Autor Tema: Prva snimanja  (Pročitano 62975 puta)

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Prva snimanja
« poslato: Februar 16, 2010, 01:58:34 posle podne »
Ne znam gde da ovo pišem pa evo ovde,a Skler nek prebaci ako treba ja ne znam gde sam još.

Društvo bila sam sa dr Semnicem i čovek je izuzetno prijatan i rekao mi je da će mi uz magnet kičme uraditi i venografiju vrata ali da to nije sve sigurno 100% jer za pravu venografiju kod MS pacijenata treba neki kontrast iz inostranstva,koji on nema(a koji je jako skup).Kada bude (ne zna ni on kada će to biti)kontrasta I pravog snimanja onda će se moći više znati i uraditi.

Nadj je uzdržan i ne podržava baš tu teoriju.Dr Semnic čeka izveštaj Dr Živadiniva i dr.Milića.Mada mi se čini da u stilu sve zavisi od JD.Ono što mi je rekao ukratko je isto što je i Taurusu poslao meilom.
Pitala sam za Vas na koji način možete da zakažete tu venografiju koju sam ja radila ako neko želi.I rekao mi je da nema zakazivanja venografije.Već ms pacijenti koji dolaze na magnet (kao ja što sam išla recimo danas zbog kičme)pa usput urade I to.

Kad je izašao sa nalazom rekao mi je za tebe ima nade nešto postoji na tvojim venama,ali još ne može ništa sa sigurnošću ništa bez tog kontrasta da potvrdi.
Ono što me je ostavilo zbunjenu je njegova rečenica,da ja možda nemam ms nego da imam problem u kičmenoj moždini i kad sam mu rekla nalaz magneta glave onda je rekao da je ipak ms ali da ima nade.Inače Prof.Nadj me i slao na magnet kičme zbog sumnje na problem sa kićmenom moždinom.Tako da ja mogu biti potencijalna dobitnica dve dijagnoze.Čekam rezultat magneta pa tačno znam šta je.

Zaključak moje venografije je.
Plakovi demijelinacije Th7-8 nivoa I suspektno Th6 nivoa M.Spinalis.
Početna atrofija M.Spinalis.

Hendi-društvo

Prva snimanja
« poslato: Februar 16, 2010, 01:58:34 posle podne »

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2010, 02:07:02 posle podne »
 :o
e j.... da ne psujem
ako sam ista razumela  :o

Van mreže Luca

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #2 poslato: Februar 16, 2010, 02:24:06 posle podne »
Ena kako to mislis da su ti na venografiji nasli plakove demijelinizacije? Valjda ti je to nalaz magneta?

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2010, 02:35:23 posle podne »
Iskreno pitala sam šta i kako,i on mi je rekao da će preko magneta da to urade i on je očitao taj nalaz i rekao da imam nešto na venama,da vene nisu dobro (na vratu).Ali bez tog kontrasta koji je pomenuo ne može imati tačan nalaz.
Ono što je on još video je da verovatno imam problem sa kičmenom moždinom.Nije znao da sam radila magnet glave dok nisam rekla i dala da vidi,jer sam sve ponela.Kad ovaj nalaz  odnesem neurologu znaću tačno sve.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #4 poslato: Februar 16, 2010, 02:37:08 posle podne »
Pa da mu pojurimo taj kontrast?

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2010, 02:40:11 posle podne »
Pitala sam ga i za to,kaže da nije do njega.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2010, 02:46:41 posle podne »
A jok, do moje babe je.
Da vidimo šta ko može da uradi, pa ćemo da jurimo pare..., donacije, ima tu nekihj gradonačelnika, firmi i firmica...

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2010, 02:53:05 posle podne »
Kontrast je skup,a institut neće da finansira a on ne može sam.A čovek je spreman da uradi,samo treba da ima čime.
Meni je sa ovakvim snimkom bez kontrasta utvrđen problem sa venama + i neki problem na kičmenoj moždini.Sa kontrastom bi znao da kaže mnogo više.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2010, 03:17:32 posle podne »
Ako pare budu samo problem..., e naćićemo ih vala.

Van mreže Seka

  • Član
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2010, 03:19:43 posle podne »
Ena pa to su lepe vesti...zapravo tuzno je sto tako mopram reci,ali daje nadu da je kod tebe u pitanju CCSVI...Koliko kosta taj kontrast?Da li ga mozemo sami kupiti?

Van mreže dani

  • Član
  • **
  • Poruke: 326
  • Pol: Žena
  • Carpe diem
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2010, 03:21:22 posle podne »
U Kraljevu, u Ratini se radi snimanje MR krvnih sudova glave i vrata!!! Ima li pomoci od toga??? Moze li se tu sta videti???

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133503
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2010, 03:26:14 posle podne »
Ena pa to su lepe vesti...zapravo tuzno je sto tako mopram reci,ali daje nadu da je kod tebe u pitanju CCSVI...Koliko kosta taj kontrast?Da li ga mozemo sami kupiti?
Tako mi je i Dr Semnic rekao "ima nade kod tebe".Sad šta i kako dalje ne znam.Malo me buni to sa kičmenom moždinom ali kad odem kod Nađa znaću i pitati ga što je uzdržan.I zašto sumnja u CCSVI ako sumnja.

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2010, 05:22:03 posle podne »
u Ratini 0.5
iz doba jure magnet ;D

Van mreže goxy

  • Član
  • **
  • Poruke: 261
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2010, 06:50:52 posle podne »
e pa to za specijalni kontrast prvi put cujem, procitah tolike strane, poslusah tolika svedocanstva i niko nije cak ni u citiranju specificnosti protokola pomenuo da se mora imati specijalni kontrast?
al ajd ce se raspitamo na par strana ! :m3:

Van mreže goxy

  • Član
  • **
  • Poruke: 261
Odg: Prva snimanja
« Odgovor #14 poslato: Februar 16, 2010, 07:32:16 posle podne »
ovo mi se svidja :cheers:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.