ceo dan. Ležao sam tako (obučen) sve vreme.
Najpre je došla sestra i ubacila mi braunilu u venu, koja mi je tek uzvađuna uveče pred sam polazak kućiu. Potom je došla bolničaka i obrijala me. Non-stop je neko ulazio i stalno nešto upisivao-dopisivao na moju listu koja visi na krevetu.
Nešto oko 9.00h ulazi Dr Živić sa svojom svitom u vizitu. Kod mene ne zastaje, već samo šaljivo dobaci: "Imamo ovde jednog predsednika". Šala, valjda zbog mog prezimena. Odlazi kod drugih operisanih bolesnika-(sve stari ljudi). S njima razgovara i potom odlaze svi iz sobe. Od tog trenutka više nisam ni sreo ni video nigde Dr Živića. Otišao je i kući po podne, tako sam čuo od sestara, dok sam ležao posle intervencije.

Negde oko 9.30h, dolazi bolničarka sa kolicima i odvodi me najpre kod neurologa, koji se nalazi u drugoj zgradi. Inače bolnički krug se sastoji od niza razuđeni zgrada, do kojih se lako dolazi kroz krug-park. Nisu mnogo udaljene - (za one koji hodaju). Od nas četvoro toga dana, ista sestra je jednoga vodila kod neurologa, drugoga na magnet, trećeg na dopler..., tako da se u suštini nismo ni sretali. Neurolog obavi sve neurološke probe, meri i na štopericu kretanje po hodniku, ko može i još niz dugih testova. Potom sednete sa njom i u njenoj ordinaciji radite neke testove koncentracije pažnje, (slike i brojevi na papiru). Brzina i preciznost ruku, onda test sabiranja i pamćenja brojeva koje slušate sa kompjutera i izgovaranje glasno zbira, uz stalno dodavanje novog broja koji sabirate sa poslednjim koji je kompjuter izgovorio. Uglavnom, ceo pregled neurologa traje oko 45 min.

Direktno odatle otišli smo na kolor dopler, kod već čuvene Dr Vesne. Rekla je sinu da me ne stavlja na krevet, već da baš tako ostanem u kolicima, okrenut licem ka njoj. Krenuo je pregled vratnih vena. Doktorka, koja je bar meni neizmerno simpatična, sve vreme i razgovara, dok joj ruka prosto klizi po onom gelu, kao da vas miluje. Mislim da je pregled trajao oko 5-7 min. Odjednom, doktorka kaže gotovo. Ja je pitam da li treba onako po Zamboniju u onih 5 položaja, a ona mi onako umilno kaže: "Ne treba, sve sam videla". I dodaje: "Znate, u ležećem položaju, često dobijemo neke dodatne podatke, koji mogu da budu pogrešni". I nastavlja: "Leva jugularna vam je malo sužena, ali ima normalan protok. (Valjda anatomija) A desna jugularna vam je zatvorena celom dužinom". Sve je to posle potvrđeno i na samoj itervenciji, pri flebografiji! Šta sada više reći, o ovoj predivnoj ženi, doktorki, expertu!? Mislim da bi sve reči bile preslabe. Pitam je dalje, da li zaista otkriva 100% malformacije kod svih. Doktorka klima glavom potvrdno, uz opasku, da gde baš nije 100% sigurna, a sumnja, to posle flebografija uvek potvrdi dakle 100%.

Odatle dalje odlazimo na magnet. Magnet ko magnet, traje oko 25min. (sa prekidom za kontrast). Samo se izuje, ostaje se obučen i bez nakita ulazi. Podneo sam ga iznenaujuće dobro.

Odatle pravo u angio salu, gde vas već čekaju spremne sestre. Ušao sam sa kolicima. Supruga mi je pomogla da se skinem do gola i popnem preko 3 stepenika i da legnem na operacioni sto. Supruga izlazi. Sestre me vezuju kajšem preko ruku i grudi. Priprema traje još neko vreme (oko 15min.). Ulazi doktor, staje iznad mene, pozravlja me i predstavlja se: "Ja sam doktor Dragan Stojanov, a ovo je moj tim, sa kojim ću vam uraditi intervenciju". Ovaj doktor i Prof. Bošnjakovioć, su jedini u CCSVI timu, kako mi je uveče rekao Dr Milić. Sestra mi daje anesteziju u preponskom delu. Ubod ko ubod. Ubrzo doktor kreće sa probijanjem kroz kožu u venu. Tu osećam jaki bol. Doktor nastavlja, ja kažem uffff. Pita me dali boli jako. Kažem da. Kaže sestri da mi da još anastezije. Daje. Nastavlja dalje da ulazi u venu, ja i dalje osećam jak bol i neprijatnost. Doktor vidi i kaže sestri, još anestezije. Ona daje uz komentar: "Evo primili ste 7 doza, a obično idemo sa tri. Izgleda da ste mnogo preosetljivi". Doktor samo kratko kaže: "Nerv" Nastavljaju dalje, sada mi je već sve OK. Sve je išlo super uz par neprijatnosti. U jednom trenutku osećam mučninu, kada sam osetio da mi nešto ide preko stemaka-kroz stomak. Rekao sam da mi je malo muka. Odmah je došla sestra do mene i rekla mi, da to tako mora kod svih, jer se u tom trenutku pregleda vena azigos. Uveče u razgovoru na tu temu sa Dr Milićem, rekao mi je da može pre da bude muka od kontrasta i da se on posle izbaci putem mokrenja. Pomenuta mučnina mi se javila oko 3 puta od po max. 10 skundi i to u vrlo kratkom periodu. Dalje je sve proteklo do kraja, ama baš bez ikakvih problema. Balonorana je desna jugularna vena, više puta u gornjem delu na samom ušću, pod pritiskom od 15 atmosfera, gde je bila potpuno zatvorena. Osetio sam samo pucketanje. Oko nje je u tom delu bila gomila kolaterala. Potom baloniranje više puta, u krajnjem donjem delu, gde je takođe bila potpuno zatvorena. U središnjem delu je bio samo kratko vidljiv protok, uzan kao konac. U trenutku kada krv pojuri kroz venu, kaže dr Milić, sve kolaterale automatski bivaju usisane u centralni tok i nestaju trenutno. Doktor je završio i rakao mi – gotovi smo. Pitao sam ga za ishod, a on mi kaže, da ne bi trebalo da ima više problma. Pozdravili smo se i otišao je. Sestre su nastavile da me „razmontiravaju“. Pozvale su suprugu i sina da uđu i da pomognu da me prebace na krevet. Odgurali su me nazad na odeljenje. Intervencija je trajala od ulaska do izlaska 1h i 15min.Ostao sam da ležim 3h nepomično na leđima, bez uzglavlja. Potom još 30min. Sa uzglavljem. A potom se može podići krevet u sedeći položaj. Ništa se ne jede i ne pije do tada. Sada može malo jogurt, neka kiflica... Pacijentkinja koja je rađena posle mene, došla je u sobu da me pita kako sam prošao, posle samo 2h ležanja, i da mi kaže da intervencija nije baš bezbolna, kao što se priča. Izašla je napolje sa mužum da puši i kolabirala 2 puta. I napolju i posle u liftu pri povratku na odeljenje. Doktor Milić kaže, da ne može od intervencije, već što nije odležala, pa gladna, pa sparina i još puši. Sa tim se i njen muž složio. Naravoučenije za sve ostale!!! Ostali smo u krevetima čekajući da dođe Dr Mlić. Negde oko 17.00h, pojavila se Dr Vesna u sobi kod mene, da vidi kako sam prošao, Proverila je verovatno snimke u angio sali da se uveri da je bila u pravu. Prijatno me iznenadila i popričali smo opet malo. Posebno je pozdravila Gagu i Goxija, jer je čula da pominjem grupu na fb. Goxi i Gaga su tamo glvni likovi i svi ih samo pozdravljaju. Na odlasku sam joj rekao da ću o njoj sada tek pisati na fejsu, kakva je ona osoba. Doktorka se nasmejala i rekla: "Nemoje, ne treba to meni". Okrenula se i otišla. Dr Milić se pojavio oko 2o.45h. Došao je i kod mene u sobu, gde smo i započeli razgovor, koji smo posle nastavili i u njegovoj sobi. Izvadili su mi braunilu, obukao sam se i otišao kod doktora. Razgovarali smo o svemu i svačemu do 22.00h kada smo i napustili KC. O razgovoru sa Dr. neki drugi put. U gradu smo pojeli po pljeskavicu i oko 22.35h smo napustili Niš. U BG smo stigli oko 01.00h. Eto toliko od mene za sada.

PS./ Ne osećam još uvek nikakve promene, na bolje. Osećam se sada nekako prazno! Hoću da vam kažem i to, da sam zbog iznenadnog poziva poluizgubljen i sav smušen otišao za Niš, a da nisam poneo ni jedan papirić od neurologa. Dr neurolog mi je posle onog pregleda rekla, da obavezno donesem celokupnu dokumentaciju od svog neuruloga, za protekle 3 godine, kada dođem na kontrolu, da bi stvorila što kompletniju sliku.
Pozz svima

Ena:
Bencio i ovde ti želim uspešan oporavak. :)

musoki:
Želim ti brz i potoun oporavak.
Veoma mi je drago.

Daca:
Bencio,hvala za ovako detaljno opisivanje.  :ye1: 
Bice sve to super!!!  :n23:   
Cim budes mogao javi se...  :n23:

djurkan:
Benicio, sve najbolje ti zelim, bravo za tebe :ok:... a sad samo polako, sve ce se srediti :D

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju