Autor Tema: Izmešten prvi vratni pršljen i MS  (Pročitano 136045 puta)

Van mreže slava

  • Član
  • **
  • Poruke: 240
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #180 poslato: Septembar 15, 2011, 12:52:03 posle podne »
Ena, hoces li opet ici kod dr Dinica i da li je on sada u Srbiji?

Hendi-društvo

Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #180 poslato: Septembar 15, 2011, 12:52:03 posle podne »

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #181 poslato: Septembar 15, 2011, 12:56:04 posle podne »
Jeste,upravo sam pricala sa njegovo sestrom med..imala sam zakazano za 19.9,ali sam morala da odlozim,pa sad zakazuju tek za oktobar..inace posupeo je..Bilo je  5000 ,a sada je  7000 din i kontrola je na  3 nedelje ,svaki dolazak se,naravno placa..

Van mreže Oljka BG

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #182 poslato: Septembar 15, 2011, 01:40:49 posle podne »
Čula sam da je poskupelo, kontrola je oko 5.000. Nisam bila na kontroli, moje stanje je isto kao i kad sam bila kod njega u junu, mada ravnoteža je ipak malo bolja.

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #183 poslato: Septembar 15, 2011, 04:23:32 posle podne »
a,ona redovna kontrola na 3 nedelje ?nisi bila?meni rece ova sestra danas da  se ide nakon 3 nedelje i da se kontrola placa  5000 din..
Jesi li radila dilataciju?
Videcu,mozda se odlucim u oktobru ,ako mogu da odem..znacilo bi mi kad bi se ravnoteza malo poboljsala..a,ti nazovi i pitaj da li imaju slobodan taj moj termin..19.9 ako ti odgovara..

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133645
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #184 poslato: Septembar 15, 2011, 04:58:40 posle podne »
Ena, hoces li opet ici kod dr Dinica i da li je on sada u Srbiji?
Ne verujem da ću ići ponovo,ali nikad se ne zna. :)

Van mreže slava

  • Član
  • **
  • Poruke: 240
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #185 poslato: Septembar 16, 2011, 07:56:12 pre podne »
Da li namestanje atlasa kod dr. Dinica ulazi u cenu od 7.000 dinara? Na koji broj telefona moze da se zakaze pregled kod njega?

Van mreže Oljka BG

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #186 poslato: Septembar 16, 2011, 08:22:24 pre podne »
Na tu redovnu kontrolu mislim, posle 3 nedelje. Nisam bila i mislim da neću. Stanje mi je isto posle nameštanja atlasa. Radim vežbe koje mi je rekao dr Dinić, ali ne onim intenzitetom kao ranije. Ako bude bilo potrebe... Hvala na ponudi za termin.

Dilataciju radila pre skoro godinu dana, nema suženja vena... pisala sam o tome... Niko me nije zvao na kontrolu, pa mislim da i ne zovu one koji nisu imali suženje.

Moje stanje (uz interferon skoro 5 godina) prilično stabilno. Od kad sam počela interferon bila sam dva puta na pulsnoj. Levo stopalo konstantno u spazmu, a leva ruka ponekad. Nekad više vučem nogu, nekad manje... i skoro mi nikakve vežbe ne pomažu.

Ena, da li se osećaš bolje? Da li ti radiš vežbe koje je nam je pokazao dr Dinić?


Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133645
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #187 poslato: Septembar 16, 2011, 10:19:08 pre podne »
  Na koji broj telefona moze da se zakaze pregled kod njega?
063-781-52-82


Ena, da li se osećaš bolje? Da li ti radiš vežbe koje je nam je pokazao dr Dinić?

Trenutno ne,jer imam bolove u vratu pri pomeranju glave.:)

Van mreže slava

  • Član
  • **
  • Poruke: 240
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #188 poslato: Oktobar 10, 2011, 03:13:21 posle podne »
У четвртак, 6. октобра, сам намештала атлас. Да ли неко зна када се, уколико је уопште буде, може очекивати било каква реакција? Најбоље би било када би та реакција могла бити побољшање. Ја сада не осећам ништа осим болова приликом додира на местима где ми је то рађено неком апаратуром. :m3:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133645
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #189 poslato: Oktobar 10, 2011, 03:20:34 posle podne »
Čini mi se da se neke prve reakcije mogu osetiti  dve nedelje posle nameštanja atlasa,ne znam da li ti je doktor rekao kad da dođeš na kontrolu?

Van mreže slava

  • Član
  • **
  • Poruke: 240
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #190 poslato: Oktobar 10, 2011, 03:33:11 posle podne »
Kontrola je za mesec dana.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133645
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #191 poslato: Oktobar 10, 2011, 05:31:26 posle podne »
Do kontrole ćeš osetiti neke promene,na bolje naravno.Samo radi te vežbe kako je dr rekao. :)

Van mreže vojkan

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #192 poslato: Mart 03, 2012, 04:07:49 posle podne »
Ljudi, ja sam bila na namestanju atlasa. Pre nego sto se odlucite na tako nesto treba da znate dve stvari: meni je to uradio strucnjak koji primenjuje atlas profilaks metodu. Oni tvrde da kada jednom nameste atlas da vise nema potrebe da se namesta. Strucnjaci koji primenjuju ovu metodu iz Hrvatske dolaze u Srbiju jer kod nas jos uvek niko ne radi po toj metodi. Druga osoba koja namesta atlas u Beogradu je dr Petar Dinic, on je neuro-hirurg ,ja mislim ,koji se skolovao u Americi i jos se dodatno specijalizovao za kiropraktiku i za namestanje atlasa. On radi po atlas-ortogonal metodi koja jednim impulsom iz aparata namesta atlas, medjutim on tvrdi da se dalje treba pridrzavati veoma strogih pravila u pogledu drzanja tela, spavanja, itd. da se atlas ne bi vratio u stari polozaj. On ne priznaje atlas profilaks metodu, sta vise smatra je sarlatanstvom (..?!). Ovi, sa druge strane smatraju da je preskolovan i prekrut u svom znanju i posto su se sreli i upoznali tvrde da njemu samom nije namesten atlas kako treba.Sad ti budi pametan? Inace, ja sam jos pre dva meseca zakazala i kod dr Dinica zbog drugih problema sa kicmom, pa cu vam reci utiske, kao i to sta on kaze za stanje mog atlasa sada ( nakon namestanja ). Ono sto ja vidim je da sada mogu glavu da okrenem do krajnjih granica i levo i desno sto je ranije bilo nezamislivo. Takodje imam  i dosta drugih znakova na bolje, medjutim ima i negativnih stvari ( glavodobolja kao migrena ), medjutim receno mi je da i tako nesto mogu da ocekujem. Postoji i treca mogucnost, da migrena ima ili nema veze sa MS-om, kao i sa cinjenicom da sam u poslednje vreme mnogo mozgala ( naprezala mozgic ) oko nekih stvari, kao i ovo ludacko vreme. Ko ce ga znati..

reci mi molim te jesu ti prestale glavobolje?ja isto trebam ici na namestanje Atlasa profilax metodom i zanima me kakve su negativne reakcije posle toga,imao sam povredu na treningu i vec 5 godina imam bolove,vrtoglavicu,glavobolje,grceve itd...bio sakod dr.Dinica i nekoliko puta je vracao to na mesto ali stalno se opet poveri jer pretpostavljam da ga ne vrati u potpunosti,ova profilax metoda me je zainteresovala i probao bih to...  :m3:

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #193 poslato: Mart 03, 2012, 09:09:27 posle podne »
Ja sam namestila prvi stlasmetodom Atlas Profilaks i ima 3 coveka u Srbiji koji to rade.

Van mreže vojkan

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #194 poslato: Mart 04, 2012, 01:50:35 pre podne »
da li bi neko mogao da mi kaze nesto vise o metodi Atlasprofilax iz svog licnog iskustva?ja imam dislokaciju vec 5god i imam vrtoglavice i glavobolje i jos dosta tegoba vezano za to,bio sam kod dr Dinica i to nekoliko puta ali mi se stalno vracao atlas u svoje stanje izmestanja jer nije vracen u potpunosti,ovde kod vas je bila tema o tome i tako sam i saznao za drugu metodu ali iskreno sam malo skeptican pa me zanimaju iskustva i saveti drugih...
PS.i sta to ima u Nisu posto vidim da se spominje cesto a vezano je za kicmu,nisam bas upucen...hvala unapred  :n23:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.