Autor Tema: Izmešten prvi vratni pršljen i MS  (Pročitano 135160 puta)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2011, 05:26:16 posle podne »
Hvala busybee..jesi li mozda upucena koliko kosta pregled i namestanje kod Dr Dinica?mozda dodjem i do Vlade(ako bude dolazio u Bg),pa me zanima kakve su im cene.. :n14: ..nadam se da nije nesto  :o

Hendi-društvo

Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2011, 05:26:16 posle podne »

Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2011, 08:34:15 posle podne »
Hvala busybee nisam samo sigurna da li zbog lezije u vratu smijem to dirati.Moja dr. kaže da kod kiropraktićara nikako ,a za ovo neznam.Probaću se narućiti da vidim šta taj dr. kaže.Možda bi pomoglo kod vrtoglavice.E šta sve nisam probala.

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2011, 09:15:12 posle podne »
Skupo je i jedno i drugo, ali sam ja odlucila da vredi inverstirati u tako nesto, a da se stisnem za druge stvari...Pregled kod dr Dinica je oko 5.000 din, toliko je otprilike i kontrolni pregled. Namestanje atlasa kod Vlade Tomljenovica je oko 250EUR, s tim sto je to metoda za koju se tvrdi da trajno namesta atlas. Oko ovoga se vode polemike, Dr Dinic smatra da je to prevara i da je atlas nemoguce trajno namestiti sem ukoliko se ne ispostuju odredenja pravila kako treba stajati, sedeti, lezati, ustajati se iz kreveta uz pridrzavanje odredjenih vezbi. Sa jedne strane ovo mi ima logike, sa druge strane logicno mi je i da kiroprakticari ne zele nesto trajno da nameste jer tako prakticno gube pacijente. I za jednog i za drugog mislim da su izuzetno dobri i posteni ljudi i dobri strucnjaci. Ja sam silom prilika namestila atlas kod Tomljenovica ( to je mnogo bolnije nego atlas-ortigonal tehnika kojom namesta Dr Dinic ), a proveravacu status svog atlasa, kao i ostalih prsljenova ubuduce, upravo kod Dr Dinica.

Inace, lezije nemaju blage veze sa namestanjem prsljenova. To samo moze da pomogne, nikako da odmogne. Za kiropraktiku prakticno nema kontraindikacija, sem mozda trudnoca ili tako nesto. Pitala sam Dr Dinica da li je MS kontraindikacija i on je rekao da nije, covek je neuro..nesto ( zaboravila sam sta  izvinjavam se ) i dobro se razume u nervni sistem izmedju ostalog.


Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #18 poslato: Mart 13, 2011, 06:41:51 pre podne »
Hvala ti na informacijama..pozvacu bas..sto se kontraindikacija tice,mislim da ih nema(naravno kad se uradi strucno),samo kad je ,daleko bilo,mozda neka maligna bolest u pitanju,jer se posle ubrza cirkulacija Itd.Slucaj jedne moje prijateljice je bio takav,nazalost..znam da joj je kasnije receno da nije trebalo da radi to,jer je njena bolest(rak grlica materice)vec bila u poodmaklom stadijumu i ovo je samo ubrzalo njen kraj.. :(

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #19 poslato: Mart 13, 2011, 10:13:30 pre podne »
Jeste, kiropraktika ne bi smela da se radi kada je nekome, daleko bilo, rak metastazirao i otisao na kosti. Tu su jos i izrazita osteoporoza i tuberkuloza kostiju.
Vazno je isto namestiti i kukove, ali mislim da njih ne namesta kiroprakticar vec osteoterapeut ili tzv. kostolomci. Svakako, samo kod proverenih ljudi to raditi inace ako to radi neko nestrucan moze jos vise da zezne stvar.

Ipak,najsigurniji nacin da se sve kosti, zglobovi i misici dovedu u red su vezbe, joga, qi-gong, itd. to jeste najsporiji i najtezi nacin, ali je svakako najbolji jer se sve prirodnim putem, nenasilnim, dovodi u balans. Idealno bi bilo da se nakon namestanja ispostuju svakodnevno propisane vezbe jer se tako osiguravaju rezultati namestanja. Ja sam prva koja nije ispostovala rad na vezbama @##*:(...

Van mreže malena

  • Član
  • **
  • Poruke: 63
  • Pol: Žena
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #20 poslato: Mart 14, 2011, 09:40:40 pre podne »
mi smo pre neki dan zakazali za 20.April kod Dinica
On je 8.3. dosao iz Amerike.
Prvi pregled je 5500, kontrole (svaki sledeci put) mislim da su oko 4000.
Bitno je poneti sa sobom rentgenski snimak vrata, nije bitno koliko je star (mi imamo od proslog maja, rekli su da je ok).
sajt mu je http://hiropraktor.com/
*ne znam da li je dozvoljeno ostavljati linkove, molim moderatora da skine ako je protivno pravilima foruma

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #21 poslato: Mart 14, 2011, 09:48:30 pre podne »
Hvala,malena  :D  :n23:

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913

Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #23 poslato: Mart 18, 2011, 07:33:27 posle podne »
Narućila sam se 29.3. za namještanje atlasa,javim kako je bilo i kako se osjećam.

Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #24 poslato: Mart 30, 2011, 08:41:20 pre podne »
Jučer sam bila na namještanju atlasa i odmah da vam kažem da je bilo strahovito bolno.Na pola namještanja sam htjela odustati,no izdržala sam i nije mi žao.Promjene na bolje kod mene su vidljive odmah: u vratu više nemam pritisak,u desnu stranu normalno okrećem glavu dok sam do sada okretala cijelo tijelo,noge i ruke su mi tople i kao da mi nešto prolazi cijelim tijelom neznam kako da to drugaćije objasnim.Pitajte ako vas nešto zanima

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #25 poslato: Mart 30, 2011, 08:54:01 pre podne »
Mango, :ye: n32 ..Ja sam odlucila sacekati jun(tada imam zakazan pregled u Nisu),pa cu videti posle toga..

Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #26 poslato: Mart 30, 2011, 10:05:39 pre podne »
Gđa. koja mi je radila namještanje kaže da je to usko povezano i apsolutno podržava dr.Zambonia . Ja sam oduševljena i da mi ostane ovako netreba mi ništa više,ja se osjećam kao da nemam glavu,neznam dali me razumiješ ,jedno veliko olakšanje ,možda je to najbolji opis kako se ja sada osjećam

Van mreže Oljka BG

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #27 poslato: Mart 30, 2011, 11:32:06 pre podne »
Mango, da li to znači da nemaš vrtoglavice? Ja imam povremene vrtoglavice, ali mi je veći problem, stopalo koje pada i razmišljam da li i to može da se reši nameštanjem? Kakva su njihova iskustva sa nameštanjem i MS?

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #28 poslato: Mart 30, 2011, 01:04:33 posle podne »
Gđa. koja mi je radila namještanje kaže da je to usko povezano i apsolutno podržava dr.Zambonia . Ja sam oduševljena i da mi ostane ovako netreba mi ništa više,ja se osjećam kao da nemam glavu,neznam dali me razumiješ ,jedno veliko olakšanje ,možda je to najbolji opis kako se ja sada osjećam

namestala je pomocu aparata ili rucno? a  pre toga si snimila da vidis da li imas problem?

Van mreže MANGO4

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Izmešten prvi vratni pršljen i MS
« Odgovor #29 poslato: Mart 30, 2011, 02:01:51 posle podne »
 namještala mi je aparatom,oni tamo rade pregled tako da legneš na trbuh i ona pregleda dužinu nogu ,kralježnicu i vrat. U mom slućaju je na desnoj strani bilo opipljivo tj. na dodir sam ja već godinama mislila da imam neko zadebljanje kojeg na lijevoj strani nije bilo.Ja sam najviše išla zbog vrtoglavice koja je povremena i ljuljanja,puno bolje se osjećam danas nego inaće ,sve promjene vam javim

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.