Autor Tema: Novosti vezene za net i sajtove  (Pročitano 5827 puta)

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Novosti vezene za net i sajtove
« poslato: Maj 07, 2010, 03:17:32 posle podne »
Googlov novi korisnički interfejs

POSLE VIŠE MESECI TESTIRANJA GOOGLE je u sredu prešao na nov izgled strana s rezultatima pretraživanja, o čemu je objavio i odgovarajuće saopštenje.

Nov, trostubačni dizajn sada ima stalno otvoren meni s opcijama pretraživanja i alatkama koje omogućavaju da se upiti dodatno rafiniraju, a da bi se izgled strane dodatno osvežio usput je promenjen i logotip kompanije. Glavni cilj svih ovih promena je da se korisnicima ponudi konzistentniji odgovor različitih pretraživačkih mašina koje Google koristi.

Novi korisnički interfejs smestio je opcije pretraživanja u levi stubac, dok su rezultati pretraživanja u srednjem, najširem stupcu, a reklame u desnom, mada se neke i dalje pojavljuju u vrhu srednjeg stupca jasno izdvojene drugačijom bojom podloge:



Novi izgled jeste šareniji ali svejedno je čist i dovoljno umeren da ne odvraća pažnju, a nema sumnje da će olakšati dalje brušenje zadatih upita. Prikazuje se širom sveta na 37 jezika, uključujući i srpski.

Mnoge od opcija u levom stupcu nisu nove i Google ih je stavio na raspolaganje još pre godinu dana a potom i dopunio prošlog oktobra. Međutim, ranije ste morali da otvorite levi stubac (pritiskom na kvadratić Show Options) da bi se pojavile, a sada se stalno vide, tako da će više ljudi početi češće da ih koristi.

Izvor i ceo tekst: Mikro


Hendi-društvo

Novosti vezene za net i sajtove
« poslato: Maj 07, 2010, 03:17:32 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Googlov novi korisnički interfejs
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2010, 05:02:59 posle podne »
Citat
GOOGLE je u sredu prešao na nov izgled strana s rezultatima pretraživanja...
pa,jee  :n22: a ja mislila,pobudalio mi laptop  :)hah mali1

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Googlov novi korisnički interfejs
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2010, 09:53:23 posle podne »
Bojim se da ne počne da liči na Yahoo.

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Googlov novi korisnički interfejs
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2010, 02:30:51 posle podne »
Maiciozno.  :)
Al' sto se tice interfejsa, nazalost, uopste nisi daleko od istine, sva sreca sto je ispod "haube" druga prica...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Googlov novi korisnički interfejs
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2010, 10:22:07 posle podne »
Na interfejs sam i mislio. Voleo sam onaj jednostavan a sada će malo po malo ... :(

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Neuspješno ugasili The Pirate Bay
« Odgovor #5 poslato: Maj 19, 2010, 01:57:08 posle podne »
Neuspješno ugasili The Pirate Bay


Jedna od najpoznatijih stranica koja indeksira torrent datoteke The Pirate Bay na udaru je filmske i glazbene industrije već godinama, a posljednji potez njihovih predstavnika neuspjelo je gašenje ovog servisa.
Tijekom jučerašnjeg dana, The Pirate Bay nestao je s interneta, no kako se danas ispostavilo, bilo je to samo privremeno.

Naime, krajem prošlog tjedna predstavnici američkih filmaša uputili su pismo kompaniji koja The Pirate Bayu pruža uslugu pristupa internetu, prijeteći im ogromnim novčanim kaznama. Tvrtka CB3ROB Ltd. & Co. KG regirala je na upućene prijetnje i The Pirate Bay je tijekom popodnevnih sati po našem vremenu nestao s lica interneta.

Na svom računu na Twitteru ekipa The Pirate Baya obavijestila je svoje prijatelje da su u potrazi za drugim načinima ponovnog podizanja stranice što se i prije kojih sat vremena dogodilo. Na svom službenom blogu objavili su obavijest na svom prepoznatljivom 'jeziku pirata'...
 
Izvor i kompletan text: T portal


 :cheers: :cheers: :cheers:

"piratsko" obavestenje koje su okacili


Van mreže Nesli

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Ugašen LimeWire
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2010, 12:05:42 posle podne »
Ugašen LimeWire


Čini se da je došao kraj dugogodišnjoj borbi između Lime Group koja je u privatnom vlasnštvu i Recording Industry Association of America (RIAA). Na osnovu sudskog naloga koji je izdat, Lime Group je bila primorana da onemogući svoje karakteristike pretraživanja, preuzimanja, upload-ovanja i razmene fajlova. I pored toga, ova firma je donela čvrstu odluku o pokretanju novih servisa koji će biti u skladu sa zakonima o poštovanju autorskih prava.

detaljnije: itsvet

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Novosti vezene za net i sajtove
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2010, 08:42:57 posle podne »
Ukradene šifre na sajtu “Stetoskop”

Niš -- Građani već mesecima ne mogu da dobiju odgovore na pitanja postavljena preko zdravstvenog sajta “Stetoskop info” jer je neko ukrao pristupne šifre lekarima.

Niški lekari koji su pre četiri godine pokrenuli ovaj sajt tvrde da je ovo presedan u krađi intelektualne svojine u Srbiji.

Ovo je jedan od najposećenijih sajtova ovakve vrste na Balkanu, a svoje odgovore i radove na njega je postavljalo preko 450 eminentnih stručnjaka iz zemlje i inostranstva.

Ceo tekst: B92

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Novosti vezene za net i sajtove
« Odgovor #8 poslato: Novembar 30, 2010, 10:57:27 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Novosti vezene za net i sajtove
« Odgovor #9 poslato: Novembar 30, 2010, 11:40:30 posle podne »
Nešto tu meni nije jasno. 4 meseca čekaju pa se onda žale na krađu šifara? Kada je ovaj sajt hakovan i kada mi je onemogućen pristup i sajtu i cpanelu, u roku od minut, nakon telefonskog poziva našoj host kompaniji, sve administratorske šifre su resetovane i automatski vraćena kontrola nad sajtom.

Sa druge strane, autor sajta pominje neku komercijalizaciju od strane "nn lica" (moj opis) i pošto je taj sajt imao upliv kapitala sa strane pre nekog vremena, može biti da je u pitanju i nešto drugo.  :m1:

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Novosti vezene za net i sajtove
« Odgovor #10 poslato: Jul 06, 2012, 01:13:22 posle podne »
Oko 400.000 korisnika u ponedjeljak ostaje bez interneta

Svi korisnici čiji su računari zaraženi DNS Changer trojanom narednog ponedjeljka će u optpunosti ostati bez interneta.

DNS Changer se prvi put pojavio 2007. godine i od tada je zarazio milione računara širom svijeta. U oktobru prošle godine FBI je u međunarodnoj akciji uhapsio odgovorne za ovu napast i zaplijenio računare kojima su upravljali mrežom koju su stvorili. U akciji je tada uhapšeno sedam muškaraca iz istočne Evrope, optuženih po 27 tačaka - od interent prevare, te drugih krivničnih djela.

vise na link

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.