Autor Tema: Kozji grip  (Pročitano 6019 puta)

Van mreže Sklerozica

• Administrator
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Kozji grip
« poslato: Decembar 13, 2009, 02:51:15 posle podne »
Ohhh, idemo ponovo.  ::)  :)hah

U Holandiji se širi kozji grip

Ono zbog čega mnogi Holanđani strahuju za sopstveno zdravlje nije svinjski, već kozji grip. Od posledica takozvane „Q groznice“, koja kod ljudi izaziva kozji grip, a prenosi se direktno sa životinje na čoveka, već je umrlo šest osoba. Zato su holandski ministar zdravlja Ab Klink i ministarka poljoprivrede Gerda Verburg naložili da se unište desetine hiljada koza zaraženih virusom gripa.

Epidemijom kozjeg gripa su, pre svega, pogođene istočne i južne holandske provincije, u kojima se na farmama gaji većina od ukupno oko 375.000 koza. Virusom kozjeg gripa već je zaraženo 2.300 ljudi.

„Više bih volela da sam dobila svinjski nego kozji grip“, kaže Žaklin van den Bos. Ova pedesetogodišnjakinja već osam meseci pati od posledica kozjeg gripa. „Popila sam gomile antibiotika. Na sreću, više nemam visoku temperaturu kao na početku bolesti, ali i dalje se osećam slabo i umorno.“
Žaklin je imala sreću što je njen lekar odmah prepoznao simptome kozjeg gripa, a to su bolovi u grlu, glavi i udovima, visoka temperatura i iscrpljenost. Odmah je dobila odgovarajuću terapiju, a da nije bilo tako, možda ne bi preživela.
Anita Vincent nije imala toliko sreće. Četrdesetšestogodišnja majka četvoro dece dobila je pogrešnu terapiju jer njen lekar nije prepoznao simptome kozjeg gripa.
„Boleli su me grlo, glava i udovi, bila sam mrtva umorna, plakala sam od bola“, kaže ona. Pošto je mislio da je depresivna, lekar joj je prepisao antidepresiv. Tek pošto se zbog upale pluća podvrgla detaljnom pregledu u bolnici, lekari su postavili pravu dijagnozu: „Q groznica“. Nakon toga je dobila odgovarajuću terapiju.
U međuvremenu, Anita Vincent je osnovala Udruženje oštećenih zbog kozjeg gripa. Ona i njeno udruženje optužuju odgovorne ministre Aba Klinka i Gerdu Verburg da su prekasno intervenisali. „Zaražene koze trebalo je odavno da budu ubijene“, smatra ona. Mnoge životinje koje su zaražene virusom gripa već su skotne. „Ako zaražena koza donese na svet jedno mrtvo jare, ono u sebi nosi milione virusa i bolest se širi ogromnom brzinom“, upozorava Rul Kautinho iz amsterdamskog Centra za infektivne bolesti. Kozji grip je otkriven na 50 od ukupno 350 farmi koza širom Holandije.
Ministar zdravlja Ab Klink, međutim, umiruje stanovništvo i poručuje da je rizik od zaraze relativno nizak i da za sada nije zabeležen nijedan slučaj prenošenja virusa sa čoveka na čoveka. Po rečima ministra, u prilog borbi protiv epidemije ide i činjenica da u ovo doba godine koze i ovce ne donose na svet mladunce.

Izvor: Blic

Hendi-društvo

Kozji grip
« poslato: Decembar 13, 2009, 02:51:15 posle podne »

Van mreže Ena

• VIP
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
Odg: Kozji grip
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2009, 02:59:48 posle podne »
Blago nama,sad će i protiv ovoga naći vakcinu. ](*,)

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2009, 03:05:17 posle podne »
Možda i neće jer će se ispostaviti da ova protiv svnjskog, deluje i na kozji. :)

Nego, znate onu priču o detetu i njegovom urlanju "vukoviiii, vukovi ...." nadam se da neće biti tako.

Van mreže Ena

• VIP
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2009, 03:07:59 posle podne »
Ne znam tu priču. :-[

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2009, 03:19:39 posle podne »
Pitaj Antonia. Verujem da on zna i ako zna, vidi da li se seća naslova. Ja sam zaboravio ali mi je priča ostala u sećanju.

Van mreže amia

• Član
  • **
  • Noli turbare circuloc meos
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2009, 03:53:37 posle podne »
Je l to kad su vikali vuk,,da bi neko zatvorio vrata ,a uvek bio fol,,
kad je vuk stvarno dosao,,niko nije verovao,,,i cica mica gotova prica :m3:

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2009, 03:54:30 posle podne »
aha, tako nekako. Čini mi se da je poklao stoku. ;)

Van mreže amia

• Član
  • **
  • Noli turbare circuloc meos
« Odgovor #7 poslato: Decembar 13, 2009, 04:00:32 posle podne »
Gde se toga seti :m3:

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #8 poslato: Decembar 13, 2009, 04:06:53 posle podne »
Nije normalno ovoliko širenje histerije preko medija.

Van mreže raca

• Moderator
« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2009, 07:58:55 posle podne »
Kozji grip ne postoji

Kozji grip je izmišljotina. Takva bolest ne postoji. Epidemija farmera u Holandiji je izazvana Kju groznicom, oboljenjem iz grupe rikecijalnih zoonoza, koja se prenosi sa koza, ovaca i goveda direktnim kontaktom sa mlekom, kožom ili izlucevinama obolelih zivotinja.

Holandsko Ministarstvo zdravlja demantovalo postojanje epidemije kozjeg gripa. Brojke koje kruže medijima o 6 umrlih i 2000 obolelih se odnose na celu 2009. godinu.

Iz straha (nepotrebno preuveličanog) koji vlada od svinjskog gripa, nastalo je ime kozji grip. Međutim, Kju (Q ili ku) groznica nije grip. Ta bolest nije izazvana virusom, već rikecijom koja se zove Rickettsia burnetti.

Kju groznica je profesionalno oboljenje farmera koji gaje koze, ovce i goveda. Oni se najčešće zaraze dodirom sa sekretom obolele životinje, mlekom i kožom. Bolest može da se prenese i određenom vrstom krpelja. Osim toga poznata je i infekcija udisanjem prašine u kojoj lebde rikecije, što se javlja prilikom striže ovaca, rada u štali i stočnom vagonu. Važno je da se ova bolest ne prenosi sa čoveka na čoveka, kako je objavljeno u pojedinim medijima.

Ceo tekst: Porodicnilekar

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.