Autor Tema: Problem zvani Migrena  (Pročitano 2795 puta)

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Problem zvani Migrena
« poslato: Januar 29, 2010, 05:50:48 posle podne »
Unapred se izvinjavam ako sam pokrenula temu koja je vec pokrenuta ali ja je nisam nasla..

Naime, vec vise od godinu dana sam (sa kracim prekidima) imam migrenozne napade po 2-3x nedeljno. Nad dragi dr. Nesa mi je ukljucio Amyzol u jednom momentu ali sad vidim da ni od njega vise nema nikakvog efekta. S obzirom da nas je toliko koliko nas je ispred njegove ordinacije, imam utisak da je precuo kad sam mu se zalila na ovaj problem a sad vec polako postaje izuzetno dosadno i nepodnosljivo. Bukvalno za svaku migrenu moram da trcim u dom zdravlja da mi ukljuce infuziju, a ako se javi uvece onda put urgentnog centra. Ima li neko neki savet?

Hendi-društvo

Problem zvani Migrena
« poslato: Januar 29, 2010, 05:50:48 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Problem zvani Migrena
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2010, 06:32:29 posle podne »
Ima tema Glavobolje u Mix delu,možeš pogledati ovde:
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,435.0.html

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15262
  • Pol: Žena
Odg: Problem zvani Migrena
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2010, 01:51:31 posle podne »
Migrene češće kod žena s multiplom sklerozom
24.02.2010.
 
Istraživanje provedeno na New York University sugerira kako žene koje pate od migrena imaju znatno veći rizik obolijevanja od multiple skleroze.

Znanstvenici napominju kako nije jasno je li migrena faktor rizika za razvoj multiple skleroze ili je riječ o stanju koje se javlja istovremeno s multiplom sklerozom.

Po njihovim riječima, više od 99% osoba koje imaju migrene neće oboljeti od multiple skleroze jer je riječ o rijetkoj bolesti, dok su migrene uobičajene.

U novoj studiji je sudjelovalo više od 116 000 ispitanica te se tijekom 16-godišnjeg razdoblja pokazalo kako žene s migrenom dijagnosticiranom od strane liječnika imaju 47% veći rizik da će oboljeti od multiple skleroze.

Ceo tekst: Plivazdravlje

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.