Autor Tema: Izmešten prvi vratni pršljen i MS  (Pročitano 135609 puta)

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #210 poslato: Septembar 21, 2012, 09:57:46 posle podne »
Povremeno osetim trnjenje i u prstima na nogama.  Sad koliko god da sam laik nesto mi ne deluje normalno da od te blage protruzije mogu da imam sve te probleme.
Trnjenje u nogama osećam i ja,tačnije u stopalima.
Moguće je da one izazivaju sve to.Reci mi koliko često ideš kod kiropraktičara?:)

Hendi-društvo

Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #210 poslato: Septembar 21, 2012, 09:57:46 posle podne »

Van mreže bilke

  • Član
  • **
  • Poruke: 11
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #211 poslato: Septembar 21, 2012, 10:51:56 posle podne »
Igrom slucaja sam 3 puta bio i to sva 3 puta u zadnjih mesec dana...prvi put kad sam mislio da nije neki problem, drugi put nakon magnetne pre mora, 3 put nakon povratka sa mora kad sam krenuo privatno na fizikalnu terapiju....ono sto znam je da su stvarno provereni kiroprakticari i valjda nisu nista sj****i...doduse posle tog drugog puta su se malo pojacali bolovi ali sam to nekako povezivao sa magnetnom...nakon treceg i terapija malo je popustilo...krenuo sam da treniram ali i dalje su tu u blazoj varijanti pa me brine da mi nisu nesto dodatno sj****i...

Van mreže bilke

  • Član
  • **
  • Poruke: 11
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #212 poslato: Septembar 21, 2012, 10:52:41 posle podne »
nijedan nije dirao kicmu....bilo je samo ono malo levo desno vrat..i izvlacenje...

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #213 poslato: Septembar 21, 2012, 10:56:35 posle podne »
Jel dirao pršljenove,msm jel njih nameštao?

Van mreže bilke

  • Član
  • **
  • Poruke: 11
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #214 poslato: Septembar 21, 2012, 11:01:32 posle podne »
Pa rekao mi da legnem na ledja da se opustim i ono malo trzne levo desno ...kvrcne vrat i to je to

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #215 poslato: Septembar 21, 2012, 11:04:40 posle podne »
Onda on radi drugačije od Dinića,pročitaj ovde  kako je Dinić radio ;)

Van mreže bilke

  • Član
  • **
  • Poruke: 11
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #216 poslato: Septembar 21, 2012, 11:06:45 posle podne »
Citao...plasim se da mi nisu nesto shebali jer rezultat magnetne i nije bio toliko strasan

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #217 poslato: Septembar 21, 2012, 11:09:37 posle podne »
Onda ne idi više kod njega :)

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #218 poslato: Jul 21, 2013, 02:03:27 posle podne »
Ja mora da ozivim temu, interesuje me kakva su iskustva sa atlasom kod nas ms-ovaca!?

citam sta pored svega imam jos da probam da obuzdam ovo sranje koje napada :D

mora da probam sve, valjda imaju englezi neku poslovicu tipa moras svaki kamen da podignes da bi nasao crvica :D

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #219 poslato: Avgust 18, 2013, 10:40:47 posle podne »
Da li neko zna  :n14:
Taj izmesten prsljen da li izaziva zujanje u uhu
i da li bi eventualno namestanje atlasa pomoglo u
otklanjanju takvih problema

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #220 poslato: Avgust 21, 2013, 08:24:19 pre podne »
meni rekose da je to zujanje u usima zbog slabe cirkulacije..imam to vec godinama..a,ne znam da li mi je izmesten vratni prsljen  :n14:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #221 poslato: Jul 11, 2022, 06:13:36 posle podne »
Čitam ... :o
Poznati stručnjak tvrdi: Bezopasno, bezbolno i efikasno!
M. Đ. (58) preminuo je 9. jula,na Institutu za ortopediju na Banjici, na koji je prevezen posle tretmana nameštanja prvog kičmenog pršljena atlasa u privatnoj klinici "Balans medika" u Beogradu.
Na Institutu mu je konstatovana fraktura 1. vratnog pršljena usled čega je ostao nepokretan i odmah je uveden u veštačku komu.
Na klinici u kojoj je bio M. Đ. radi lekar koji je u javnosti predstavljan kao jedan od svetski priznatih stručnjaka za nameštanje prvog vratnog pršljena atlasa. Doktor vrlo često gostuje na domaćim televizijama gde detaljno govori o tretmanu i benefitima atlasne terapije. Kako je istakao u jednoj emisiji, radi se o "naučno utemeljenoj, klinički dokazanoj, bezbednoj, kratkorajnoj i vrlo efikasnoj metodi vraćanja atlasa u vertikalnu osovinu".

- Radi se o jednoj tehnici koju bi morao da izvodi lekar posebno edukovan za ovu vrstu terapijskog tretmana koji inače nije dugotrajan i rešava mnoge druge probleme koji nastaju kao posledica - rekao je doktor u jednom intervjuu.

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3970595/ovo-je-tretman-posle-kog-je-preminuo-muskarac-na-privatnoj-klinici-poznati-strucnjak-tvrdi-bezopasno-bezbolno-i-efikasno

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15254
  • Pol: Žena
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #222 poslato: Jul 11, 2022, 09:00:25 posle podne »
Meni to nameštanje atlasa nikad nije bilo preterano zanimljivo niti sam mislila da bi bilo nekog posebnog benefita od toga.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #223 poslato: Jul 12, 2022, 04:08:55 posle podne »
Prof. dr Slaviša Đurđević doktor je koji je u privatnoj klinici "Balans Medika" iz Beograda nameštao prvi vratni pršljen atlas M. Đ. (58), nakon čega je pacijent pao u komu i tri meseca kasnije i preminuo.

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3971115/ovo-je-doktor-posle-cijeg-tretmana-je-preminuo-pacijent

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #224 poslato: Jul 13, 2022, 04:57:19 posle podne »
Stručnjaci sada kažu da je neophodno uraditi dobru dijagnozu, pogotovo rendgenski snimak i magnetnu rezonancu,pre nameštanja atlasa.


 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.