Autor Tema: Razne vesti  (Pročitano 204906 puta)

Van mreže smerkur

  • Član
  • **
  • Poruke: 197
Odg: Razne vesti
« Odgovor #45 poslato: April 01, 2009, 04:27:46 posle podne »

Hendi-društvo

Odg: Razne vesti
« Odgovor #45 poslato: April 01, 2009, 04:27:46 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Razne vesti
« Odgovor #46 poslato: April 01, 2009, 04:32:11 posle podne »
Smerkur ima ova vest,U prvom licu je već stavila ovde:
 Multipla skleroza - Linkovi
« Odgovor #170
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,39.165.html

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Razne vesti
« Odgovor #47 poslato: April 01, 2009, 05:20:53 posle podne »
Koliko se sećam, Tanja Dakić je preminula baš zbog kancera.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Razne vesti
« Odgovor #48 poslato: April 01, 2009, 05:24:01 posle podne »
A i Laza Ristovski je umro od kancera, tako sam citala u Blicu kada je objavljen intervju sa njegovom cerkom.

Van mreže smerkur

  • Član
  • **
  • Poruke: 197
Odg: Razne vesti
« Odgovor #49 poslato: April 01, 2009, 06:19:11 posle podne »
Izvinjavam se za ponovljenu vest (previd) i samo da napomenem da ms ne iskljucuje miogucnost dobijanja kancera vec je "samo" smanjuje.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Razne vesti
« Odgovor #50 poslato: April 01, 2009, 07:32:18 posle podne »
Ako i smanjuje mogućnost, mislim da pre imati uticaja drugačiji život koji vodimo nego sama dijagnoza MS-a. Manje smo izloženi nekim štetnim materijama, mnogi od nas se drugačije hrane nego ostali i ko zna šta još. Ne verujem da sama dijagnoza umanjuje šanse za kancer.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Razne vesti
« Odgovor #51 poslato: April 01, 2009, 07:42:11 posle podne »
Zadnjih godina je rak postao jako časta bolest.Ja ih znam nekoliko koji ni ne znaju šta je ms ali imaju rak.Tako da i ja mislim kao Sklerozica,ishrana je ta koja može da pomogne u sprečavanju pojave kancerogenih ćelija u organizmu.
Možda grešim ali po onima koje poznam a imaju tu bolest promenili su ishranu skroz posle saznanja da imaju rak.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Razne vesti
« Odgovor #52 poslato: April 01, 2009, 10:31:28 posle podne »
Po meni to je jedno od onih istrazivanja koje kaze nesto a i ne kaze nista. Oboleli od MS-a imaju niži body mass index (BMI) od opste populacije, a BMI je faktor rizika za nekoliko vrsta raka, tako da se moze objasniti neko smanjenje rizika od odredjenih vrsta raka.
A s druge strane oboleli od MS-a su izlozeni riziku od karcinoma mokraćnih organa, što naravno potice od hronične iritacije na ove organe kao rezultat MS-a.
      

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Razne vesti
« Odgovor #53 poslato: April 02, 2009, 10:52:37 pre podne »
Skoro sve sto ste naveli pise u clanku koji sam postavila.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Razne vesti
« Odgovor #54 poslato: April 02, 2009, 10:59:42 pre podne »
Suncem protiv MS

U studiji američkih lekara učestvovalo je 79 parova jednojajčanih blizanaca koji su imali istu genetsku predispoziciju za potencijalni razvoj multiple skleroze. Kod svakog para blizanaca je jedan od njih bolovao od multiple skleroze. Blizanci su morali odgovoriti na niz pitanja – npr. koliko su vremena za vreme toplih dana, hladnih dana, zime ili leta provodili vani te koji od njih je provodio više vremena sunčajući se, odlazeći na plažu i igrajući neki sport na otvorenom s drugom decom. Lekari su ustvrdili da je blizanac kod kojeg se razvila multipla skleroza provodio manje vremena na suncu kao dete, od blizanca koji nije bolovao od iste bolesti. Zavisno od aktivnosti na otvorenom, blizanci koji su u detinjstvu provodili više vremena na suncu imali su 57 posto manje izgleda za razvoj multiple skleroze.

 Autori studije dr. Talat Islam i dr. Thomas Mack provešće dalja ispitivanja o tome na koji način sunčevi zraci mogu uticati na ovaj fenomen.
 
Istovremeno upozoravaju da u današnje doba, kada izlaganje sunčevim zracima zbog ozonskih rupa, posebno od 11 do 16 sati, može biti posebno opasno, treba biti vrlo oprezan s izlaganjem dece suncu i u svakom slučaju izbjegavati navedeno razdoblje i koristiti kreme sa zaštitnim faktorom. "Jedno je sigurno, umerenost je potrebna u svemu.
ceo tekst:stetoskop

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Razne vesti
« Odgovor #55 poslato: April 02, 2009, 01:34:10 posle podne »
Skoro sve sto ste naveli pise u clanku koji sam postavila.

Verovatno ,al pošto je članak na engleskom,a ne baratamo svi sa znanjem istog dobro je pročitati i komentare na jeziku koji razumemo.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Razne vesti
« Odgovor #56 poslato: April 02, 2009, 02:26:59 posle podne »
Verovatno ,al pošto je članak na engleskom,a ne baratamo svi sa znanjem istog dobro je pročitati i komentare na jeziku koji razumemo.
To mi je bila poenta, da ne treba prevoditi tekst.. :)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Razne vesti
« Odgovor #57 poslato: April 02, 2009, 02:33:55 posle podne »
Ne treba,čitaće ih oni koji znaju engleski,ko ne zna ko ja,čekaće neki komentar ili će biti uskraćen za info.

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Razne vesti
« Odgovor #58 poslato: April 02, 2009, 05:46:02 posle podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Razne vesti
« Odgovor #59 poslato: April 08, 2009, 05:30:29 posle podne »
Zaštita mozga od multipleks skleroze
Nadlanu 02.04.2009 12:49

Multipleks skleroza pogađa više od dva i po miliona ljudi širom sveta.Većina lekova može da olakša fizičke simptome multipleks skleroze, ali do sada nijedan ne može da zaustavi degeneraciju mozga koju ona uzrokuje. Sada postoji nada.
Naučnici na univerzitetu Kalifornije u Los Anđelesu otkrili su jednu vrstu hormona estrogena, koja bi mogla da unapredi buduće tretmane za tu bolest.
Istraživači su sproveli studiju na miševima. Oni su ustanovili da vrsta estrogena koju su testirali može direktno da predupredi oštećenje mozga od multipleks skleroze, nešto što nijedan tretman do sada nije mogao da učini.Doktor Ronda Voskul je jedan od autora studije. Ona kaže da njihovi rezultati imaju potencijal da popune veoma važan prostor u tretmanu protiv multipleks skleroze.Multipleks skleroza pogađa neke ljude tako što imaju povremene napade. Trenutni tretmani smanjuju te napade, ali ne štite mozak ukoliko se oni pojave.
Nova specijalna vrsta estrogena mogla bi to da promeni. Hormon je, takođe, obećavajući zato što ne uzrokuje rak.

ceo tekst http://www.lepoizdravo.com/?l=sr&a=5263

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.