Autor Tema: ANKETA: Početak Multiple Skleroze  (Pročitano 140396 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« poslato: Oktobar 09, 2007, 08:11:03 posle podne »
Simpatične ove ankete. :) Hajde da vidimo u kojoj godini smo počeli sa ovim stažom. Meni je zvaničan početak u 31-oj godini, mada je neurolog posumnjao da je počelo par godina ranije sa jednim facijalitisom. No, zvanično 31.

Hendi-društvo

ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« poslato: Oktobar 09, 2007, 08:11:03 posle podne »

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 09, 2007, 08:36:47 posle podne »
Ja sam dijagnozu dobila u 25-oj ali i u 24-oj sam imala simptome!

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 09, 2007, 10:18:07 posle podne »
Ja sam za 19. rodjendan dobila  ulaznicu za klub MS mada sam bila spremna i sa 17.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2007, 10:23:39 posle podne »
Sada znam da smo vršnjaci. ;)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 10, 2007, 07:30:19 pre podne »
Zvanicno sa 31,5, a prvi udar sa 28, ali ga nisu "provalili" ;)
Iako je bilo veoma vidljivo.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 10, 2007, 07:32:37 pre podne »
Sada znam da smo vršnjaci. ;)
Ja sam nekako usput citajuci, ovih meseci, shvatila da smo svi tu negde vrsnjaci.

Van mreže Bill

  • Član
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 10, 2007, 08:06:32 pre podne »
u 24.

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2007, 11:14:47 pre podne »
u 47 sam za rodjendan dobila dijagnozu.ima li neko stariji?

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2007, 11:27:22 pre podne »
  MS su mi dijagnostikovali u 34 - toj, ali su simptomi poceli u 33 - oj (t.z.v. "Hristove godine" - tako kazu).

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #9 poslato: Decembar 01, 2007, 01:50:46 posle podne »
Na žalost, morao sam da proširim anketu, t.j. da spustim donji prag. Ta opcija je poslednja, jer ne mogu izmeniti postojeće glasanje a da ga ne poremetim.

Van mreže olgiva

  • Član
  • **
  • Poruke: 27
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2008, 08:26:19 posle podne »
zdravo svima!
ja sam nova na forumu i rekoh da pocnem sa ovom anketom
ja sam imala 24 god. kad sam dobila dijagnozu. bilo je to 1999. god. za vreme bombardovanja, sto ce reci da sada imam 33 god.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2008, 11:13:12 posle podne »
Pozdrav o dobrodošla među nas!!! :)
Dijagnoza 99-te a kada je bio prvi simptom?

Van mreže beatrisa1971

  • Član
  • **
  • Poruke: 1233
  • Pol: Žena
    • Živeti sa invalidnošću
Odg: ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2008, 02:04:43 pre podne »
Prvi simptom je bila diplopija(duplovidost) u oktobru 1998.g. Trajala je dve nedelje i sama se povukla. MR tada nista znacajno nije pokazao. Doktorka rece mozda se vise nece nikada ponoviti, to je mozda neki virus. Kad je rekla da je to mozda neki virus, ja rekoh nece mene tamo neki virus zezati i nameracim se da ozdravim. Iako mi je dr. neurolog dala da pijem kortikosteroide , nisam ih pila i samo se sve povuklo za dve nedelje. Kad sam dosla na kontrolu i rekla da nisam nita pila, ali sam dobro ,doktorka rece zadovoljno:pa odlicno i bolje je ako niste pili a sve se povuklo.
Ponovilo se vec pocetkom decembra. Mislim da je tome doprineo stres i zamor: prvi dan diplopija,drugi dan sam tesko pomerala ruke(ma nisu me prsti nista slusali,kazem pomeri se ,a oni nista),treci dan sam tesko hodala.Otisla sam kod doktorke i bez reda uletela u ordinaciju. Plakala sam i pitala je:Doktorka sta je ovo. Odmah sam otisla u dnevnu bolnicu i pocela kortkosteroide da primam. Odradjena mi je i lumbalna punkcija i postavise dijagnozu: Multiplex Sclerosis G35. Bila sam veoma ipak pozitivna i verovala da ce biti dobro. I bilo je za 4 meseca sam bila skroz super. Ne znam da li je to tada pomoglo, ali jedno godinu i po dana nisam jela nista sa glutenom, nista mlecno, nista secer,nista ceveno meso, nista przeno,...Naravno to je ona dijeta sa iterneta.
MR sam samo jos jednom uradila kad sam u Engleskoj dobila diplopiju 2001.g. , ali ovde vise ne . Doktorka je rekla da to nema svrhu i ja se potpuno sa tim slazem.
Imala sam blagu formu MS-a RR oblik. Sve do leta 2005.g.kada za 2 meeca sedoh u kolica i dobih tu Sekundarno Progresvnu MS. Pocelo je sa trnjenjem nogu u banji Gornjoj Trepci i bivalo sve gore i gore. Imala sam i neku virusnu infekciju,prehladu,verovatno je i to doprinelo.

Oduzih ,a bas sam umorna trnu mi sake.

Tema je bila pocetak MS-a , ali ja zapoceh razne oblike MS-a, pa htedoh da zaokruzim pricu. Naravno sa MS-om nema nikakvog zaokruzivanja,nikad kraja...
Ali dosta sam napisala,za sada

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2008, 02:12:23 pre podne »
Oduzih ,a bas sam umorna trnu mi sake.

U krevet, ODMAH. Laku noć.  :a7:

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Početak Multiple Skleroze
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2008, 12:35:12 posle podne »
Tema je bila pocetak MS-a , ali ja zapoceh razne oblike MS-a, pa htedoh da zaokruzim pricu. Naravno sa MS-om nema nikakvog zaokruzivanja,nikad kraja...
Ali dosta sam napisala,za sada
Moj prijatelj ima istu obliku MS kako ti. Ima loše i dobre dane. Najviše možeš učiniti sama. Tvoj pozitivan pristop i snaga može, da učini najviše.  8) Ti samo tako guraj dalje i sve će biti dobro.  :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.