Autor Tema: Problem s DVD citacem  (Pročitano 13308 puta)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Problem s DVD citacem
« poslato: Oktobar 20, 2007, 07:54:53 posle podne »
Hajde neko da mi pomogne ako je moguce.
Imam NEC DVD rezac - od juce mi ne prepoznaje cd-ove! DVD cita bez problema ali cd-ove uopste. Nece ni da pokusa da ga cita.
Ima li mu spasa?

Hendi-društvo

Problem s DVD citacem
« poslato: Oktobar 20, 2007, 07:54:53 posle podne »

Van mreže Zlatko

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 436
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Quadripl.
  • Grad: Kragujevac
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2007, 10:03:54 posle podne »
auuu, jel ne cita ni cdove koje je pre toga citao?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2007, 10:38:52 pre podne »
Da,... zadnja akcija koju je uradio sa cd-ovima je kopiranje/rezanje cd-a pre 2-3 dana.
Ne moze biti softverski problem?
Dvd cita bez problema.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2007, 11:41:09 pre podne »
   Verovatno mu laser slabije radi. Moze biti da je napajanje samog uredjaja oslabelo usled manjih potresa. Proveri kablove za napajanje koji idu od maticne ploce do rezaca ( u stvari, proveri sve kablove).Na kraju, reinstaliraj rezac. Ne verujem da je nesto softverski.
pOz

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2007, 04:27:28 posle podne »
Malo me buni to odjednom. Kada je laser u pitanju, obično počne prvo da probira diskove, t.j. neće svaki da čita. Probaj da otkačih kablove pa ih ponovo zakači a i poslušaj Pecu za reinstalaciju. Posle toga ostaje jedino otvaranje i čišćenje i ubacivanje novijeg firmware-a-ako ima noviji.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2007, 05:17:29 posle podne »
Ljudi, ne bih rekla da je napajanje jer dobro cita dvd - znaci problem je samo kad cita cd-ove.
Nemam drajver za rezac, moracu da ga skinem sa interneta... probacu i to.
Da, jos i ovo - ja imam instaliranu i Mandrivu 07. i kad probam iz Linux-a stvar je ista. Cita dvd, a ne cita cd.
Sklerozice, sta je firmware? Cemu sluzi? Osecam se glupo ali, stvarno ne znam. Drugi naziv za drajver?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2007, 05:42:07 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2007, 08:08:12 posle podne »
Po ovom tekstu, vreme je za drugi. Firmware ne vredi. Firmware mu dođe kao softwer koji se nalazi u samom uređaju.

Van mreže Hmmm

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2007, 10:23:02 posle podne »
Znas kako moj, predlog ti je da kupis novi DVD, ako ne uspes da ocistis laser (sto verovatno nije slucaj, jer teze je ocitati DVD zapis pa on pri prljanju lasera prvi pravi probleme i bira sta ce da procita) . Iz skustva znam jer moj DVD citac ne cita DVD-jeve vec samo CD-ove, sto znaci da je oslabio laser. U tom slucaju treba laser da se pojaca, ako mozes da dopres do trimera (sto na mom ja ne mogu da uradim) a i rizicno je. Pa kada uporedis vreme i zivce potrosene na popravku uz veliku mogucnost da ti crkne uredjaj jednostavno nije vredno cimanja.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2007, 10:54:19 pre podne »
Da, vidim i ja da mu je rok trajanja istekao.
Menjam rezac, definitivno.
Ovih dana.... :)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2007, 02:41:21 posle podne »
I ne moraš. Reži na DVD. ;)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #11 poslato: Maj 25, 2008, 06:20:34 posle podne »
Imam racunar 5 godina. Nikada mi iz kuce kuciste izaslo nije - ne, svaka popravka mora biti nadgledana od mene. I nije bilo vecih problema (mada mi je jade zadavao, proklinjala sam dan kada mi je u kucu usao). I tako prolazile su godine ja sam sve manje strecala....ali ne umem sa masinom. kada se nesto pokvari kud cu? Evo pre mesec dana prvi put je izasao iz kuce kod majstora da ugradi mreznu karticu, vratio se sa potpuno drugim kvarom: DVD ne radi, a tako retko sam ga koristila, za dve godine mozda deset puta. Da se vracam na mesto zlocina ne ide, sada sam u potrazi za majstorom, stara prica...kada ubacim DVD ne reaguje, CD pokusa nesto ali stane kod prvog zvuka.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #12 poslato: Maj 25, 2008, 08:36:42 posle podne »
Garantujem da je za menjanje. To se, od prilike, i meni desilo.

Van mreže homer

  • Član
  • **
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
  • sunt lacrimae rerum et mentem mortalia tangunt
  • Dg: G35
Odg: Problem s DVD citacem
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2009, 12:23:28 posle podne »
Jesi li Sigurna da su cd-i Čitljivi. Probaj ih prvo kod nekog poznanika. Na kraju krajeva, cene dvd rezača su pale ispod 2000 dinara. Ja lično uvek imam jedan u rezervi, i za kopiranje sa diska na disk.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.