Autor Tema: CCSVI - Makedonija  (Pročitano 20739 puta)

Van mreže Sisko

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #15 poslato: Jul 03, 2010, 11:51:24 pre podne »
Mislam deka baraat MR naod za venogram, vo Filip Vtori nema magnetna rezonanca...i jas se zbuniv so ova

Hendi-društvo

Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #15 poslato: Jul 03, 2010, 11:51:24 pre podne »

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #16 poslato: Jul 03, 2010, 06:32:38 posle podne »
Nemaat vo "Filip vtori" magnetna rezonanca,prakaat vo Neuromedika,na privatno,kade sto snimanjeto so kontrast kosta 250Evra.

Van mreže Sisko

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #17 poslato: Jul 04, 2010, 01:57:34 posle podne »
So ogled na toa da MRV kaj CCSVI se pravi po soodveten protokol (Mark Haacke), se prasuvam kolku navistina se zainteresirani vo Neuromedika za ovie noviteti...ne bi sakal da se "izgubime" vo dijagnozata i da napravime samo zaluden trosok  :m3:

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #18 poslato: Jul 19, 2010, 04:01:04 posle podne »
Mislim da tapkaju u mestu, niti imaju dobar dopler, niti netko zna Zambonijev protokol. bas me zanima zasto im treba novi MR naod, to u Nisu ne traze. Oni neka oslobode vene, a za MR mozga neka ne brinu..
Trenutno kod nas ne radi jedan jedini  aparat na drzavnoj klinici za MR. Privatno je 250 eura. Daleko smo mi od sveta. :(

Mogu da potvrdim da se u klinici "Filip Vtori" radi punom parom i sa svim elementima studije. Ne znam od kud tvrdnja da ne znaju za protokol. A MR je potrebna, izmegju ostalog, i za sporedbu "pre i posle intervencije", zato sto ovde jos uvek nemaju aparat za MR.

Drzimo se vesti da je konacno krenulo i ovde i da se radi, a svi zainteresirani ce svakako krenuti prvo na razgovor, pa onda sami doneti odluku - Nis, Skoplje, Sofija (u najblizoj okolici). Samo za poredjenje, kad je pocelo govorkanje pre nekih 6 meseci da postoji nesto sto se zove CCSVI, sto moze zaustaviti MS i mozda okrenuti u suprotnom smeru (najlaicki receno), to je bilo ekstremno skupo, nesto sto se radi u 5 medicinskih centara u svetu (jedan je Ferara gde radi Zamboni). I svi zainteresirani smo kopali po net-u, pitali, kontaktirali, jos uvek u neverici da je moguca takva nada za nas koji smo poceli da je gubimo.
Opetujem, drzimo se pozitivnih vesti, zaista puno znace. :D     

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #19 poslato: Jul 19, 2010, 04:08:23 posle podne »
U pravu si Stesa, samo shto me "ubija" neizvesnost, kako ide, dokle su, shta ima novo....ja sam "Filip Vtori" kontaktirao josh u Aprilu, i tada je bilo "otprilike za 20ak dana" imace konkretnije podatke kako dalje... :m3:......samo nam treba strpljenja, ne sumnjam da ce sve ovo zavrshite "oslobadjajucom" presudom za sve nas :ok:

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #20 poslato: Jul 19, 2010, 05:01:12 posle podne »
Mogu da potvrdim da se u klinici "Filip Vtori" radi punom parom i sa svim elementima studije. Ne znam od kud tvrdnja da ne znaju za protokol. A MR je potrebna, izmegju ostalog, i za sporedbu "pre i posle intervencije", zato sto ovde jos uvek nemaju aparat za MR.

Drzimo se vesti da je konacno krenulo i ovde i da se radi, a svi zainteresirani ce svakako krenuti prvo na razgovor, pa onda sami doneti odluku - Nis, Skoplje, Sofija (u najblizoj okolici). Samo za poredjenje, kad je pocelo govorkanje pre nekih 6 meseci da postoji nesto sto se zove CCSVI, sto moze zaustaviti MS i mozda okrenuti u suprotnom smeru (najlaicki receno), to je bilo ekstremno skupo, nesto sto se radi u 5 medicinskih centara u svetu (jedan je Ferara gde radi Zamboni). I svi zainteresirani smo kopali po net-u, pitali, kontaktirali, jos uvek u neverici da je moguca takva nada za nas koji smo poceli da je gubimo.
Opetujem, drzimo se pozitivnih vesti, zaista puno znace. :D     

Izvini, nisi me razumela. Ali nezelim da se ponavljam.
Ti kazes: " Samo za poredjenje, kad je pocelo govorkanje pre nekih 6 meseci da postoji nesto sto se zove CCSVI, sto moze zaustaviti MS i mozda okrenuti u suprotnom smeru (najlaicki receno), to je bilo ekstremno skupo, nesto sto se radi u 5 medicinskih centara u svetu (jedan je Ferara gde radi Zamboni). I svi zainteresirani smo kopali po net-u, pitali, kontaktirali, jos uvek u neverici da je moguca takva nada za nas koji smo poceli da je gubimo.
Opetujem, drzimo se pozitivnih vesti, zaista puno znace. Cheesy     " - nemoj da mi nabijas da ja nisam verovala u CCSVI jer sam Ja postavila prva tu vest ovde i zajedno se radovali, i u startu sam sa puno optimizma za isto. Zato, molim te, nemoj da mi stavljas u usta nesto sto nisam rekla niti da sam negativna, samo gledam situaciju realno.. A jos uvjek tvrdim da u Filip vtori nemaju poima o protokolu niti imaju kolor dopler. U kontaktu sam.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #21 poslato: Jul 19, 2010, 07:42:15 posle podne »
U "Filip vtori " nemaju kolor dopler,imaju komjutersku tomografiju,i pri tom snimanju zrace se i drugi organi, a nebi trebalo.A da se rade sa punom parom to bas i neznam...

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2010, 11:10:54 posle podne »
JAvili su mi se iz "Filip Vtori", danas popodne, ali poshto sam vozio nisam mogao puno da pricam,svakako imaju novosti. Sutra cu se cuti, pa vam pishem shta je bilo. Dali je mozda neko vec razgovarao sa njima?

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #23 poslato: Avgust 12, 2010, 01:33:28 posle podne »
Ovako, poceli sa intervencijama i posle nekoliko izvedenih, veoma su zadovoljni rezultatima. Inace procedura je sledeca: prvo neuroloshki i josh neki pregled, sve zajedno 2400 denara (20 eura). Posle toga flebografija i dopler 59000 denara (950 eura). Na ove dve stvari, clanovi Zdruzenja telesnih invalida imaju 50% popusta :n16:. E posle toga, zavisno od rezultata radi se balon diletacija 4000 Eura :m3: ili nekakva kompletna hirurshka intervencija...e tu me ja malo zamislilo, poshto nigde do sada nisam video da se radi neshto drugo osim diletacije, kakva sad hirurshka intervencija :m3:

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #24 poslato: Avgust 12, 2010, 01:35:19 posle podne »
I nema popusta za onih 4000 evrica, mamicu im ;D....(izvinite na recniku, ali "moralno" je :)hah)

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #25 poslato: Avgust 12, 2010, 01:41:08 posle podne »
I nije 20, nego 40 evra :n2:

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #26 poslato: Avgust 12, 2010, 01:57:13 posle podne »
Znaci rade prvo flebografiju, (za 950 Evra) pa onda intervencija ili operacija (za 4000 evra).
Samo nisu rekli zasto rade posebno flebografiju posebno diletacija kada nigde do sada to nije slucaj???
Dali zbog novca ili???
I ta cena ,kako su mogli da izracunaju??
to je ukopno ,znaci 5000 evra, a plus MR 250 ,CT 300, pa tih 20 ,e,sad kolko je to ukopno??
A to da daju popust za neke preglede isto nije sasvim tacno ,jer se odnosi samo na pasijente iz glavnog grada, a ne i za ostale.Ovo vec sigurno znam.
Dali oni misle da imamo neki bunar iz kog mozemoo svakodnevno da vadimo evra??

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #27 poslato: Avgust 12, 2010, 07:41:52 posle podne »
Izgleda da su se preračunali ti doktorii i nisu čuli cijenu intervencije u Nišu.
Za nas koji nismo državljani Srbije kompletna  intervencija u Nišu košta između 2300 i 2700 evra.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #28 poslato: Avgust 13, 2010, 09:01:10 pre podne »
SRAMOTA! Tolkavi za pari, a nestrucni dovolno. Bas me zanima dali su nekome uopste nasli suzenje vena, imam informaciju da nikome nisu, nemogu da vide, nemaju ni aparat ni strucnjake. Vazno su cenu definirali.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: CCSVI - Makedonija
« Odgovor #29 poslato: Avgust 24, 2010, 10:58:39 pre podne »
Danas je na jednoj nasoj televiziji, rano ujutro bio gost Dr. Milan Markovski iz privatne klinike "Filip Vtori" i govorio je o protokolu po Zamboni. Prvi put kod nas, javno na nekom medijumi pricalo se o CCSVI kao moguci uzrok za MS, o intervencijama i snimanjima. Ovo je svakako za pohvalu.
Sto se tice drzavnog zdravstva kod nas je u fazi raspadanja, tako da im na kraj pamet ne pada za CCSVI.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.