Autor Tema: Izmešten prvi vratni pršljen i MS  (Pročitano 135715 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #30 poslato: Mart 30, 2011, 08:42:14 posle podne »
citala sam da je snimanje obavezno jer treba biti vrlo oprezan kada se namesta i milimetrisu bitni

a gde si tacno imala zadebljanje na desnoj nozi

Hendi-društvo

Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #30 poslato: Mart 30, 2011, 08:42:14 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #31 poslato: Mart 30, 2011, 09:02:59 posle podne »

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #32 poslato: Mart 30, 2011, 09:55:19 posle podne »
Ja sam razumela da je na desnoj strani glave na nivou atlasa imala zadebljanje..isto je bio i slucaj samnom, a to sam primetila na masaznom krevetu kada su mi valjci prolazili ispod potiljka, desni deo glave mi se kasnije odizao pa sam se bas bila uplasila sta je to. Sad imam utisak da mi je isto i sa leve i sa desne strane.


Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #33 poslato: Mart 31, 2011, 09:21:20 pre podne »
Zadebljanje sam imala na desnoj strani vrata u visini atlasa a sada nakon namještanja više ga nema tj. lijeva i desna strana na dodir su iste. Kratko je vrijeme od namještanja ali sve ono što ja osjećam govori u prilog tome da je meni pomoglo i preporućila bi svakome.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #35 poslato: April 06, 2011, 09:48:23 posle podne »
Bravo Asja, bas na tom linku ima objasnjenje u cemu je razlika izmedju profilaks metode ( koju radi Tomljenovic ) i svih drugih metoda namsetanja atlasa. Ove druge polaze od stanovista da je atlas sub-luksiran, neznatno pomeren ( za milimetar, dva ili tri ),a Profilaks sa stanovista da je kompletno luksiran, tj. iscasen i da je potrebno da se upotrebi sila da bi se on vratio na mesto.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #36 poslato: April 08, 2011, 08:58:21 posle podne »
i koja se metoda pokazala boljom? subluksacija ili luksacija? da li atlas namestati vise puta ili samo jednom?

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #37 poslato: April 08, 2011, 10:38:24 posle podne »
ja sam namestila ovom prvom ( profilaks ) i ja licno verujem da je to bolje. moram da upozorim da sam na internetu pronasla price ljudi koji tvrde da su se grozno proverli i da im je jos gore, medjitim, meni je to delovalo kao propaganda. konkretno, u americi koja je majka kiropraktike ( bar oni tako tvrde ) to bi znatno smanjilo posao kiroprakticarima. meni je od toga bilo bolje i jos uvek mi je bolje, tako da verujem da sam uradila pravu stvar. cak mi je malo skljocala vilica u pocetku pa me bila uhvatila frka, ali verujem da je to bilo podesavanje, zato sto to vise nije slucaj. jedan od groznih simptoma, l'hermitt i nesto nalik ms hug-u ( kao da me je nesto steglo u predelu bubrega ) su mi nestali istog trenutka nakon namestanja, prosto nisam mogla da verujem. ali ipak, intervencija je zakon:)! pa onda atlas, i tako redom:)

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133594
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #38 poslato: April 13, 2011, 01:29:32 posle podne »
Ja sam danas zakazala kod dr Dinića,termin je 10 juni i nadam se da ću posle toga biti dobro. :)
Zvala sam i svog neurologa u N.Sadu da obavim kontrolu i rekao je da od nedelje nazovem jer prof Nadj nije trenutno slobodan.

Van mreže gordana

  • Član
  • **
  • Poruke: 669
  • Pol: Žena
  • život je lep-iskoristi ga
  • Dg: G35
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #39 poslato: April 13, 2011, 02:24:44 posle podne »
  objasnite mi malo seljacki o cemu se radi
pošto duže vreme nisam bila prisutna.plis.....

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #40 poslato: April 13, 2011, 03:46:41 posle podne »

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #41 poslato: April 13, 2011, 09:37:38 posle podne »
Ena super:), bas mi je drago i nadam se da ce ti to stvarno pomoci oko simptoma za koje si mislila da su od ms-a :)!

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #42 poslato: April 13, 2011, 09:39:26 posle podne »
Ena,
nadajmo se naj boljem  :ye1:
A kad vec dolazis u BG svrati na kafu i  :n1:
 :)hah

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133594
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #43 poslato: April 13, 2011, 10:26:21 posle podne »
Ena super:), bas mi je drago i nadam se da ce ti to stvarno pomoci oko simptoma za koje si mislila da su od ms-a :)!
Iskreno,nadam se i ja.Čak sam ubeđena da će mi to rešiti sve probleme. :)

A kad vec dolazis u BG svrati na kafu i  :n1:
Ena se po Bg ne snalazi nikako.To je za mene najkomplikovaniji grad. :n11:
Valjda sad neću dobiti  :n2:  :m3:  ;)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #44 poslato: April 14, 2011, 06:53:51 pre podne »
Ena,drzim  :ye:..I ja planiram da odem kod nJega,ali sam odlucila da sacekam intervenciju,pa cu kasnije..Nadam se da ce to resiti tvoje probleme.. :D :n20:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.