Autor Tema: Stesa  (Pročitano 47645 puta)

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #15 poslato: Mart 30, 2010, 08:31:06 pre podne »
Hvala svima na lepim zeljama,

Evo me na nedelju dana od operacije. Jos uvek ustajem nocu (2-3 puta), ali kad spavam - zaista spavam. I sanjam, svake noci, sto je ranije bilo retko, 2-3 puta u godini. Ravnoteza je bolja - mogu da gledam u nebo i napravim korak-dva bez oslonca, da prodjem medju stvari sa zauzetim rukama (ma i pune case sam nosila  :D ). Energija je bolja, mada nije onakva kako kazu na ThisIsMS - planove za celi dan, svakako moram da legnem popodne. U startu nisam verovala da cu da igram tenis nedelju posle operacije  :)hah, ali smatram da je razumno ocekivanje - lagani boljitak simptoma. 

Hendi-društvo

Odg: Stesa
« Odgovor #15 poslato: Mart 30, 2010, 08:31:06 pre podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133657
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Stesa
« Odgovor #16 poslato: Mart 30, 2010, 10:02:10 pre podne »
Drago mi je da ti je bolje i svaki dan ćeš se osećati bolje i bolje. :ok:

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Stesa
« Odgovor #17 poslato: Mart 30, 2010, 12:24:32 posle podne »
Radujemo se sa tobom tvom oporavku  :ye:
Uzgred, polako sa tenisom  ;) i molim te, izvestavaj nas kada mozes  :ye1:

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Stesa
« Odgovor #18 poslato: Mart 30, 2010, 12:36:26 posle podne »
sve najbolje Stesa
zanimljivo, jos toliko toga se saznaje...

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #19 poslato: Mart 30, 2010, 03:43:31 posle podne »
Da malo doobjasnimo stvari oko operacije u Skoplju (inspiracija od U prvom licu - veliki pozdrav)
Klinika Filip Vtori (http://www.cardiosurgery.com.mk/default.htm) se nalazi u Skoplju, zauzima deo ex-Vojne bolnice, i zaista radi po svetskin standardima. Akademik Dr. Zan Mitrev (direktor ove ustanove), je radio ovu operaciju. O njemu zaista nemam reci - ti je vrhunski svetski priznati kardiohirurg. On je jos na pocetki naseg razgovora rekao da stentiranje vena ne dolazi u obzir, jos pre nego sto je Stanford zabranio CCSVI zbog jednog smrtnog, i jednog slucaja mozocne hemoragije.
Odgovorni lekar za "novosti" u vezi MS je dr Tanja Angjuseva, divan covek i strucnjak. Ova ustanova vec ima kontakte sa dr. Zambonijem i dr. Simkom, koji su upoznati, koliko sam razumela, mojim slucajom.
Ovde se sve radi na najvisem nivou. E sada, i dr. Mitrev mi je to rekao - oni mogu da ucine sve sto je u vezi s venama, i uopste krvnih sudova, prateci standarde dr. Zambonija i dr. Simke. Ali, dali i koliko to ima uticaja na tok MS-a, to ne znaju. Ali, koliko smo mi informisani, jel tako, to niko i ne zna. (http://www.ms-mri.com/ (jedan od linkova koji mi je prepratila i dr. Angjuseva :) u delu FAQ)
 Presrecna sam sto se i kod nas u Makedoniji uveliko radi na svim novostima, i sto postoje lekari koji uce i nakon izlaska iz klupa ::) ).
Zelim svima ugodan dan i puno lepih stvari   :cheers:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Stesa
« Odgovor #20 poslato: Mart 30, 2010, 09:18:01 posle podne »
Pozdravljam te Stesa, i zelim ti potpuni oporavak! Drago mi je da se i u Makedoniji radi na izlecenju pacijenata obolelih od ms-a!

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Stesa
« Odgovor #21 poslato: Mart 31, 2010, 11:40:20 pre podne »
Stesa, hvala ti na informacijama i zelimo ti da sto pre: ovako

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #22 poslato: Mart 31, 2010, 12:01:46 posle podne »
Lepe vesti iz Makedonije. :)

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #23 poslato: Mart 31, 2010, 11:34:28 posle podne »
 :)hah Hvala ti Nesli, ulepsao si mi dan  :ye1:

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #24 poslato: April 03, 2010, 09:10:17 pre podne »
Pozdrav drustvo, zelim vam lep dan i ugodne praznike. Druga noc za redom spavam BEZ ustajanja nocu, problemi sa opstipacijom i "jurnjavom" ( mali1) na toalet iscezavaju, energija sve bolja - juce sam bila na nogama celi dan. Posle operacije sam imala ucestalije spazme, i pored Baklofena (i budile me nocu), od pre nekoliko dana sve redje i sve manje.     

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110201
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Stesa
« Odgovor #25 poslato: April 03, 2010, 12:55:24 posle podne »
Steso, kakva je situacija sa ravnotežom? Ranije si imala malo problema sa tim.

Van mreže ddijana

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Stesa
« Odgovor #26 poslato: April 03, 2010, 01:44:41 posle podne »

Pre 5 dana sam uradila operaciju na klinici Filip Drugi u Skoplju. 22. sam uradila flebografiju, na osnovu koje je dr. Mitrev odlucio da treba da se radi operacija, jer razlog za "krivinu" leve jugularne vene je fibrozno tkivo koje je pritisce.

Cao Stesa da li bi mogla da nam das malo vise informacija o operaciju koju si uradila. Tipa: dali je u Makedoniji prihvacena kao redovna procedura tj operacija i da li bi pacijenti odavde mogli a urade isto, kako si dosla do doktora itd.

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #27 poslato: April 05, 2010, 10:09:13 posle podne »
Pre 5 dana sam uradila operaciju na klinici Filip Drugi u Skoplju. 22. sam uradila flebografiju, na osnovu koje je dr. Mitrev odlucio da treba da se radi operacija, jer razlog za "krivinu" leve jugularne vene je fibrozno tkivo koje je pritisce.

Cao Stesa da li bi mogla da nam das malo vise informacija o operaciju koju si uradila. Tipa: dali je u Makedoniji prihvacena kao redovna procedura tj operacija i da li bi pacijenti odavde mogli a urade isto, kako si dosla do doktora itd.

Koliko znam, ovo nije redovna procedura. Kako sam dosla do doktora - kako sam saznala za CCSVI, znala sam da ako iko u Makedoniji moze da radi na tome, i uopste se informise za sve novosti - to je na ovoj klinici. Klinika je privatna, tako da i nema nekih osobenih problema u uspostavljanu kontakata (http://www.cardiosurgery.com.mk/default.htm ) - Tamo, u delu o specijalistima, ima i mail kardiologa, dr. Tanje Angjuseve. Imaju tamo pacijente i iz Srbije, i iz Kosova i...

U vezi ravnoteze, Skler, zanimljivo pitanje. Ranije je to bio konstantni problem, a sada je izrazeniji  u zavisnosti od doba dana (umor, duze stajanje...). Znaci, ranije je ramnoteza bila isti problem i ujutro i uvece, a sada - odmorna manje, zamorena vishe izrazen. Ali, svakako postoji boljitak u odnosu na ranije.

Dva dana za redom sam aktivna skoro celi dan, po kuci, a uvecer setnja od nekih 400 metara. Nema promene u "brzini" hodanja, ali ima u nacinu - nema "zgrcenog" koraka, nema "vucenja" noge (to se javlja, slabije izrazeno, nakon tih 300-400 metara).

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Stesa
« Odgovor #28 poslato: April 05, 2010, 10:41:05 posle podne »
 :cheers:
sve najbolje zelim
radujem se tvom oporavku
samo napred

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Stesa
« Odgovor #29 poslato: April 10, 2010, 12:06:21 pre podne »
Pozdrav drustvo,
 Pre dva-tri sata, dok sam iscitavala ove stranice, pokusala da "namignem" levim okom (desnim sam poduze vreme mutno gledala) - i sa odusevljenjem shvatila da mogu da citam tekst na monitoru. Ne sasvim dobro, ali CITAM ;). A danas sam celi dan bila u depri - jedva sam se vukla na poslu, noga mi je zapinjala... Noge su mi ponovo hladne, vec dva dana, pa i otoci se javljaju ponovo.
Mada... Lepo spavam, ne budim se vec nekoliko noci. Kontrola besike je bolja (e, ovde sam svesna da sam imala i psihickih problema - ako mi je daleko toalet, onda mi treba urgentno, cim pomislim na to, a kad je u blizini - nema problema. To se blago popravlja).
I, najbolje na kraju - ubedila sam dragog da ipak zelim i mogu da "odradim" svoju vecernju setnu od 300-400 metara, i odradila 600. Nije mi toliko bitna brojka (iako znaci - za 50% bolje od do sada). Bitno mi je da je to blok oko moje kuce, okolne ulice koje nisam nikad presla u jednom dahu. I to - bez pauze, bez tezine u nogama, sa samo dva stajanja u mestu od 20-tak sekundi.     

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.