Autor Tema: Razne vesti  (Pročitano 204908 puta)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Razne vesti
« Odgovor #450 poslato: Novembar 05, 2018, 08:19:07 posle podne »
 :grr: Položaj obolelih od multiple skleroze, u pogledu terapije, rehabilitacije i dijagnostike, je na zaista niskom nivou u odnosu na status obolelih iz zemalja u okruženju, a da ne govorimo o zemljama EU. Zato smo i pokrenuli kampanju „Uđi u Moj Svet“ kako bi celokupna javnost bila u prilici da se upozna sa kojim se svakodnevnim problemima suočavamo. Kampanja je imala za cilj da skrene pažnju kod nadležnih institucija (Ministarstvo zdravlja, RFZO i Ministarstva rada i socijalne politike) na probleme obolelih kako bismo zajednički definisali prioritete i podigli kvalitet zdravstvene i socijalne zaštite obolelih na jedan pristojan nivo dostojan čoveka koji pati od tako teške bolesti. Zajedničkim delovanjem svih, u tome smo i uspeli i posle više od decenije, RFZO je MS uvrstio kao prioritetnu bolest

 :ok: ... čekat ćemo da vidimo  :m3:

Hendi-društvo

Odg: Razne vesti
« Odgovor #450 poslato: Novembar 05, 2018, 08:19:07 posle podne »

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Razne vesti
« Odgovor #451 poslato: Novembar 05, 2018, 08:37:11 posle podne »
iskreno, ja ne ocekujem nista.  :n24:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Razne vesti
« Odgovor #452 poslato: Novembar 10, 2018, 05:58:59 posle podne »
Treba se nadati tom pristojnijem nivou jer ovo sada je daleko od pristojnog.

Van mreže ZoricaB

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Razne vesti
« Odgovor #453 poslato: Februar 05, 2019, 02:05:32 posle podne »
Da li neko ima informaciju da li ce se prosiriti lista za lekove kao sto je obecavano, pratila sam spisak lekova na RFZO novih nema naravno, ali barem da se prosiri lista postojecih?

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Razne vesti
« Odgovor #454 poslato: April 01, 2023, 01:49:38 posle podne »
Cao ljudi, jel ste citali za novi lek Corpos? Nesto kao novo, proizvodi se u Srbiji. Da li neko zna koji su uslovi za primanje ?

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Razne vesti
« Odgovor #455 poslato: April 01, 2023, 10:53:20 posle podne »
somi87 to je lek ocrelizumab(ocrevus) i proizvodi se već neko vreme u Hemofarmu i uopšte nije nov. Primala ga je Ena, ali je odustala od njega

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Razne vesti
« Odgovor #456 poslato: April 02, 2023, 10:16:27 pre podne »
Da, lek koji navodno zaustavlja progresiju bolesti, u mom slučaju nije,već naprotiv ubrzalo mi se propadanje. Devojka što je bila sa mnom u grupi, na prvu dozu došla sama, sad jedva korača, razmišlja i ona o prekidanju.
Ima slučajeva gde su ljudi mnogo bolje ili bolest miruje, sve je individualno.

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Razne vesti
« Odgovor #457 poslato: April 02, 2023, 02:17:04 posle podne »
Tast mi rece za to pre neki dan, pa reko da vidim sta kako. Ja trenutno primam natalizumab ili Tysabri. 3 god bez relapsa, medjutim letos bila pulsna. Leva noga je i dalje problem, vidno sepam... Ovih dana treba da mi stigne uredjaj WalkAid pa cu javiti utiske.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Razne vesti
« Odgovor #458 poslato: April 02, 2023, 02:32:06 posle podne »
Javi nam obavezno kako se pokazao taj uređaj.

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Razne vesti
« Odgovor #459 poslato: April 02, 2023, 11:55:03 posle podne »
Hocu naravno. Porucen iz Italije i iskreno veoma skup. Kosta 3500e, ali kolege iz firme su skupile deo novca a firma donirala ostatak.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.